بیوگرافی بازیگران سریال مرداب (+ نقد و بررسی سریال مرداب)

بیوگرافی بازیگران سریال مرداب (+ نقد و بررسی سریال مرداب)

بیوگرافی بازیگران سریال مرداب

سریال «مرداب» یک مجموعه نمایش خانگی ایرانی در ژانر درام و معمایی اسـت کـه توسط برزو نیک‌نژاد کارگردانی شده و محمد شایسته تهیه‌کننده ان اسـت. سریال مرداب دارای خشونت و نابهنجاری‌هاي‌ اجتماعی اسـت و بـه همین دلیل برای گروه سنی زیر 15 سال توصیه نمی شود این سریال بـه دلیل داستان جذاب و شخصیت‌پردازی‌هاي‌ متفاوت، توانسته اسـت توجه تماشاگران را بـه خود جلب کند.

 

موضوع سریال مرداب چیست؟

موضوع سریال مرداب چیست؟

سریال «مرداب» داستانی پر از خشونت و نابهنجاری‌هاي‌ اجتماعی را روایت می کند کـه در ان گروهی از خلافکاران خرده‌پا با نیت‌هاي‌ متفاوت، برای فردی بـه نام شکیب کار می کنند. شکیب، رئیس یک باند خلافکار اسـت کـه از نقاط ضعف افراد برای بـه کارگیری ان‌ها در معاملات خطرناک استفاده میکند. داستان با مرگ مرموز فیاض آغاز می شود ودر طول سریال، با زندگی و سرگذشت این خلافکاران آشنا می شویم.

 

کارگردان سریال مردادب کیست؟

کارگردان سریال مردادب کیست؟

کارگردان سریال «مرداب»؛ برزو نیک‌نژاد اسـت. این سریال کـه در ژانر درام و معمایی ساخته شده، توسط محمد شایسته بـه عنوان تهیه‌کننده پشتیبانی می شود و افشین صادقی و پدرام افشار نویسندگان ان هستند.

 

بیوگرافی برزو نیک‌نژاد

بیوگرافی برزو نیک‌نژاد

برزو نیک‌نژاد، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی، در ۱۱ فروردین ۱۳۵۱ در شهر گرگان متولد شده اسـت. او در بیش از ۲۰ پروژه سینمایی و تلویزیونی بـه عنوان نویسنده یا کارگردان فعالیت داشته و آثاری چون «زاپاس»؛ «ناخواسته» و «پیتزا مخلوط» از جمله کارهای شناخته شده او هستند. نیک‌نژاد همچنین برای کارگردانی سریال «ناخواسته» نامزد دریافت جایزه شده اسـت.

 

سریال مرداب چند قسمت است؟

سریال مرداب چند قسمت است؟

سریال «مرداب» دارای ۲۰ قسمت اسـت. این سریال کـه در ژانر درام و معمایی ساخته شده، توسط برزو نیک‌نژاد کارگردانی شده و محمد شایسته تهیه‌کننده ان بوده اسـت.

 

لیست بازیگران سریال مرداب

لیست بازیگران سریال مرداب

بازیگران اصلی سریال «مرداب» عبارتند از:

 • شهرام حقیقت‌دوست
 • پانته‌آ پناهی‌ها
 • حامد کمیلی
 • مجتبی پیرزاده
 • الهام اخوان
 • ستاره پسیانی
 • یسنا میرطهماسب
 • الیکا ناصری
 • محمود نظرعلیان
 • آرش ظلی‌پور
 • صفر محمدی
 • مجید پتکی
 • امیر جعفری
 • مهدی هاشمی

 

شهرام حقیقت‌دوست

شهرام حقیقت‌دوست

شهرام حقیقت‌دوست بازیگر ایرانی اسـت کـه در ۲۷ اسفند ۱۳۵۱ در رشت متولد شده اسـت. او فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی اسـت و بازیگری را از سال ۱۳۷۳ با تئاتر آغاز کرده و سپس بـه تلویزیون و سینما راه یافته اسـت.

 

حقیقت‌دوست در سریال‌هایي مانند «خط قرمز» و «داستان یک شهر» نقش‌آفرینی کرده ودر فیلم‌هایي چون «درخت گلابی» و «عطش» بـه ایفای نقش پرداخته اسـت. او همچنین در سریال «مرداب» در نقش ایرج ظاهر شده اسـت.

 

پانته‌آ پناهی‌ها

پانته‌آ پناهی‌ها

پانته‌آ پناهی‌ها، بازیگر مطرح ایرانی، متولد ۹ آذر ۱۳۵۶ در تهران اسـت. او فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما از مؤسسه آموزش عالی سوره میباشد ودر زمینه‌هاي‌ تئاتر، سینما، تلویزیون و منشی صحنه فعالیت دارد.

 

پانته‌آ پناهی‌ها بـه خاطر بازی در فیلم‌هایي چون «نفس» و «لاک قرمز» شناخته شده اسـت ودر سریال «مرداب» نیز بـه ایفای نقش پرداخته اسـت. او همچنین در آلبوم موسیقی «در شعله با تو رقصان» بـه همراه صابر ابر و مهیار علیزاده همکاری داشته‌ اسـت.

 

حامد کمیلی

حامد کمیلی

حامد کمیلی، بازیگر مشهور ایرانی، در تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۶۱ در شهر اصفهان بـه دنیا آمده اسـت. او فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی اسـت و علاوه بر تحصیلات خود، دارای سابقه ۱۰ سال فعالیت در تئاتر نیز میباشد. کمیلی بازیگری رابا تئاتر در اصفهان آغاز کرد و سپس بـه تهران رفت تا کار خودرا ادامه دهد.

 

او در رشته تئاتر از شاگردان فریدون خسروی و گلاب آدینه بوده و جایزه بهترین بازیگر از جشنواره تئاتر فجر را در کارنامه خود دارد. حامد کمیلی همچنین در سینما و تلویزیون ایران فعالیت‌هاي‌ چشمگیری داشته ودر سریال‌ها و فیلم‌هاي‌ متعددی بـه ایفای نقش پرداخته اسـت.

 

مجتبی پیرزاده

مجتبی پیرزاده

مجتبی پیرزاده بازیگر ایرانی اسـت کـه در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۶۴ در شهر ری، ایران متولد شده اسـت. او فارغ‌التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه سوره میباشد ودر آثار مختلف سینمایی و تلویزیونی ایفای نقش کرده اسـت.

 

پیرزاده برای بازی در مجموعه «سایه‌بان» نامزد جایزه حافظ و برای بازی در فیلم «تومان» نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشنواره فیلم فجر شده اسـت. او همچنین در سریال «مرداب» در نقش کوهیار ظاهر شده اسـت.

 

الهام اخوان

الهام اخوان

الهام اخوان، منشی صحنه و بازیگر ایرانی اسـت کـه در تاریخ ۹ شهریور ۱۳۶۷ در تهران متولد شده اسـت. او فارغ‌التحصیل رشته لیسانس تئاتر و فوق لیسانس کارگردانی اسـت و فعالیت خودرا از تئاتر آغاز کرده اسـت. الهام اخوان در ادامه بـه عنوان منشی صحنه کار کرده و سپس بـه بازیگری در سینما روی آورده اسـت. او در سریال‌هایي مانند «باخانمان» و «دودکش ۲» بـه ایفای نقش پرداخته اسـت.

 

ستاره پسیانی

ستاره پسیانی

ستاره پسیانی، بازیگر ایرانی، در ۱۷ شهریور ۱۳۶۴ در تهران متولد شده اسـت. وی فرزند آتیلا پسیانی و فاطمه نقوی اسـت و از خانواده‌اي هنرمند بـه شمار می رود.

 

ستاره پسیانی برای بازی در فیلم «یدو» در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرده و برای فیلم‌هاي‌ «کت چرمی» و «من میترسم» نامزد دریافت سیمرغ بلورین شده اسـت. او همچنین در تئاتر و سریال‌هاي‌ تلویزیونی متعددی ایفای نقش کرده ودر سریال «مرداب» نیز در نقش گلرخ ظاهر شده اسـت.

 

یسنا میرطهماسب

یسنا میرطهماسب

یسنا میرطهماسب بازیگر جوان ایرانی اسـت کـه در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۷۸ در تهران متولد شده اسـت. او دانشجوی رشته معماری بوده و بدون هیچ تجربه قبلی، فعالیت خودرا در عرصه بازیگری آغاز کرده اسـت.

 

یسنا با نقش‌آفرینی در فیلم‌هایي چون «سیزده»؛ «لانتوری»؛ و «تابستان داغ» بـه شهرت رسیده ودر سریال «مرداب» نیز در نقش کیوان ظاهر شده اسـت. او همچنین در ورزش بسکتبال فعالیت داشته و بـه موسیقی نیز علاقه‌مند اسـت، کـه دراین زمینه نیز آموزش‌هایي را دیده اسـت.

 

الیکا ناصری

الیکا ناصری

الیکا ناصری بازیگر جوان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۸۱ در تهران متولد شده اسـت. او در حال حاضر دانشجو بوده و از سال ۱۳۸۸ در عرصه بازیگری فعالیت دارد. الیکا ناصری با بازی در سریال «یاغی» در نقش ابرا بـه شهرت رسیده و توانسته اسـت توجه مخاطبان را بـه خود جلب کند. او همچنین در فیلم «میان ماندن و رفتن» بـه کارگردانی بهروز شعیبی بازی کرده اسـت.

 

محمود نظرعلیان

محمود نظرعلیان

محمود نظرعلیان، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران، متولد ۷ مهر ۱۳۲۹ در شهر اردبیل اسـت. او بنیان‌گذار انجمن سینمای جوانان در زنجان، تبریز و اردبیل بوده و بـه همین دلیل در شمال غرب ایران بـه پدر سینمای جوان مشهور اسـت. نظرعلیان دارای مدرک درجه یک هنری «پزشکی» اسـت ودر سال ۱۳۷۹ برای بازی در فیلم «زیر نور ماه» دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرده اسـت.

 

آرش ظلی‌پور

آرش ظلی‌پور

آرش ظلی‌پور، متولد ۱۳۵۸ در تهران، مجری، خبرنگار و بازیگر اسـت. او فارغ‌التحصیل رشته مکانیک سیالات اسـت و علاقه‌مند بـه فوتبال بوده و بـه عنوان خبرنگار ورزشی فعالیت داشته اسـت. ظلی‌پور همچنین در برنامه‌هاي‌ تلویزیونی مختلفی بـه عنوان مجری حضور داشته ودر سریال‌هایي مانند «دلنوازان» و «پنج کیلومتر تا بهشت» بـه ایفای نقش پرداخته اسـت.

 

او درسال ۱۳۹۴ با اجرای برنامه «دست پخت‌هاي‌ خودمانی» بـه همراه نسرین مقانلو شناخته‌تر شد و سپس درکنار احسان علیخانی، برنامه «سه ستاره» را اجرا کرد. آرش ظلی‌پور همچنین درسال ۱۳۹۷ با مسعود فراستی در برنامه «من و شـما» بـه بحث پرداخت کـه این موضوع باعث جنجال‌هایي شد.

 

صفر محمدی

صفر محمدی

صفر محمدی بازیگر سینما و تلویزیون ایران اسـت. او در آثاری چون فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» و «خورشید» بـه ایفای نقش پرداخته اسـت. صفر محمدی درسال ۱۳۹۶ با بازی دراین دو فیلم مهم، توانست خودرا بـه عنوان یک بازیگر شناخته‌شده در عرصه سینما معرفی کند.

 

مجید پتکی

مجید پتکی

مجید پتکی بازیگر، کارگردان تئاتر و صداپیشه ایرانی اسـت کـه در ۲۵ شهریور ۱۳۵۳ در رشت متولد شده اسـت. او فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر از دانشکده فنی شهید رجایی لاهیجان بوده و از سال ۱۳۷۸ در عرصه هنر فعالیت دارد. مجید پتکی درسال ۲۰۱۶ موفق بـه دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره بین‌ المللی فیلم مانهایم کشور آلمان شده ودر بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌هاي‌ معتبر ایرانی بـه ایفای نقش پرداخته اسـت.

 

امیر جعفری

امیر جعفری

امیر جعفری، بازیگر مطرح ایرانی، در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۵۳ در تهران متولد شده اسـت1. او بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان آموخته و از سال ۱۳۸۰ با بازی در فیلم‌هاي‌ «نان، عشق و موتور ۱۰۰۰» و «قارچ سمی» وارد عرصه سینما شده اسـت. جعفری همچنین در مجموعه‌هاي‌ تلویزیونی مانند «بدون شرح» و «کمربندها را ببندیم» بـه ایفای نقش پرداخته و با استقبال خوب مخاطبین مواجه شده اسـت.

 

او برای بازی در فیلم‌هاي‌ «مکس» و «قاعده تصادف»؛ و همچنین مجموعه‌هاي‌ «میوه ممنوعه»؛ «زیر هشت» و «یاغی» نامزد جایزه بهترین بازیگر مرد از جشن حافظ شده اسـت. امیر جعفری همسر ریما رامین‌فر بوده و صاحب یک فرزند اسـت.

 

مهدی هاشمی

مهدی هاشمی

مهدی هاشمی، بازیگر، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی، در ۱۶ آذر ۱۳۲۵ در لنگرود، گیلان، ایران متولد شده اسـت. او برای بازی در فیلم‌هاي‌ «دو فیلم با یک بلیط»؛ «آلزایمر» و «آقا یوسف» برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شده اسـت. هاشمی همچنین در سریال‌هایي مانند «دردسرهای عظیم»؛ «روزگار قریب» و «دردسرهای عظیم ۲» بـه ایفای نقش پرداخته اسـت.

 

در پایان

بر اساس نقدهای موجود، سریال «مرداب» بـه کارگردانی برزو نیک‌نژاد، با بازی باورپذیر امیر جعفری و دیگر بازیگران حرفه‌اي، توانسته اسـت مخاطبان را بـه خود جذب کند. این سریال کـه در ژانر درام-جنایی ساخته شده، با داستانی مهیج و پر از خشونت، توجه بسیاری را بـه خود جلب کرده اسـت.

جدیدترین مطالب سایت