بهترین سریال های ترسناک + معرفی سریال تماشایی در ژانر وحشت

بهترین سریال های ترسناک + معرفی سریال تماشایی در ژانر وحشت

بهترین سریال های ترسناک و دلهره آور جهان

سریال ترسناک ژانری اسـت کـه خیلی از افراد نمیتوانند این سریال و فیلم ها را تماشا کنن و جزء علایق شخصی خود این ژانر نیست یا دوست دارند ولی بـه دلیل وحشت و ترس و استرسی کـه بهشان وارد می شود دوست ندارند تماشا کنن و تاثیرات خوبی بر بدنشان نمی‌گذارد، ولی برعکس خیلی افراد هستند کـه علاقه شدیدی بـه سریال و فیلم هاي‌ سینمایی ترسناک و وحشت انگیز دارند و بـه گفته این دسته از افراد وقتی این نوع فیلم ها را تماشا می کنند بـه دلیل ترسی کـه در بدنشان ایجاد می شود بسیار برایشان هیجانی و لذت بخش اسـت.مجله تالاب دراین مطلب فهرست فیلم و سریال هاي‌ ترسناک کـه رتبه هاي‌ بالایی گرفتند را برای شـما بـه اشترا گذاشته اند لطفا مواظب آدرنالین بدن خود باشید.

 

معرفی خفن ترین سریال های ترسناک

 سریال Alfred Hitchcock Presents 1955؛ در ژانر ترسناک

کارگردان: آلفرد هیچکاک، رابرت استیون، پال هنرید، نورمن لوید| نویسنده: هنری اسلسار، رابرت دنیس

بازیگران: آلفرد هیچکاک، هری تایلر، جان ویلیامز، پاتریشیا هیچکاک

میانگین امتیازات در سایت آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۵ از ۱۰

 

یکی از سریال هایي اسـت کـه هر قسمت هیجانی تر از قسمت قبل می شود و امتیاز بسیار بالایی گرفته و تمام صحنه هاي‌ وحشت انگیز و دلهره آوری دارد،آلفرد هیچکاک را بیشتر اهالی سینما بـه‌عنوان استاد ژانر‌هاي‌ ترسناک و دلهره‌آور می‌شناسند. تیم سازنده سریال Alfred Hitchcock Presents را میتوان بی شک متفاوت‌ترین تیم سازنده در بین سریال‌هاي‌ تاریخ دانست. تعداد بازیگران این سریال نسبتا کم ولی در عوض تیم نویسندگان و کارگردانی این سریال بسیار پرجمعیت اسـت.

 

تعداد نویسندگان این سریال بـه‌تنهایی حدود ۱۵۰ نفر اسـت و کـه بیشتر ان‌ها وظیفه نوشتن فیلم‌نامه برای تنها یک یا دو قسمت از این سریال را برعهده داشتند. اگر تیم کارگردانی این سریال را بـه ان‌ها اضافه کنیم این عدد بـه حدود ۲۰۰ نفر می رسد. در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلف شاهد این موضوع بوده‌ایم کـه با زیاد شدن تعداد افراد تیم سازنده، کیفیت ان اثر افت میکند ولی این موضوع دراین سریال دقیقا در نقطه مقابل قرار گرفته اسـت.

 

داستان هر قسمت از این سریال کـه در اکثر منابع سریال‌هاي‌ تلویزیونی در بین ۱۰۰ سریال برتر تاریخ گرفته اسـت، با روندی یکسان آغاز میشود آلفرد هیچکاک دراین فیلم نه‌تنها وظیفه‌ي کارگردانی را برعهده دارد بلکه مجری قسمت‌هاي‌ این سریال نیز بـه‌شمار میرود. سکانس آغازین قسمت‌هاي‌ این سریال یکی از ماندگارترین سکانس‌هاي‌ تاریخ سینما و تلویزیون قلمداد می شود.

 

در آغاز هر قسمت یک نقاشی از هیچکاک را می بینیم کـه بعد از ان با شروع شدن موسیقی مجموعه، شاهد سایه‌اي از آلفرد هیچکاک را خواهیم بود کـه وارد صحنه می شود و با سلام و عصربه‌خیر برنامه را آغاز میکند.

 


مطلب مرتبط: بهترین فیلم و سریال مشهور ترسناک «15 فیلم»


 

سریال Alfred Hitchcock Presents 1955؛ در ژانر ترسناک

 

سریال The Twilight Zone 1959 جذاب و ترسناک

کارگردان: جان براهام، داگلاس هیز، باز کولیک| نویسنده: راد سرلینگ

بازیگران: راد سرلینگ، رابرت مک‌کورد، جی اوورهولتس

میانگین امتیازات در سایت آی‌ام‌دی‌بی: ۹ از ۱۰

 

یک سریال جذاب اسـت کـه داستان کاملا متفاوتی دارد ودر حین ترسناکی اش موضوع علمی هم دارد و رتبه نسبتا خوبی هم گرفته اسـت و مخاطبان از این سریال راضی بوده اند ،این سریال را شاید در ایران بسیاری با نام برزخ بشناسند. یک سریال در ژانر ترسناک و علمی تخیلی کـه در دسته آنتولوژی قرار می گیرد. این سریال در فاصله‌ سال‌هاي‌ ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۴ در پنج فصل پخش شد کـه هر فصل ان شامل حدود ۳۰ قسمت می شود.

 

داستان قسمت‌‌هاي‌ مختلف این سریال با این کـه یک داستان کلی را روایت میکنند ولی در هر قسمت ان شاهد یک پیچش داستانی، مرگ یا روایت متفاوتی خواهیم بود کـه ربطی بـه قسمت‌هاي‌ دیگر ان ندارد. موضوعات سریال The Twilight Zone غالبا شامل عناصری مانند آینده گری و رئالیسم جادویی اسـت کـه وقایع عجیبی را شرح می دهند.

 

راد سرلینگ کـه سرپرست نویسندگان این سریال محسوب میشود در هر قسمت از ان حضور کوتاهی دارد ودر آغاز و پایان هر قسمت بـه‌عنوان راوی و مجری شرح حالی از داستان ان را در اختیار مخاطبان ان قرار میدهد. اگر بـه این‌گونه سریال‌ها علاقه داشته باشید بی شک نام سریال Supernatural را شنیده‌ و ان را تماشا کرده اید.

 

بـه‌عقیده بسیاری از مخاطبان این ژانر سریال The Twilight Zone را می توان بـه‌عنوان منبع اصلی ساخت سریال SuperNatural دانست. درسال ۲۰۱۹ یک سریال با همین نام از روی سریال The Twilight Zone ساخته شد کـه بـه‌هیچ‌وجه نتوانست حتی نیمی از موفقیت نسخه‌ي ابتدایی ان را کسب کند.

 

***

 

سریال The Twilight Zone 1959 جذاب و ترسناک

سریال ناظر «The Watcher»

سال‌هاي‌ پخش: 2022 تا کنون

امتیاز IMDb: نمره 6.5

ژانر: درام، ترسناک، رازآلود، تریلر

تعداد قسمت‌ها: 7 «تا کنون»

شبکه اصلی: Netflix

بازیگران: نائومی واتس، بابی کاناوله، جنیفر کولیج و…

 

یکی از جذاب کننده ترین سریال هایي کـه دوست داری زود بـه انتها برسید همین سریال ناظر اسـت کـه در جهان هم بسیار طرفدار دارد و امتیاز خوبی هم گرفته شده اسـت .یکیدیگر از ترسناک ترین سریال هاي‌ دنیا سریال ناظر اسـت کـه توسط رایان مورفی «Ryan Murphy» و ایان برنن «Ian Brennan» ساخته شده اسـت. این سریال تا حدود کمی بر اساس مقاله‌اي از وب سایت مجله نیویورک بـه نام The Cut اسـت کـه درسال 2018 منتشر شد.

 

سریال The Watcher در اصل قرار بود یک مینی سریال باشد، اما در نوامبر 2022 اعلام شد کـه فصل دوم ان در دست ساخت اسـت. داستان این سریال درباره زوجی‌ست کـه بـه خانه رویایی‌شان نقل مکان میکنند، اما مزاحمی با نامه‌هایي تهدیدآمیز آرامش آن ها را بر هم می زند.

 

***

 

سریال ناظر «The Watcher»

سریال هیجانی؛ اسلشر «Slasher»

سال‌هاي‌ پخش: 2016 تا کنون

امتیاز IMDb: نمره 6.7

ژانر: درام، جنایی، ترسناک، اسلشر، آنتولوژی

تعداد قسمت‌ها: 40

شبکه‌هاي‌ اصلی: فصل اول Chiller، فصل‌هاي‌ دوم و سوم Netflix و فصل چهارم بـه بعد Shudder

بازیگران: کتی مک‌گراث، براندون جی مک‌لارن، استیو بایرز و…

 

اگر انتخاب کمتری داشته باشم برای تماشای سریال ژانر وحشت حتماً این سریال را انتخاب می‌کنم چنان هیجان در هر قسمت وارد بدن‌تان می شود کـه گویی خود در آنجا حضور دارید.قطعا بهترین سریال ترسناک در ژانر اسلشر، سریال Slasher محسوب میشود کـه توسط آرون مارتین «Aaron Martin» ساخته شده و محصول مشترک کانادا و آمریکاست. هر فصل این سریال داستان متفاوتی دارد و درباره یک قاتل ماسک‌دار اسـت کـه با انگیزه‌هاي‌ ناشناخته میل بـه کشتن دارد. تا کنون 5 فصل از سریال اسلشر پخش شده اسـت.

 

***

 

سریال هیجانی؛ اسلشر «Slasher»

سریال دیدنی ؛قفسه عجایب «Guillermo del Toro’s Cabinet of Curiosities»

سال پخش: 2022

امتیاز IMDb: نمره 7

ژانر: درام، ترسناک، رازآلود، آنتولوژی، فانتزی

تعداد قسمت‌ها: 8

شبکه اصلی: Netflix

بازیگران: لیز جانستون، کوین کپی، اسی دیویس و…

 

این سریال بـه تازگی ساخته شده و پخش شده اسـت و مخاطبان خاص خودرا دارد و صحنه هاي‌ وحشت جالبی در صحنه هاي‌ فیلم می‌توانید ببنید.ولی قسمت هاي‌ طولانی ندارد و زود بـه پایان داستان می‌رسید همین ماجرا لذت سریال را بیشتر می کند.

 

سریال ترسناک خارجی جدید قفسه عجایب توسط گیرمو دل تورو «Guillermo del Toro» و برای نتفلیکس ساخته شده اسـت. این سریال شامل هشت داستان مدرن ترسناک بـه سبک ژانرهای گوتیک و گران گینیول «Grand Guignol» می شود. در ابتدای هر قسمت هم خود دل تورو اطلاعاتی در مورد ان اپیزود میدهد.

 

***

 

سریال دیدنی ؛قفسه عجایب «Guillermo del Toro’s Cabinet of Curiosities»

سریال ترسناک و اکشن ؛کارآگاه حقیقی «فصل اول»

سال پخش: ۲۰۱۴

سازنده: نیک پیزولاتو

امتیاز: ۸.۹ از ۱۰

تعداد قسمت‌ها: ۸

بازیگران: متیو مک کانهی، وودی هرلسون، میشل موناهن و مایکل پاتس

 

قطعا بدون هیچ فکری این سریال جزء بهترین سریال هایي اسـت کـه وحشت تمام وجودت را فرا می گیرد و هر  قسمت مخاطبان را در داستان سردرگم می گند و بسیار کارگردان این سریال حرفه اي کار کرده اسـت.

 

«کارآگاه حقیقی» دید تازه‌اي بـه ژانر وحشت دارد. «نیک پیزولاتو» و «کری جوجی» با الهام گرفتن از مکان‌هاي‌ اساطیری هم چون «کاراکوزا» و «پادشاه زرد» و داستان‌هاي‌ علمی تخیلی و روان شناسانه، سریالی را خلق کردند کـه بینندگان با تماشای ان بسیار حیرت‌زده شده بودند.

 

بـه همین دلیل این سریال یکی از ترسناک‌ترین سریال‌هاي‌ خارجی محسوب می شود. «متیو مک کانهی» و «وودی هرلسون» از بازیگران این اثر از ترسناک‌ترین سریال‌هاي‌ خارجی سریال درام جنایی هستند کـه ماجراجویی عجیب و سورئالی را در پیش میگیرند تا قاتل زنجیره‌اي را دستگیر کنند، اما در پایان سفر هیچ‌چیز غیرطبیعی در ان دیده نمیشود.

 

تماشای این سریال را کـه میتواند لقب یکی از بهترین سریال‌هاي‌ دنیا را بگیرد از دست ندهید.

 

***

 

سریال ترسناک و اکشن ؛کارآگاه حقیقی «فصل اول»

مجموعه سریال تویین پیکس

سال‌هاي‌ پخش: ۱۹۹۱-۱۹۹۰و ۲۰۱۷

سازندگان: مارک فراست و دیوید لینچ

امتیاز: ۸.۸ از ۱۰

تعداد قسمت‌ها: ۴۸

بازیگران: کایل مک لاکلن، مایکل اونتاکین، میدشن ایمیک و دینا اشبروک

 

یک سریال کاملا معمایی اسـت کـه بسیار جذاب ساخته شده اسـت و بسیار بیننده را گمراه و گیج می کند اگر سریال معمایی دوست دارید حتماً این سریال مورد پسند شـما قرار می گیردو کاملا جذب این سریال می‌شوید و دوست ندارید سریع بـه پایان داستان برسید.

 

«چه کسی لارا پالمر را کشته اسـت؟» این سؤالی اسـت کـه بیننده پس از تماشای چند قسمت اول «تویین پیکس» یکی از بهترین سریال‌هاي‌ ترسناک دنیا با ان مواجه میشود. مخاطب این اثر احساس میکند کـه حل معمای قتل ساده اسـت، اما هرچه داستان جلوتر میرود، متوجه می شود کـه جواب سوال ان‌قدرها هم آسان نیست.

 

مرگ «لورا»؛ همانند زندگی‌اش، با اقیانوسی از شرارت پنهان شده اسـت. در کنار ان؛ گروهی از موجودات ترسناک فرا طبیعی هم در شهر هستند کـه از مکانی بـه مکان دیگر بـه نام «بلک لاج» کوچ می کنند؛ سردسته ان گروه فردی نامتعارف بـه نام «باب» «فرانک سیلوا» اسـت. او مو هاي خاکستری و کت بلند دارد و وقتی کـه پنهانی در اتاق نشیمن می‌خزد و بـه سمت دوربین نزدیک میشود، واقعاً بیننده را می‌ترساند!

 

***

 

مجموعه سریال تویین پیکس

سریال وحشت و خاص؛ آینه سیاه

سال‌هاي‌ پخش: ۲۰۱۱ تا کنون

سازنده: چارلی بروکر

امتیاز: ۸.۸ از ۱۰

تعداد قسمت‌ها: ۲۲

 

کارگردان این سریال بسیار قسمت هاي‌ خاص و ویژه اي طراحی کرده اسـت کـه بـه هیچ عنوان دراین سریال احساس خستگی و نارضایتی نمیکنید این سریال بسیار هیجانی اسـت و طرفداران زیادی را بـه خود جلب کرده اسـت.

 

این اثر مانند سریال «راد سرلینگ»؛ اپیزودهای درخشان سریال «آینه سیاه» از عناصر وحشت و علمی تخیلی بـه عنوان لنزی از اضطراب‌هاي‌ عصر مدرن استفاده میکند.اپیزودهای «همه ی تاریخچه تو» و «سرود ملی»؛ بهترین اپیزودهای این سریال عجیب اسـت کـه داستان عصر سلفی‌ها و شبکه‌هاي‌ اجتماعی را شرح می دهد.

 

همچنین اپیزود دوم از سری دوم این بهترین سریال ترسناک سیاه بـه نام «خرس سفید»؛ داستان پیرزنی را تعریف می کند کـه دریک خانه‌اي بـه هوش می آید ودر ادامه متوجه میشود کـه بر اثر پخش سیگنال‌هایي عجیب از تلویزیون، مردم تبدیل بـه تماشاچی شده‌اند و با دوربین‌هاي‌ موبایل خود از همه ی چیز فیلم میگیرند. این اپیزود، شباهت فراوانی با داستان «جنایت و مکافات» «داستایوفسکی» دارد.

 

 

***

 

سریال وحشت و خاص؛ آینه سیاه

سریال هیجانی ؛ چیزهای عجیب

سال‌هاي‌ پخش: ۲۰۲۲-۲۰۱۶

سازندگان: برادران دافر

امتیاز: ۸.۷ از ۱۰

تعداد قسمت‌ها: ۲۵

بازیگران: وینونا رایدر، دیوید هاربر، فین ولفهارد و میلی بابی براون

 

یکیدیگر از سریال هاي‌ پر طرفدار و خاص با موضوع متفاوت و جالب همین سریال چیزهای عجیب اسـت کـه در سال‌های پیش ساخته شده بودو مورد توجه زیادی قرار گرفته بودو دوباره در ادمه فصل دراین سال هاي‌ جدید ساخته شد.«چیزهای عجیب» از بهترین سریال‌هاي‌ ترسناک ترکیبی عالی از نوستالژی دهه ۸۰ میلادی، سرگرم‌کننده بودن و ترسناک بودن اسـت کـه وقتی پخش ان درسال ۲۰۱۶ آغاز شد، بـه یکی از بهترین سریال‌هاي‌ ترسناک دنیا تبدیل شده اسـت و هر فصل ان هم نسبت بـه قبل بهتر میشود. بیشتر بازیگران این برترین سریال‌هاي‌ ژانر وحشت را نوجوانانی تشکیل میدهند کـه در هر فصل، بزرگتر میشوند و علاقه ما هم بـه ان‌ها افزایش پیدا می کند.

 

در کنار این بازیگران جوان، افراد باتجربه‌اي مثل «وینونا رایدر» و «دیوید هاربر» حضور دارند. داستان این سریال در شهری در ایالت ایندیانا جریان دارد کـه پسربچه‌اي طی اتفاقاتی ناپدید میشود و بعد از ان؛ ماجراهای عجیب‌وغریب و ترسناکی رخ میدهد و شاهد هیولاهای وحشتناکی هستیم. جذابیت این اثر از بهترین سریال‌هاي‌ ترسناک دنیا در کنار بازیگران دوست‌داشتنی ان؛ باعث میشود کـه منتظر فصل بعدی ان باشیم.

 

***

 

سریال هیجانی ؛ چیزهای عجیب

سریال متفاوت و دلهره آور ؛پرونده‌های ایکس

سال‌هاي‌ پخش: ۲۰۰۲-۱۹۹۳ و ۲۰۱۸-۲۰۱۶

سازنده: کریس کارتر

امتیاز: ۸.۶ از ۱۰

تعداد قسمت‌ها: ۲۱۸

بازیگران: دیوید دوکاونی، جیلین اندرسون، رابرت پاتریک و آنابت گیش

 

اگر فیلم ترسناک با موضوع تخیلی دوست دارید یکی از خاص ترین و جذاب ترین داستان ها را دراین مجموعه سریال اسـت و توانست ببسیار بیننده بـه خود جذب کند و ماجرای بسیار عجیبی در دل داستان وجوددارد.یکیدیگر از بهترین سریال‌هاي‌ ترسناک، سریال «پرونده‌هاي‌ ایکس» اسـت.

 

سریال علمی-تخیلی مهیج «کریس کارتر» بـه معنای واقعی ترسناک اسـت. در بین اپیزودهایی کـه «مالدر» و «اسکالی» بـه جست‌وجوی حل پرونده‌هاي‌ فرا زمینی‌ها و توطئه‌ها میروند، بیشتر اپیزودها بـه معنای واقعی ترسناک بودند؛ از جمله اپیزود تفکیک قطب شمال توسط موجودات فرا زمینی گرفته اسـت تا اپیزود قاتلی با اره برقی در تگزاس کـه اشاره بـه مزاحم‌هاي‌ خانگی دارد.

 

***

 

سریال متفاوت و دلهره آور ؛پرونده‌های ایکس

سریال منشأ

نام انگلیسی: From

بازیگران: هارولد پرینو، کاتالینا ساندینو مورنو، ایان بیلی، دیوید آلپی، الیزابت ساندرز

سال ساخت: از 2022 تا بـه کنون

امتیاز در اي ام دی بی: 7.7

 

سریال منشآ کـه بـه تازگی ساخته شده اسـت و  بازیگرهای این سریال دراین مجموعه کاملا عجیب و جالب بازی کرده اند و بسیار خوب توانسته بیننده را بـه وحشت و دلهره برساند.یکی از جدید ترین سریال‌هاي‌ ژانر ترس کـه هنوز درحال پخش اسـت، سریال بسیار خاص و تماشایی From اسـت کـه قطعا ترس عجیبی را بـه جان مخاطبان خود خواهد انداخت. پس اگر بـه دنبال یک سریال ترسناک بسیار خاص و هیجانی هستید، بـه هیچ‌وجه سریال From را از دست ندهید.

 

خلاصه داستان این سریال

رمز و راز شهری در آمریکای مرکزی را کشف کنید کـه هر شخصی را کـه وارد ان می شود زندانی می کند. از آنجایی کـه ساکنان در تلاش برای حفظ حس عادی بودن و جستجوی راهی برای خروج هستند، باید از تهدیدات جنگل اطراف نیز جان سالم بـه در ببرند.

 


مطلب مرتبط: 17 مورد از ترسناک ترین فیلم های واقعی سینما


 

***

 

سریال هیجانی ؛عمارت تسخیر شده هیل

سریال هیجانی ؛عمارت تسخیر شده هیل

نام انگلیسی: The Haunting of Hill House

بازیگران: میخیل هایسمان، کارلا گوجینو، هنری توماس، الیزابت ریسر، الیور جکسون کوهن، کیت سیگل

سال ساخت: از سال 2018 تا بـه کنون

امتیاز در اي ام دی بی: 8.6

 

یک سریال ترسناک خانوادگی اسـت کـه هم موضوع جالب و قشنگی دار و هم بسیار استرس در وجود بیننده ایجاد می کند و صحنه هاي‌ جالبی و خاص را دراین سریال می‌توانید ببینید. تسخیرشدگی خانه هیل اثری بـه شدت ترسناک و خوش ساخت اسـت کـه توسط مایک فلنگن خلق شده‌.

 

این سریال اقتباسی مدرن از کتاب ترسناک کلاسیک بـه همین نام نوشته شرلی جکسن اسـت. تسخیرشدگی خانه هیل از محصولات اصلی نت‌فلیکس اسـت و توسط همین شرکت ساخته و توزیع شده‌اسـت. داستان سریال، روایتی غیرخطی دارد و حوادث پیش آمده برای خانواده کرین را بـه تصویر میکشد کـه بـه خاطر اتفاقاتی، وادار می شوند تا دوباره با ترس‌هاي‌ قدیمی خود مواجه شوند.

 

 

خلاصه داستان این سریال

تابستان سال 1992؛ زن و شوهر جوانی بـه نام هیو و اولویا کرین بـه همراه پنج بچه خود «شامل سه دختر و دو پسر»؛ یعنی استیون، شرلی، تئودورا، لوک و الینور «نل» بـه‌طور موقت بـه خانه‌اي بسیار قدیمی و بزرگی میروند کـه پیش‌تر خانواده دیگری بـه نام هیل در ان سکونت می کردند.

 

هیو قصد دارد با تعمیر کردن خانه کـه برای مدت زیادی خالی از سکنه بوده؛ ان را بفروشد تا بتواند پول خوبی بدست آورد اما بـه مرور رخدادهایی غیر قابل پیش‌بینی در خانه بـه وقوع می‌پیوندد کـه سرنوشت خانواده را برای همیشه عوض میکند ….

 

***

 

مردگان متحرک سریال زامبی و ترسناک

مردگان متحرک سریال زامبی و ترسناک

نام انگلیسی: The Walking Dead

بازیگران: اندرو لینکلن، جان برنثال، سارا وین کالیز، استیون ین، نورمن ریدس، لورن کوهن، دانای گوریرا، ملیسا مک‌براید، جفری دین مورگان

سال ساخت: از سال 2010 تا 2022

امتیاز در اي ام دی بی: 8.1

 

اگر تمایل بـه سریال هاي‌ زامبی و آدمخواری دارید یکی از بهترین و طولانی ترین سریال هاي‌ جهان اسـت کـه بسیار برای این سریال زحمت کشیده شده اسـت و بسیار مورد استقبال بیننده ها قرار گرفته و هنور هم بعد از این همه ی سال بـه پایان نرسیده اسـت  و هر قسمت شـما را جذب می کند و صحنه هاي‌ ترسناک و هیجانی بسیار زیادی دارد.The Walking Dead اُبهت ژانر ترس و زامبی اسـت. اثری بسیار خوش ساخت و ترسناک کـه دنیای آخرالزمانی و زامبی را نشان میدهد کـه تا بـه کنون هیچ اثری نتوانسته بـه گرد پای ان برسد و رتبه آثار زامبی در اختیار The Walking Dead اسـت. پیشنهاد روزانه دراین اسـت کـه بـه هیچ عنوان تماشای The Walking Dead را از دست ندهید.

 

خلاصه داستان این سریال

مردگان متحرک یک مجموعهٔ تلویزیونی آمریکایی در ژانر ترسناک پسارستاخیزی اسـت کـه بر پایهٔ کتاب کمیک بـه همین نام ساخته شده‌اسـت. داستان پس از شروع یک آخرالزمان زامبی‌ها در سراسر جهان اتفاق می‌افتد ودر مورد معاون کلانتر ریک گرایمز اسـت کـه از کما بیدار میشود. در حالی کـه در کما بود، جهان توسط واکرها تسخیر شده اسـت.

 

او رهبر گروهی از بازماندگان از منطقه آتلانتا، جورجیا میشود، و تلاش میکنند تا نه تنها در برابر حملات واکرها، بلکه توسط گروه‌هاي‌ دیگری از بازماندگانی کـه مایل بـه استفاده از هر وسیله لازم برای زنده ماندن هستند، از خود محافظت کنند.

 

***

 

مجموعه سریال هانیبال؛ سریالی وحشت انگیز

مجموعه سریال هانیبال؛ سریالی وحشت انگیز

نام انگلیسی: Hannibal

بازیگران: مس میکلسن، هیو دنسی، کارولین داویرناس، جیلین اندرسون، لارنس فیشبرن

سال ساخت: از سال 2013 تا 2015

امتیاز در اي ام دی بی: 8.5

 

این سریال یک سریال ماجراجویی و ترسناک و کمی معمایی ساخته شده اسـت و سریال هاي‌ ترسناک در دنیای هالیوود و یاحتی کشور های دیگر واقعا ارزش دیدن دارند و بسیار قوی و قدرتمند این سریال ها ساخته شده اسـت .داستان مشهور هانیبال را میدانید. آدم خواری باهوش و زبده کـه تا سالها وحشت را بـه جان مخاطبین ژانر ترس انداخته بود. این سریال دقیقا بر اساس شخصیت هانیبال لکتر ساخته شده و پُر از صحنه‌هاي‌ اسلشر و ترسناک اسـت کـه تماشاگران این سبک را بـه وجد خواهد آورد.

 

خلاصه داستان این سریال

داستان این سریال درباره‌ي مأمور اف‌بی‌اي بـه نام ویل گراهام اسـت کـه روش خاصی در گرفتن قاتلین دارد. بـه این شکل کـه با تمرکزی کـه دارد خودرا جای قاتل قرار داده و بـه جای قاتل نیز فکر می کند. وی بعد از مدتی با یک روانپزشک کار بلد بـه نام هانیبال لکتر آشنا می شود و از ان پس ان دو با هم بر روی پرونده‌هاي‌ مختلف قتل کار می کنند و موفق می شوند چند قاتل را گیر بیندازند.

 

 

***

 

سریال پربیننده ؛ پادشاهی

سریال پربیننده ؛ پادشاهی

نام انگلیسی: Kingdom

بازیگران: جو جی هون، ریو سونگ ریونگ، بـه دونا، پارک بیونگ اون

سال ساخت: از سال 2019 تا 2020

امتیاز در اي ام دی بی: 8.3

 

یک سریال تاریخی اسـت و کاملا متفاوت و حتی نوع ترسی کـه بـه شـما وارد می شو هم جذاب اسـت و سریالی تقریباً آرام ولی با صحنه هاي‌ ترسناک ساخته شده اسـت حالکه بحث سریال‌هاي‌ اکشن و ترسناک داغ اسـت، بگذارید سریال فوق‌العاده پادشاهی را هم بـه شـما دوستان معرفی کنیم. اثری بسیار خشن ودر عین حال تماشایی کـه ایده بسیار منحصر بفرد و خاصی دارد. پادشاهی نیز جزو آثار خوب دستکم گرفته شده اسـت.

 

خلاصه داستان این سریال

سریال در دوره پادشاهی چوسان و چند سال پس از حمله ژاپن بـه کره اتفاق می‌افتد. فصل اول داستان ولیعهد لي چانگ «جو جیهون» را بـه تصویر می کشد کـه درگیر یک کودتا/توطئه سیاسی شده و وادار می شود مأموریتی را آغاز کند تا در مورد شیوع بیماری مرموزی کـه پادشاه فعلی و استان‌هاي‌ جنوبی را دربرگرفته تحقیق کند؛ بیماری‌اي کـه باعث میشود قربانیان بـه صورت مرده متحرک احیا شوند.

 

داستان با اعلامیه‌اي آغاز میشود کـه ادعا میکند «پادشاه چوسان مرده اسـت و ولیعهد باید فوراً بـه عنوان پادشاه جدید، تاج گذاری کند.» اما در داخل کاخ، پادشاه بـه شدت بیمار اسـت و طی 10 روز گذشته، بـه صورت مخفیانه تحت درمان قرار گرفته و هیچ‌کس مجاز بـه ملاقاتش نیست، حتی خود ولیعهد. اواخر شب، ولیعهد برای دیدار با پدرش مخفیانه وارد کاخ شده و سعی میکند حقیقت را دریابد. اما بـه جای پدرش، با سایه یک هیولای وحشی روبه‌رو می شود.

 

***

 

فیلم وحشت و خاص ؛کانال صفر

فیلم وحشت و خاص ؛کانال صفر

نام انگلیسی: Channel Zero

بازیگران: پل اشنایدر، فیونا شو، لوئیزا داولیویرا، نتالی برون

سال ساخت: از سال 2016 تا 2018

امتیاز در اي ام دی بی: 7.2

 

سریال کانال صفر از آثار بسیار خوب و ترسناک تاریخ تلویزیون اسـت کـه بـه راستی صحنه‌هاي‌ بسیار ترسناک و دلهره آوری دارد. پیشنهاد سایت روزانه بـه شـما طرفداران سینما دراین اسـت کـه سریال کانال صفر را در فهرست تماشای خود قرار دهید.

 

خلاصه داستان این سریال

یک مرد خاطراتی از یک برنامه مرموز تلویزیونی کـه در دهه 80 در دوران کودکی اش پخش می‌شد را بـه یاد می آورد و بـه ان وسواس پیدا کرده اسـت. سوء ظن او در مورد شخصیت ان برنامه گهگاه به‌ صورت کابوس هاي‌ دهشتناک و کشنده‌يِ دوران کودکی بـه سراغش می آید…

 

***

 

 

مجموعه سریال ترور سریال بسیار دیدنی

مجموعه سریال ترور سریال بسیار دیدنی

نام انگلیسی: The Terror

بازیگران: جرد هریس، توبیاس منزیس، پل ردی، آدام ناگایتیس

سال ساخت: از سال 2018 تا بـه کنون

امتیاز در اي ام دی بی: 7.9

 

واقعا هر چه از خوبی و قشنگی و ترسناکی این مجموعه بگویم بازهم کم اسـت و تمامی عواملی کـه این مجموعه را بـه صورت حرفه اي ساخته اند بسیار زحمت کشیده اند. و صحنه هاي‌ بسیار هیجانی و ترسناک را بـه نمایش گذاشتند و بسیار این سریال طرفدارهای جهانی دارد و بـه حتماً بـه شـما پیشنهاد می شود.

 

ترس یا ترور مجموعه‌اي تلویزیونی درام ترسناک آمریکایی اسـت کـه بر اساس رمانی بـه همین نام نوشته دن سیمونز ساخته شده اسـت. این مجموعه بـه روایت ماجرای سفر دو کشتی اکتشافی بریتانیا بـه قطب شمال می‌پردازد. دراین سریال بازیگرانی مثل جرد هریس، توبیاس منزیس، آدام ناگایتیس و پل ردی بازی کرده‌اند.

 

خلاصه داستان این سریال

داستان سریال ترور، قصه سفر بسیار خطرناک نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا «Royal Navy» بـه یک سرزمین ناشناخته و نامعلوم را حکایت می کند. زمانی آن ها بـه این سرزمین برخورد میکنند کـه خدمه قصد دارند گذرگاه شمال غربی را کشف و از ان عبور کنند.

 

خدمه و نیروی این کشتی دراین سرزمین ناشناخته با شرایط سخت و فوق‌العاده دشوار، محدودیت منابع، از بین رفتن تدریجی امید در خود و همچنین ترس از ناشناخته‌ها روبه‌رو میشوند و خیلی از انها بـه دوستان خود هم دراین وضعیت خیانت میکنند. هرچه زمان بیشتری می‌گذرد، این خدمه بیشتر و بیشتر بـه مرز نابودی نزدیک می شوند. انها در انتهای زمین گرفتار شده‌اند و تنها و کم کم در حال منجمد شدن هستند و…

 


مطلب مرتبط: 40 فیلم ترسناک سینمایی خارجی جدید + اسم


 

***

داستان ترسناک آمریکایی

داستان ترسناک آمریکایی

نام انگلیسی: American Horror Story

بازیگران: لیدی گاگا، ایوان پیترز، تایسا فارمیگا، دنی اوهر، جسیکا لنگ

سال ساخت: از 2011 تا بـه کنون

امتیاز در اي ام دی بی: 8

 

این سریال بـه دلیل خواننده مشهور لیدی گاگا کـه دراین سریال بازی کرده اسـت بسیار مورد توجه قرار گرفته اسـت ولی این را هم بگویم قصه بسیار جذاب و زیبایی دارد و همچنین ترسناک بودن این سریال شـما را بیشتر علاقمند بـه بقیه داستان می کند،داستان ترسناک آمریکایی یک سریال تلویزیونی در ژانر وحشت اسـت کـه توسط رایان مورفی و براد فالچاک خلق و تهیه‌کنندگی شده‌اسـت. هر فصل از این سریال داستانی مجزا دارد کـه در پایان همان فصل داستان پایان می یابد اما اکثر بازیگران اصلی سریال، در تمام فصل‌ها با نقش‌هاي‌ متفاوت حضور دارند.در اصل این سریال یکی از مشهور‌ترین و محبوب‌ترین سریال‌هاي‌ ترسناک تاریخ اسـت کـه تماشای ان را بـه همه ی شـما دوستان پیشنهاد می کنیم.

 

خلاصه داستان این سریال

تا اکنون فصل دوازدهم این سریال پخش شده فصل اول خانه قتل در ۱۲ قسمت، داستان یک خانه را روایت میکند کـه توسط ارواح ساکنان قبلی ان تسخیر شده‌اسـت. فصل دوم تیمارستان در ۱۳ قسمت ساخته شده کـه داستانش در ۱۹۶۴ رخ می دهد، دربارهٔ یک تیمارستان مذهبی و آدم‌هاي‌ درون ان اسـت. فصل سوم محفل در ۱۳ قسمت، در دو بازه زمانی دهه ۱۸۰۰ تا ۱۸۱۰ و اکنون رخ می دهد و درباه جنگ بین ساحران و جادوگران اسـت. فصل چهارم نمایش عجایب نیز در ۱۳ قسمت در ارتباط با یک عده آدم عجیب‌الخلقه اسـت کـه دریک سیرک کار می کنند و…

 

***

سریال Dead Set 2008؛ مجموعه مرده

سریال Dead Set 2008؛ مجموعه مرده

کارگردان: یان دمنجی | نویسنده: چارلی بروکر

بازیگران: جیمی وینستون، لیز می برایس، بث کوردینگلی، آدام دیکن

میانگین امتیازات در سایت آی‌ام‌دی‌بی: ۷.۷ از ۱۰

 

این سریال بسیار ترسناک و با صحنه هاي‌ چندش آوری کـه هر شخصی طاقت دیدن این صحنه ها را  ندارد ساخته شده اسـت ولی با این حال مورد پسند بسیاری از افراد شده اسـت با این کـه پایان جالبی هم نداشته و کارگردان می توانسته بهتر از این قصه را بـه پایان برساند.سریال Dead set را میتوان کوتاه‌ترین سریال این فهرست قلمداد کرد. مینی سریال ساخت کشور انگلستان کـه در ژانر‌هاي‌ کمدی، درام و ترسناک را بـه‌طرز جذابی با هم ترکیب کرده اسـت. این سریال کـه تنها پنج قسمت دارد در اکتبر ۲۰۰۸ در پنج شب متوالی از شبکه E4 پخش شد.

 

سریال‌هاي‌ زامبی‌محور بـه چند دسته مختلف تقسیم میشوند؛ سریال Dead Set را میتوان در کنار سریالی مانند 28Days Later در دسته سریال‌هاي‌ زامبی محور با زامبی‌هایي سریع قرار داد. تماشای بی‌وقفه این سریال بـه‌اسانی می تواند شـما را برای چند ساعت سرگرم کند. روند داستانی و فضای سرگرم‌کننده این سریال از نکات بسیار مثبت ان بـه‌شمار می روند.

 

داستان سریال شهر لندن را در شرایطی نشان میدهد کـه توسط زامبی‌ها تسخیر شده اسـت و گروهی کـه در یکه شبکه تلویزیونی در حال ساخت برنامه بودند، نخستین نفراتی محسوب می شوند کـه شاهد این فاجعه بوده‌اند. با گذر زمان و گسترش سریع این بیماری اعضای تهیه‌کننده ان برنامه هم بـه ان دچار می شوند و سایر اعضای ان برنامه با شرکت‌کنندگان ان باید در مکانی کـه ظاهرا امن اسـت بمانند و از خود دربرابر زامبی‌ها و این بیماری مراقبت کنند. داستان فیلم بـه‌نحوی اسـت کـه نه سریع بـه پایان میرسد و نه کسل کننده خواهد بود. یک سریال جمع‌و‌جور و کوتاه در ژانر وحشت و با محوریت زامبی کـه سرگرمی خوبی برای شـما بـه‌شمار خواهد رفت.

 

 

***

Smile فیلم لبخندفیلم بسیار ترسناک 

Smile فیلم لبخندفیلم بسیار ترسناک 

سال انتشار: ۲۰۲۲

امتیاز آی ام دی بی: ۶.۵/۱۰

 

داستان این فیلم تکراری نیست ولی نمیتوان گفت کـه خیلی ترسناک اسـت ولی صحنه هایي دارد کـه ممکن اسـت برای بعضی از افراد ناخوشایند باشد .و کاملا این فیلم سلیقه اي اسـت. فیلم لبخند یا اسمایل سال ۲۰۲۲ آمد و نحوه لبخند شخصیت‌ها ان قدر ترسناک و آزاردهنده بود کـه از نظر خیلی ها این فیلم یک فیلم ترسناک بسیار موفق بودو توانست خیلیها را بترساند.داستان فیلم با یک روانپزشک بـه نام رز شروع میشود.

 

روزی سر کار، او شاهد ماجرای عجیب می شود و زنی جوان در حالی کـه لبخند کریهی بـه لب دارد، خودرا میکشد. از ان پس، زندگی رز دچار تغییرات آزاردهنده و عجیبی می شود و مدام با افرادی لبخند بـه لب کـه وی را تهدید می کنند مواجه میشود. زندگی رز، بـه طور کل بهم می‌ریزد و اتفاقات ترسناکی برای او و همین طور بینندگان فیلم ایجاد می شود.

 

***

 

The Boogeyman یا سریال لولو خورخوره

The Boogeyman یا سریال لولو خورخوره

سال انتشار: ۲۰۲۳

امتیاز آی ام دی بی: ۶/۱۰

 

یک سریال بسیار موفق کـه توانسته امتیاز بسیار خوبی در ژانر ترسناک بیاورد. و هر صحنه پر از هیجان و استرس اسـت و بـه نظر من یک سریال خفن ترسناکی در واقع اسـت و موضوع جیب و کمی متفاوت هم دارد.درسال‌هاي‌ اخیر فیلم‌هاي‌ ترسناک چندان خوبی ساخته نشده؛ با این حال بوگی من یا لولو خورخوره را می توانیم یکی از فیلم‌هاي‌ موفق ۲۰۲۳ بدانیم کـه هواداران ژانر ترسناک پسندیدند.فیلم در خانه پروانپزشکی بـه نام ویل هارپر شروع می شود. ویل اخیرا همسر خودرا دریک حادثه رانندگی از دست داده و دو دختر او با غم فراغ مادر دست و پنجه نرم میکنند. مدتی بعد، ویل مردی آشفته حال بـه نام لستر را میبیند کـه هر سه فرزند خودرا از دست داده.

 

او معتقد اسـت هر سه فرزند او در حالی کـه سالم بودند در خواب کشته شده اند و حتی کوچک‌ ترین فرزند او خفه شده اسـت. فرزندان او پیش از مرگ، از لولو خورخوره‌اي حرف می‌زدند کـه شب‌ها از کمد خارج می‌شده. کوچک‌ترین فرزند لستر حتی نقاشی‌هایي از او کشیده اسـت. پس از مدتی، حضور موجود ناشناخته و مرموزی در خانه‌ي پزشک ویل هارپر نیز احساس میشود…

 

***

Run یا فیلم پا

Run یا فیلم پا

سال انتشار: ۲۰۲۰

امتیاز آی ام دی بی: ۶.۷/۱۰

 

یک سریال خانوادگی با موضوع بسیار عجیب درباره یک مادر ساخته شده اسـت کـه بسیار ریتم قشنگ و آرامی دارد ولی هرچه بـه آخرهای داستان می‌رسید شـما درگیر هیجان و دلهره میشوید. و دوست دارید سریعا متوجه موضوع خاص داستان شوید.

 

فیلم Run را شاید باید بیشتر یک اثر دلهره‌آور بدانیم. دراین داستان خبری از اجنه و ارواح وجود ندارد و موجودات جهنمی با گریم‌هاي‌ ترسناک را نمیبینیم. بـه جای ان؛ با رازهای سیاه انسانی و کاری کـه با او میکنند طرف هستیم.این فیلم درباره‌ي مادر و دختری بـه نام‌هاي‌ دایان و کلویی اسـت.

 

کلویی نوجوانی اسـت کـه هیچ زندگی اجتماعی ندارد. او نمیتواند راه برود و از ویلچر استفاده می کند. همچنین در خانه تحصیل کرده و هیچ دوستی ندارد. کلویی بـه برخی از رفتارهای مادر خود شک میکند و بـه این پی می برد کـه او رازهای ترسناکی دارد کـه از دخترش پنهان کرده اسـت. بـه همین خاطر، او کـه حالا وحشت کرده، تلاش میکند تا از مادر خود فرار کند…این فیلم برای کسانی کـه داستان‌هاي‌ دلهره آور دوست دارند و چندان طرفدار فیلم هاي‌ ترسناک تسخیر و شیاطین نیستند، گزینه مناسبی اسـت.

 

***

 

سریال جذاب خاطرات خون آشام

سریال جذاب خاطرات خون آشام

نام انگلیسی: The Vampire Diaries

بازیگران: نینا دوبرو، پل وسلی، ایان سامرهلدر، استیون آر. مک‌کوئین

سال ساخت: 2009 تا 2017

امتیاز در اي ام دی بی: 7.7

 

این سریال هم بسیار توانسته مخاطبان علاقمند بـه داستان خون و آشام را بـه خود جلب کند این قصه داستان بسیار جذاب اسـت و بازیگران خوبی دراین مجموعه کار کرده اند و پایان بسیار قشنگی هم دارد.آخرین سریال از فهرست امروز ما خاطرات خوش آشام اسـت. اثری ترسناک ودر عین حال عاشقانه و دارک کـه تا سالها جزو پُر بازدیدترین سریال‌هاي‌ تاریخ بوده اسـت. پیشنهاد ما بـه شـما این اسـت کـه خاطرات خون آشام را بـه دلیل داستان جذاب و گیرا و همچنین تیم بازیگری خوب تماشا کنید.

 

خلاصه داستان این سریال

دو برادر خون آشام بـه نام هاي‌ «استفان» و «دیمن»؛ کـه دارای زندگی جاودانه هستند، قرن هاست کـه میلشان برای نوشیدن خون انسان را مخفی کرده و میان مردم زندگی می کنند. ان ها قبل از این کـه اطرافیان متوجه عدم تغییر سن ان ها شوند، از شهری بـه شهر دیگر نقل مکان میکنند.

 

اکنون ان دو بـه شهر ویرجینیا بازگشته اند، همان جایی کـه بـه خون آشام تبدیل شدند. استفان پسر شریفی اسـت و خون انسان را بـه خود ممنوع کرده تا وادار نباشد کسی را بکشد، اما همواره سعی می کند مراقب اعمال برادر شرورش، دیمن باشد. بعد از آمدن بـه ویرجینیا، طولی نمیکشد کـه استفان عاشق یک دختر مدرسه اي بنام «الینا» میشود…

 

و در پایان 

سریال ترسناک و وحشت انگیز برای همه ی سنین مناسب نیست حتی کسانی کـه بیماری قلبی و یا بیماری دیگری دارند واقعا نباید این نوع سریال یا فیلم هاي‌ ژانر ترسناک را نگاه کنند. مجله تالاب سعی کرده اسـت  فهرست سریال هایي کـه واقعا در بدن تان لرزش ایجاد می شود و داستان هاي‌ جالبی دارد را برای شـما بـه اشتراک گذاشته اسـت. لطفا زیر سنین هجده سال این فیلم ها را نگاه نکنند.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت