مجموعه : دانستنی
بروزرسانی : 13 اردیبهشت 1403

سنگی مفید و کاربردی به نام خورشید

سنگی مفید و کاربردی به نام خورشید

جادوی سنگها به نام سنگ خورشید

سنگ ها اعجازهای ناشناخته ي طبیعتند..می‌بینیم و ساده رد می شویم..در این جا شـما رابا شگفتیهای سنگها آشنا می کنیم..برای مثال از سنگ خورشید شروع می‌کنیم و مطمئنم کـه با خواندن این مطالب دید شـما نسبت بـه سنگها عوض خواهدشد.پس با ما در سایت تالاب همراه باشید. 

ابتدا معرفی سنگ خورشید «Sunstone»…

 سنگ خورشید، یک کریستال فلدسپات اسـت. این سنگ، از ترکیبات هماتیت و گوتیت تشکیل شده کـه بـه ان در شکست نور کمک میکنند و بـه همین دلیل، اگر از زوایای مختلف بـه ان نگاه کنیم، حالتی رنگین کمانی ایجاد میشود.

این سنگ، اغلب بـه رنگ هاي‌ نارنجی، طلایی، قرمز و قهوه اي و با ظاهری شفاف یافت می‌شود. سنگ خورشید، سنگ فراوانی و شادی اسـت.

سنگی مفید و کاربردی به نام خورشید

سنگ گرمابخش شانس وخوش یمنی 

برای کسانی کـه بیشتر سرمایی هستند و دوست دارن گرمای بیشتری احساس کنند، نور خورشید را بیشتر بـه پوست شان جذب کنند ودر ماه هاي‌ سرد زمستان، انرژی بیشتری پیدا کنند، سنگ خورشید مانند تکه اي از تابستان برای ان هاست!

سنگ خورشید بـه عنوان یک سنگ جادویی از خانواده فلدسپات ها، گاهی اوقات با نام هاي‌ دیگری از جمله فلدسپات آونتورین «Aventurine Feldspar» یا سنگ دلربا «Goldstone» نیز، شناخته می‌شود. اما بـه نظر میرسد کـه «سنگ خورشید» نام مناسب تری برای این سنگ می‌باشد.

سنگ خورشید، با گرمای نارنجی-طلایی، لایه هاي‌ درخشان و حالت رنگین کمانی زیبایش هنگام جذب نور، نوعی ارتباط خویشاوندی با خورشید درخشان در آسمان دارد و ویژگی هاي‌ حیات بخش ان را بازتاب می‌دهد.

سنگ خورشید برای نخستین بار در آبدره هاي‌ نروژ کشف شد؛ گفته می‌شود کـه وایکینگ ها از این سنگ درخشان بـه عنوان قطب نما برای یافتن راه خود از میان آب هاي‌ آبی بـه سمت مراتع سرسبز استفاده میکردند.

حتی فراتر از متون باستانی نوردیک، گفته می‌شود کـه سنگ خورشید، در فرهنگ بومیان ایالات امریکا بـه عنوان یک سنگ شفابخش زیباست، کـه قدرت خودرا از خون یک جنگجوی زخمی بزرگ بـه دست آورده اسـت!

بـه طور کلی، سنگ خورشید بـه گوشه و کنار تعداد زیادی از افسانه ها نفوذ کرده اسـت و حتی یونانیان باستان، معتقد بودند کـه این قطعه گرم ارزشمند، از خدای خورشید زاده شده اسـت.

گفته می‌شود کـه سنگ خورشید، درکنار ویژگی هاي‌ شفابخشی، شادی آوری و جهت دهی بـه کسانی کـه در مورد مسیر خود مطمئن نیستند، نیروهای خورشیدی را هم در خود جای داده اسـت.

این سنگ می‌تواند در مکان هاي‌ تاریک، نور را بـه ارمغان بیاورد؛ در جایی کـه سرما وجوددارد، گرما را بـه ارمغان بیاورد؛ در جایی کـه انرژی کمی وجوددارد، نشاط و انرژی بالا را ایجاد کند و مانند ویتامین C برای روح عمل کند!

این سنگ را می‌توان علاوه بر نروژ، از سراسر جهان از جمله یونان، روسیه، کانادا، کشور آمریکا و هند نیز، استخراج کرد.

ویژگی های موثر سنگ خورشید از نظرشفابخشی…

تنها با یک نظر بـه سنگ خورشید، قلب شـما مالامال از انرژی مثبت شده، و غرق در خوش شانسی خواهید شد.

این سنگ درخشان طلایی رنگ، غنی از انرژی حیات و جادوی سرزندگی اسـت، و گویی بـه خاطر ماهیت شادی آورش، لبخند بـه لب همگان می آورد.

برای افرادی کـه احساس غم و اندوه دارند ودر ساعات غروب دلگیر می‌شوند، سنگ خورشید حس و حال ان ها را دگرگون کرده، در جزء بـه جزء جسم، ذهن و روح شان، تغییر ایجاد می‌کند.

اگر می‌خواهید بـه میزان قدرت این سنگ در ارتباط با چاکرای شبکه خورشیدی بیافزایید، می‌توانید ان رابا سنگ لابرادوریت «Labradorite»؛ عقیق سرخ، کهربا یا آپاتیت زرد «Yellow Apatite» همراه کنید تا سطح انرژی ان بـه یازده برسد.

ویژگی های شفابخشی سنگ خورشید از نظر تاثیرات فیزیکی

درست مانند ایستادن زیر نور آفتاب کـه بـه انسان حس حیات و بهگرایی میدهد، سنگ خورشید نیز، بـه خوبی می‌داند کـه چطور انرژی شـما را بالا ببرد و شـما را در مسیر قدرت و خودافزایی قرار دهد.

برای افرادی کـه از اختلال عاطفی فصلی رنج می‌برند، سنگ خورشید مانند دوزی از ویتامین D برای ذهن عمل می‌کند تا بتوانید روزهای تیره و تار را بـه اسانی سپری کنید.

برای افرادی کـه از گلودرد مزمن، معده در، زخم معده یا هر ناراحتی گوارشی یا متابولیسمی دیگری دست و پنجه نرم می‌کنند، این سنگ قدرت شفابخشی بالایی دارد.

این سنگ، از زمان هاي‌ قدیم، بـه التیام دردها و مشکلات فیزیکی، از روماتیسم و دردهای مفصلی گرفته تا گرفتگی عضلات و تب، کمک می کرده اسـت.

سنگی مفید و کاربردی به نام خورشید

ویژگی های شفابخشی سنگ خورشید از نظرذهن و عواطف درونی و احساسی…

با داشتن سنگ خورشید، بـه سمت خود توانمندسازی قدم بر می دارید و قدرت شخصی خودتان را فعال می‌کنید.

این سنگ، بـه عنوان یک دگرگون کننده خلق و خو، بهترین سنگ شفابخش برای افرادی اسـت کـه از اختلال عاطفی فصلی رنج میبرند.

همچنین، برای افرادی کـه در حفظ حد و حدود و مرزها دچار مشکل هستند، بهترین گزینه اسـت. سنگ خورشید، با تابش نور گرم خود بـه وجود شـما، کمک میکند تا حقایق را بـه زبان بیاورید ودر مواقع لازم، بـه اسانی «نه» بگویید. همچنین، می‌تواند شـما را از وابستگی ها برهاند.

سنگ خورشید، بـه شـما احساس لیاقت و شایستگی میدهد و خاطرجمعی حاصل می‌کند کـه از انرژی هاي‌ منفی در امان هستید و نگرش مثبت خودرا در همه ی حال حفظ می‌کنید.

اگر چه سنگ خورشید، بـه خاطر احساس خوش بینانه اش مشهور اسـت، اما این بدین معنا نیست کـه تمامی احساسات بد را سرکوب می‌کند.

این سنگ می‌داند کـه برای داشتن یک ذهنیت سالم و متعادل، باید طیف کاملی از احساسات وجود داشته باشد.

اما همچنین می‌داند کـه هوش عاطفی، ناشی از احساسی اسـت کـه ریشه در خود ارزشی، اعتماد بـه نفس و این حس کـه فارغ از هر اتفاقی، می‌توانم راه حل مناسب را بیابم، دارد.

سنگی مفید و کاربردی به نام خورشید

ویژگی های سنگ خورشید از نظرمابعدالطبیعه…

درست مانند نور خورشید کـه سایه ها را در هم می شکند، سنگ خورشید، یک پاک کننده قوی برای انرژی هاي‌ منفی بـه شمار می‌رود و همواره آماده اسـت تا انسدادهای چاکراهای شـما را از بین ببرد.

این سنگ، چرخه رنگی خودرا با چاکرای خاجی، جایی کـه انرژی منحصر بـه فرد «چی» شـما در ان قرار دارد، بـه اشتراک می‌گذارد.

چاکرای خاجی، جایی اسـت کـه نیروی حیات شـما در ان جاری می‌شود و حس و حال و لذت شـما از تجربه جهان در ان قرار دارد.

وقتی چاکرای خاجی ما باز میشود، میتوانیم بـه اسانی ارتباط برقرار کنیم، با مهر و عطوفت بیشتری رفتار کنیم و آزادانه بخندیم و شاد باشیم.

سنگ خورشید همچنین با چاکرای قلب نیز، در ارتباط اسـت. مکانی کـه بـه ما می آموزد چگونه عشق بدهیم و عشق دریافت کنیم، و چطور با افرادی کـه انرژی هاي‌ سالم و مثبت بـه سمت ما ساطع می‌کنند، روابط پایدار و سالم برقرار نماییم.

همچنین بـه ما می آموزد کـه چطور بـه دیگران اعتماد کنیم. در بحث اعتماد، میتوان گفت کـه این سنگ با چاکرای چشم سوم نیز، ارتباط دارد و می‌تواند بـه باز شدن این چاکرا نیز، کمک نماید؛ جایی کـه خرد و شهود عمیق ما از ان سرچشمه میگیرد.

ویژگی سنگ خورشید برای متولدین برج میزان و اسد چیست؟

کسانی کـه تحت لوای برج میزان متولد شده اند، عاشق درخشندگی آتشین سنگ خورشید خواهند شد!

متولدین برج میزان، بـه ایده آل گرایی، رویکرد عادلانه و منصفانه بـه زندگی و ارتباط مهربانانه با آشنایان و غریبه ها مشهور هستند.

ان ها گاهی ممکن اسـت در بلاتکلیفی گیر کنند، احساس ترحم نسبت بـه خود داشته باشند و هر کاری بکنند تا از بروز هر گونه درگیری جلوگیري کنند؛ زیزا همیشه ترس ناگوار تر شدن شرایط را دارند.

سنگ خورشید با تابیدن بـه اینبخش وجودی این افراد، بـه ان ها کمک می‌کند. این سنگ، بـه متولدین برج میزان یادآوری میکند کـه میتوانند قدرت خودرا حفظ نمایند ودر عین حال، خدشه اي هم بـه روابط عاشقانه یا دوستانه ان ها وارد نشود.

متولدین برج اسد نیز، با شخصیت قوی، خروشان و پر اعتماد بـه نفش خود، بـه خوبی با سنگ خورشید تطابق دارند.

متولدین این برج، بـه قلب رئوف، احساس اسانی و خوشخویی مشهورند و قطعا سنگ خورشید میتواند نور خودرا بـه تمام این ویژگی هاي‌ شخصیتی دوست داشتنی بتابد و ان ها را متعادل سازد.

سنگی مفید و کاربردی به نام خورشید

چگونگی استفاده از سنگ خورشید و دستورالعمل راهبردی…

این سنگ مملوء از انرژی مثبت را بـه زندگی خود بیاورید و بگذارید پرتوهای طلایی ان؛ بـه زندگی شـما بتاید.

بـه همراه داشتن این سنگ و یا نگه‌داری ان در خانه، مزایای زیادی بـه همراه دارد. نور هدایتگر این سنگ، بارقه هایي از امید و انرژی مثبت قوی را بـه زندگی شـما می تاباند.

چه این سنگ را در محل پرستش خود قرار دهید، و چه از ان در قالب جواهرات زینتی استفاده کنید، نزدیکی بـه ان خلق و خوی شـما را التیام می بخشد و زندگی تان شروع بـه شکوفایی میکند.

سنگ خورشیددر خانه یا محل کار و روش استفاده…

سیستم فنگ شویی، در هارمونی کامل با انرژی سنگ خورشید می‌باشد. آوردن این سنگ بـه خانه، راحت ترین راه برای این اسـت کـه فضای غم انگیز خانه در جهت مثبت دگرگون شود.

قرار دادن این سنگ در ارتفاع، نه تنها فضا را بـه انرژی مثبت بیشتری آغشته می‌کند، بلکه بـه تمرکز انرژی معنوی و ایجاد شفافیت نیز، کمک خواهد کرد.

همانگونه کـه پیش تر گفته شد، وایکینگ ها بـه دلیل ویژگی راهنمایی و هدایتگری این سنگ، بـه ان روی می آوردند.

با قرار دادن سنگ خورشید در دفتر، محل کار، استودیو یا هر جایی کـه احساس میکنید در ان بـه شفافیت و وضوح ذهنی بیشتری نیاز دارید، میتوانید از ویژگی هاي‌ شفافیت بخشی ان بـه خوبی بهره مند شوید.

سنگی مفید و کاربردی به نام خورشید

استفاده سنگ خورشید به عنوان جواهر زینتی و آرایشی

رنگ برنز و طلایی سنگ خورشید با ان سایه هاي‌ نارنجی و زد زیبایش، بـه خوبی یادآور پا لخت قدم زدن در گندم زارهای خوشبو در زیر آسمانی درخشان، در بعد از ظهری طولانی و اسـت.

با انتخاب دستبند، گردنبند یا انگشتر سنگ خورشید، می‌توانید ان را بـه پوست خود نزدیک کرده، و از تمام مزایای ان بهره مند شوید.

بگذارید ارتعاشات شفابخش، درخشندگی مثبت و روحیه خوش بینانه این سنگ، بـه تاریکی هاي‌ وجودتان نفوذ کند و ان ها را شفا بخشد.

اگر میخواهید قدرت و انرژی هاي‌ شفابخشی این سنگ را دوچندان کنید، میتوانید ان رابا سنگ ماه «Moonstone» همراه کنید تا بـه هردو عنصر ماه و خورشید ادای احترام کرده، و بـه دوگانگی نور و سایه در وجودتان انرژی دهید.

همچنین میتوانید ویژگی هاي‌ محافظتی سنگ هماتیت «Hematite» یا ابسیدین تیره «Obsidian» را بـه انرژی سنگ خورشید بیافزایید.

کسانی کـه می‌خواهند انرژی مثبت و شکوه بیشتری از این سنگ بـه دست بیاورند، می‌توانند از کارنلیان «Carnelian»؛ سیترین «Citrine» یا سلنیت «Selenite» بـه عنوان یک جفت مناسب برای سنگ خورشید استفاده کنند.

سنگ خورشید، در ترکیب با آمتیست «Amethyst» می‌تواند بـه پاک‌سازی عمیق چاکرای تاجی شـما کمک نماید.

افرادی کـه می‌خواهند چاکرای چشم سوم خودرا قویتر سازند، میتوانند از لابرادوریت «Labradorite» یا دیگر سنگ هاي‌ عرفانی، بـه عنوان جفتی مناسب برای سنگ خورشید خود استفاده نمایند.

سنگی مفید و کاربردی به نام خورشید

نحوه استفاده مجدد ازسنگ خورشید و آماده سازی…

باوجود این کـه سنگ خورشید، دارای طبیعتی درخشان و پاک اسـت، اما بازهم مهم اسـت کـه ان را بـه طور منظم تمیز و پاک سازی کرده، و انرژی هاي‌ ان را شارژ نگه دارید.

همه ی سنگ هاي‌ کریستالی با انرژی سر و کار دارند و این بدان معناست کـه سنگ شـما دائما در حال جذب انرژی هاي‌ منفی و افکار سمی اسـت.

بـه جای این کـه بگذارید سنگ تان این انرژی هاي‌ منفی و سنگینی را بـه طور طولانی مدت در خود نگه دارد، میتوانید با تمیز کردن منظم ان و شارژ انرژی هایش، ان را همواره پر انرژی و متشعشع نگاه دارید.

میتوانید سنگ خورشید خودرا با آغشته کردن بـه گیاه مریم گلی یا هر گیاه درمانی دیگری کـه دوست دارید، پاک‌سازی کنید.

همچنین می‌توانید سنگ خودرا درکنار سنگ هاي‌ دیگر قرار دهید تا انرژی هاي‌ منفی ان از طریق سنگ هاي‌ دیگر جذب شود و یا ان را زیر آب گرم ملایم بگیرید تا فورا ارتعاشات منفی ان را از بین ببرید.

برای شارژ مجدد انرژی هاي‌ ان؛ میتوانید سنگ تان را زیر نور خورشید قرار دهید. جای تعجبی نیست کـه این سنگ، عاشق پرتوهای خورشید اسـت و ان ها را بـه خود جذب میکند.

در زمستان یا در روزهای ابری کـه نور خورشید شدت زیادی ندارد، میتوانید برای شارژ سنگ خورشید، ان را زیر نور مهتاب قرار داده یا درون مقداری خاک غنی دفنش کنید.

پایان سخن این کـه گاهی در محیط پیرامون ما چیزهای ساده ایکه ما نمی‌دانیم از نظر ارزش چه کاربرد و ویژگی هایي دارد و ساده از کنار انها رد می‌شویم ولی بسیار مفید می باشند و سنگ خورشید این هدیه ي خداوند از ان جمله می باشد کـه باید بیشتر در باره ي ان بدانیم و از ان در زندگی روزمره و تاملات اجتماعی از نظر داروئی و تاثیرات مثبت در زندگی استفاده نماییم.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت