نگاهی به زندگی محیا دهقان شرکت کننده برنامه اسکار

نگاهی به زندگی محیا دهقان شرکت کننده برنامه اسکار

محیا دهقانی یک هنرپیشه سینما، تلویزیون و تئاتر اهل ایران اسـت. او درسال ۱۳۷۰ در تهران بـه دنیا آمد و فارغ‌التحصیل رشته بازیگری اسـت. او با بازی در فیلم شیار ۱۴۳؛ سریال پایتخت ۴ و سریال همبازی بـه شهرت رسیده اسـت. او همچنین جایزه بهترین بازیگر زن را برای فیلم کوتاه باهر در جشنواره فیلم‌هاي‌ ایرانی سان‌فرانسیسکو دریافت کرده اسـت.

 

دوران کودکی محیا دهقانی

دوران کودکی محیا دهقانی

محیا دهقانی از سن ۸ سالگی بـه ورزش کاراته علاقه‌مند شد ودر این رشته موفقیت‌هایي کسب کرد. او همچنین در کلاس‌هاي‌ نقاشی و موسیقی شرکت می کرد و علاقه‌مند بـه هنر بود. او در دوران کودکی خود در مدرسه‌اي در تهران تحصیل می کرد و دوستان خوبی داشت. او درخانواده‌اي متوسط و مهربان بزرگ شد و دو خواهر دارد.

 

خانواده محیا دهقانی

خانواده محیا دهقانی

محیا دهقانی درخانواده‌اي متوسط و مهربان بزرگ شد. او دو خواهر دارد کـه یکی ازآن‌ها نیز بازیگر اسـت. نام پدر او محمدرضا و نام مادر او فاطمه اسـت. 

 


مطالب مشابه: بیوگرافی امیر نوری بازیگر سینما و تلویزیون ایران


 

تحصیلات  محیا دهقانی

تحصیلات  محیا دهقانی

محیا دهقانی دارای لیسانس بازیگری و همچنین مدرک آزاد بازیگری از محضر استاد داریوش محترم اسـت. او در رشته ادبیات نمایشی تحصیل کرده ودر تئاتر، سینما و تلویزیون فعالیت داشته اسـت.

 

محیا دهقانی بازیگری را چگونه آغاز کرد

محیا دهقانی بازیگری را چگونه آغاز کرد

محیا دهقانی بازیگری رابا شرکت در کلاس‌هاي‌ بازیگری داریوش محترم آغاز کرد. او فعالیت حرفه‌اي خودرا با ایفای نقش در شیار ۱۴۳ «۱۳۹۲» بـه کارگردانی نرگس آبیار شروع کرد.

 

محیا دهقانی چگونه به شهرت رسید

محیا دهقانی چگونه به شهرت رسید

او برای بازی در فیلم کوتاه باهر «۱۳۹۵» جایزه بهترین بازیگر زن را در جشنواره فیلم‌هاي‌ ایرانی سان‌فرانسیسکو دریافت کرد. این جوایز و آثار هنری وی را بـه یکی از بازیگران محبوب و معروف ایران تبدیل کردند.

 

بهترین آثار محیا دهقانی

بهترین آثار محیا دهقانی

او در سریال‌هاي‌ قهر و آشتی «۱۳۹۱»؛ پایتخت ۴ «۱۳۹۴»؛ نجلا ۲ «۱۴۰۱» و مستوران ۲ «۱۴۰۲» بازی کرد. او برای بازی در فیلم کوتاه باهر «۱۳۹۵» جایزه بهترین بازیگر زن را در جشنواره فیلم‌هاي‌ ایرانی سان‌فرانسیسکو دریافت کرد. بـه نظر من، این آثار از بهترین آثار محیا دهقانی هستند کـه نشان ‌دهندهٔ استعداد و توانایی او در بازیگری مختلف هستند.

 

محیا دهقانی چه جوایزی را کسب کرد

محیا دهقانی چه جوایزی را کسب کرد

محیا دهقانی بازیگری اسـت کـه در سینما، تلویزیون و تئاتر فعالیت دارد. او تا کنون چندین جایزه را برای بازیگری خود کسب کرده اسـت. این جوایز عبارتند از:

1. جایزه بهترین بازیگر زن برای فیلم کوتاه باهر در نهمین جشنواره فیلم‌هاي‌ ایرانی سان‌فرانسیسکو درسال ۱۳۹۵

2. جایزه بهترین بازیگر زن برای فیلم سینمایی ماجرای نیمروز در جشنواره فیلم‌هاي‌ ایرانی ونیز درسال ۱۳۹۶

3. جایزه بهترین بازیگر زن برای فیلم سینمایی لیلاج در جشنواره فیلم‌هاي‌ ایرانی مالمو درسال ۱۳۹۷

4. جایزه بهترین بازیگر زن برای فیلم سینمایی لب خط در جشنواره فیلم‌هاي‌ ایرانی فیوم درسال ۱۳۹۹

 


مطالب مشابه: بیوگرافی نگین معتضدی شرکت کننده فصل دوم برنامه اسکار


 

شغل دیگر محیا دهقانی

شغل دیگر محیا دهقانی

بـه نظر می رسد کـه او فقط بـه عنوان بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر فعالیت میکند و شغل دیگری ندارد. او از کودکی بـه ورزش کاراته علاقه‌مند بوده ودر این رشته موفقیت‌هایي داشته اسـت، اما بخاطر بازیگری آنرا کنار گذاشته اسـت.

 

علایق محیا دهقانی

علایق محیا دهقانی

محیا دهقانی یک بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر اسـت کـه علاقه‌هاي‌ شخصی متنوعی دارد. او از کودکی بـه ورزش کاراته علاقه‌مند بوده اسـت. او همچنین علاقه‌مند بـه نقاشی و موسیقی بوده ودر کلاس‌هاي‌ آموزشی شرکت کرده اسـت.

 

او فیلم‌هاي‌ خارجی را ترجیح میدهد و از کارگردان‌هایي مانند رومن پولانسکی، وودی آلن، مارتین اسکورسیزی و آلفرد هیچکاک خوشش می آید. او بازی شطرنج را دوست دارد و بـه پیاده‌روی و شنا می رود. او همچنین علاقه‌مند بـه نویسندگی اسـت و میگوید خیلی دوست دارد انچه را کـه خودش می نویسد و چیزهایی کـه دوست دارد بنویسد را بـه اجرا در بیاورد.

 

حواشی زندگی محیا دهقانی

حواشی زندگی محیا دهقانی

بـه نظر میرسد کـه حواشی زندگی محیا دهقانی خیلی زیاد نیست و او یک زندگی ساده و معمولی دارد. او تا کنون در هیچ اختلاف و جدالی با همکاران و هنرمندان دیگر دخیل نشده اسـت و از رسانه‌ ها و گفت‌وگو‌ها فاصله میگیرد. او ترجیح می دهد کـه زندگی شخصی خودرا از چشم‌هاي‌ عموم مخفی نگه دارد و تنها بـه کار هنری خود بپردازد.

 

او گفته اسـت کـه از شایعات و افتراهایی کـه درباره او می شنود ناراحت میشود و از مردم می خواهد کـه از او حمایت کنند. او همچنین گفته اسـت کـه از این کـه مردم وی را با نقش‌هایي کـه بازی می کند قضاوت نکنند و وی را بـه عنوان یک هنرمند بشناسند.

 

ازدواج محیا دهقانی

ازدواج محیا دهقانی

او هنوز ازدواج نکرده و مجرد اسـت. او گفته اسـت کـه اولویت زندگی اش بعد از کار هنری این اسـت کـه یک همسر و مادر خوب باشد. او همچنین گفته اسـت کـه ازدواج برای جوانان این نسل خیلی سخت شده اسـت، بخصوص برای هنرمندان. 

 


مطالب مشابه: بیوگرافی نیکی مظفری شرکت کننده فصل سوم برنامه اسکار


 

در پایان

محیا دهقانی همچنین در شب‌هاي‌ مافیا: زودیاک، ناتو، ضد و تی‌آن‌تی کـه برنامه‌هاي‌ نمایش خانگی هستند شرکت کرده اسـت. او گفته اسـت کـه کار در شرایط کرونا برای او خیلی سخت و خسته‌کننده بوده اسـت. 

جدیدترین مطالب سایت