بیوگرافی بازیگران سریال «جزیره جادویی پیکولو»

بیوگرافی بازیگران سریال «جزیره جادویی پیکولو»

سریال «جزیره جادویی پیکولو» یک مجموعه خانوادگی و فانتزی اسـت کـه درسال 1401 تولید ودر سال 1402 منتشر شده اسـت. داستان در مورد جزیره‌اي جادویی بـه نام پیکولو اسـت کـه موجودات عجیب‌وغریب و بامزه‌اي در ان زندگی میکنند. هر از چندگاهی، مهمان تازه‌اي در پیکولو سقوط میکند و با داستان‌ها و چالش‌هاي‌ مختلف روبه‌رو میشود. 

 

داستان سریال جایزه جادویی پیکولو

داستان سریال جایزه جادویی پیکولو

داستان سریال «جزیره جادویی پیکولو» درباره جزیره‌اي خیال‌انگیز بـه نام پیکولو اسـت کـه موجودات عجیب‌وغریب و بامزه‌اي در ان زندگی می کنند. هر از گاهی، مهمان تازه‌اي بـه این جزیره سقوط می کند و با داستان‌ها و چالش‌هاي‌ مختلف روبه‌رو می شود. در یکی از این ماجراها، شخصیت اصلی بـه نام پیکی، در حین پاراگلایدرسواری بـه داخل ابری عجیب کشیده شده ودر جزیره پیکولو فرود می آید.

 

اهالی جزیره کـه با شکفته شدن گل رز جادویی از حضور او مطلع میشوند، بـه استقبال او می روند. جزیره پیکولو ساکنان عجیبی دارد کـه درکنار یک دیگر زندگی میکنند و بـه وسیله خلبان، از اوضاع و اطراف جزیره‌هاي‌ دیگر مطلع می شوند.

 

بیوگرافی کارگردان داستان سریال «جزیره جادویی پیکولو»

بیوگرافی کارگردان داستان سریال «جزیره جادویی پیکولو»

علی احمدی، کارگردان سریال «جزیره جادویی پیکولو»؛ یک نویسنده و کارگردان تئاتر اسـت. او بـه خاطر نمایش‌هاي‌ پرمخاطب و پر فروشی هم چون «پپرونی برای دیکتاتور»؛ «زهرماری»؛ «خشم اژدها»؛ «مادر» و «شب‌بخیر کیارستمی» شناخته شده اسـت.

 

علی احمدی همچنین در ساخت چندین فیلم کوتاه موفقیت‌هایي داشته و جوایز متعددی از جشنواره‌هاي‌ داخلی و خارجی دریافت کرده اسـت. از جمله فیلم‌هاي‌ کوتاه او می توان بـه «زمین‌گیر»؛ «روزنه» و «برگزاری یک شب بـه یادماندنی» اشاره کرد.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال کره ای دکتر اسلامپ «+ لیست بازیگران»


 

سریال «جزیره جادویی پیکولو»چند قسمت است؟

سریال «جزیره جادویی پیکولو»چند قسمت است؟

سریال «جزیره جادویی پیکولو» دارای 25 قسمت اسـت. این سریال در ژانر عروسکی و خانوادگی می باشد و تولید ان درسال 1402 شمسی بـه کارگردانی علی احمدی انجام شده اسـت.

 

لیست بازیگران سریال «جزیره جادویی پیکولو»

لیست بازیگران سریال «جزیره جادویی پیکولو»

بازیگران سریال «جزیره جادویی پیکولو» عبارتند از:

 • هومن حاجی‌عبداللهی: در نقش پیکی
 • مهسا طهماسبی: در نقش خلبان
 • مرتضی احمدی: در نقش نوجوانی پیکی
 • کیان باقری: در نقش کودکی پیکی

 

صداپیشگان این سریال نیز شامل:

 • محمد بحرانی
 • خسرو احمدی
 • امیر سلطان‌احمدی
 • محمد عسگری
 • مهناز خطیبی
 • شیما عرب
 • زهرا حامی

 

هومن حاجی‌عبداللهی

هومن حاجی‌عبداللهی

هومن حاجی‌عبداللهی، متولد ۲۳ تیر ۱۳۵۴ در تهران، یک هنرپیشه، مجری تلویزیون، صداپیشه و دوبلور ایرانی اسـت. او بـه خاطر نقش «رحمت‌الله امینی شالیکار هزارجریبی» در سریال «پایتخت» شناخته شده اسـت ودر زمینه تئاتر نیز فعالیت‌هاي‌ چشمگیری داشته اسـت. هومن حاجی‌عبداللهی در سریال‌ها و فیلم‌هاي‌ متعددی ایفای نقش کرده و جوایز متعددی را نیز دریافت کرده اسـت.

 

از جمله آثار او می توان بـه فیلم‌هاي‌ «چند میگیری گریه کنی»؛ «اگه میتونی منو بگیر»؛ «اختاپوس» و «رکورد های گینس» اشاره کرد. همچنین او در برنامه‌هاي‌ تلویزیونی و استندآپ کمدی نیز حضور داشته و بـه عنوان مجری و صداپیشه فعالیت‌هاي‌ متنوعی انجام داده اسـت.

 

مهسا طهماسبی

مهسا طهماسبی

مهسا طهماسبی بازیگر جوان سینما و تلویزیون ایران اسـت کـه در آبان ماه سال ۱۳۷۲ در کرج متولد شده اسـت. او فارغ‌التحصیل رشته تئاتر با گرایش عروسکی از دانشگاه تهران اسـت و علاقه‌مندی خود بـه هنر را از دوران کودکی و با شرکت در فعالیت‌هاي‌ تئاتری در مدرسه نشان داده اسـت.

 

مهسا طهماسبی کار بازیگری خودرا با تئاتر آغاز کرد و سپس بـه سینما و تلویزیون روی آورد. او اولین تجربه بازیگری تلویزیونی خودرا با سریال «دیوار بـه دیوار» بـه دست آورد ودر فیلم‌هایي چون «ماه در جنگل» و «دوئت» نیز ایفای نقش کرده اسـت. مهسا طهماسبی همچنین در سریال «جزیره جادویی پیکولو» در نقش خلبان ظاهر شده اسـت.

 

او در زمینه ورزش نیز فعال بوده ودر دوران راهنمایی بـه صورت حرفه‌اي بسکتبال بازی می‌کرده اسـت. مهسا طهماسبی در ۲۷ سالگی نامزدی خودرا اعلام کرد ودر تیر ماه ۱۴۰۰ ازدواج کرده اسـت

 

مرتضی احمدی

مرتضی احمدی

مرتضی احمدی، بازیگر، صداپیشه و خواننده محبوب ایرانی، متولد ۱۰ آبان ۱۳۰۳ در تهران بود. او در طول دوران حرفه‌اي خود در سینما، تلویزیون و رادیو فعالیت‌هاي‌ چشمگیری داشت و بـه‌خصوص بـه خاطر نقش‌آفرینی‌هایش در مجموعه‌هایي مانند کلاه قرمزی و پسرخاله شناخته شده اسـت1. مرتضی احمدی همچنین بـه عنوان یکی از خوانندگان سبک بیات تهران و پیش‌پرده خوانان قدیمی ایران شهرت داشت. او در ۳۰ آذر ۱۳۹۳ در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال افعی تهران «+ داستان سریال»


 

محمد بحرانی

محمد بحرانی

محمد بحرانی، صداپیشه و بازیگر ایرانی، متولد ۱۶ آذر سال ۱۳۶۰ در کازرون اسـت. وی دارای مدرک لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران و مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس اسـت. بحرانی فعالیت هنری خودرا با تئاتر دانشگاهی و نمایش عروسکی آغاز کرده و بـه خصوص بـه خاطر صداپیشگی شخصیت جناب خان در برنامه خندوانه شهرت دارد.

 

او همچنین در سریال‌هاي‌ مختلف و پروژه‌هاي‌ عروسکی فعالیت داشته و با هنرمندانی چون ایرج طهماسب و حمید جبلی همکاری کرده اسـت. محمد بحرانی بـه همراه همسرش مهناز خطیبی، کـه هردو در زمینه نمایش عروسکی فعال هستند، زندگی می کند.

 

خسرو احمدی

خسرو احمدی

خسرو احمدی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران، متولد ۲۸ خرداد ۱۳۴۲ در قائمشهر اسـت. او با بازی در مجموعه تلویزیونی «النگ و دولنگ» بـه کارگردانی ایرج طهماسب بـه شهرت رسید. خسرو احمدی در آثار متعددی هم چون فیلم‌هاي‌ سینمایی و سریال‌هاي‌ تلویزیونی فعالیت داشته و نقش‌هاي‌ متنوعی را ایفا کرده اسـت.

 

او همچنین در تئاتر نیز فعال بوده ودر نمایش‌هاي‌ مختلفی بـه ایفای نقش پرداخته اسـت. خسرو احمدی فارغ‌التحصیل مقطع دیپلم رشته تجربی اسـت و بدون کلاس و یادگیری بازیگری را شروع کرده و بـه موفقیت‌هایي دست یافته اسـت. او ازدواج کرده و صاحب سه فرزند پسر اسـت.

 

امیر سلطان‌احمدی

امیر سلطان‌احمدی

امیر سلطان‌احمدی، متولد تهران و اصالتاً از شهر محلات، یک هنرمند چندوجهی در عرصه تئاتر، عروسک‌گردانی، نویسندگی، کارگردانی و ترانه‌سرایی اسـت. او بـه‌ویژه بـه خاطر عروسک‌گردانی شخصیت پسرعمه زا در مجموعه نمایشی محبوب کلاه‌قرمزی شناخته شده اسـت.

 

سلطان‌احمدی همچنین بـه عنوان صداپیشه وارد عرصه تلویزیون شد ودر مجموعه‌هایي مانند مومو و مومی و خونهٔ گلپراینا فعالیت داشته اسـت. او در زمینه نویسندگی و ترانه‌سرایی نیز فعال بوده و ترانه‌هایي برای مجموعه‌هاي‌ تلویزیونی مختلفی نوشته اسـت.

 

درکنار فعالیت‌هاي‌ هنری، سلطان‌احمدی تحصیلات خودرا در رشته نمایش با گرایش بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بـه اتمام رسانده ودر جشنواره‌هاي‌ مختلفی شرکت کرده و جوایزی را کسب کرده اسـت. از جمله این جوایز می توان بـه جایزه بهترین عروسک‌گردانی و بهترین صداپیشه اشاره کرد.

 

محمد عسگری

محمد عسگری

محمد عسگری، نویسنده، کارگردان و بازیگر ایرانی، متولد ۳۰ شهریور ۱۳۵۷ در کرج اسـت. او فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد و تا سال ۱۳۹۵ بیش از ۴۰ نمایش را بـه روی صحنه برد و جوایز متعددی کسب کرد. در عرصه سینما، اولین حضور حرفه‌اي او در فیلم سینمایی «محمد «ص»» بـه کارگردانی مجید مجیدی بود.

 

عسگری درسال ۱۴۰۱ اولین فیلم بلند سینمایی خود بـه نام «اتاقک گلی» را ساخت کـه در جشنواره بین‌ المللی فیلم فجر با استقبال روبه‌رو شد و جوایزی از جمله بهترین کارگردان فیلم اول و بهترین کارگردان بین‌الملل دربخش مقاومت را دریافت کرد.

 

مهناز خطیبی

مهناز خطیبی

مهناز خطیبی، بازیگر، نویسنده و مترجم ایرانی، متولد دی ماه سال ۱۳۶۰ در تهران اسـت. وی دارای مدرک لیسانس بازیگری از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران میباشد. مهناز خطیبی در زمینه تئاتر عروسکی فعالیت‌هاي‌ قابل توجهی داشته ودر نمایش‌هاي‌ متعددی بـه ایفای نقش پرداخته اسـت. او همچنین در تئاترهایی مانند «زنده بگور»؛ «هایزنبرگ»؛ و «فلان و چنان» نقش‌آفرینی کرده ودر فیلم‌ها و مستندهایی مانند «پگاه» و «تئاتر معاصر ایران» حضور داشته اسـت.

 

در عرصه عروسکی، مهناز خطیبی بـه عنوان صداپیشه در مجموعه‌هایي چون «پیکولو» و «کلاه قرمزی» و همچنین بـه عنوان عروسک‌گردان در نمایش‌هایي مانند «شهر موشها ۲» و «بوبونی و مادربزرگ» فعالیت کرده اسـت. او همسر محمد بحرانی، بازیگر، مجری و صداپیشه شناخته شده ایرانی اسـت.

 

شیما عرب

شیما عرب، بازیگر و کارگردان ایرانی اسـت کـه در آثار نمایشی مختلفی حضور داشته اسـت. او کارگردانی نمایش “سرزمین هاي‌ شمالی” را بر عهده داشته و بـه عنوان بازیگر در نمایش “رویای نیمه شب تابستان” نیز فعالیت کرده اسـت.

 


مطالب مشابه: آیا در سریال دفتر یادداشت سیمین زنده است؟


 

در پایان

اگر بـه دنبال یک سریال سرگرم‌کننده و خیال‌انگیز برای کودکان هستید، ممکن اسـت «جزیره جادویی پیکولو» گزینه مناسبی باشد. البته، ارزش دیدن یک سریال بـه سلیقه شخصی و علاقه‌مندی‌هاي‌ فردی بستگی دارد، بنابر این توصیه میشود نقدها و خلاصه داستان را مطالعه کنید و بر اساس ان تصمیم بگیرید.

جدیدترین مطالب سایت