خرید و فروش در اینترنت

سنگ ماه تولد شما چیست؟ (12 ماه سال)

سنگ ماه تولد شما چیست؟ (12 ماه سال)

آیا نمی‌دانید نام سنگ ماه تولد شـما چیست ؟ سنگ ها قدرت و انرژی خاصی میتواند برای شـما ایجاد کند. دراین قسمت از مجله تالاب بـه شـما همراهان عزیز خواهیم گفت کـه سنگ ماه تولد شـما چیست بـه شـما چه می‌گوید؟

 

قدرت سنگ های تولد زودیاک

یادگیری در مورد سنگ ماه تولد سنتی شـما می تواند یک راه سرگرم کننده برای جشن گرفتن یک سفر دیگر بـه دور خورشید باشد، اما اگر میخواهید قدرت کیهانی خودرا باز کنید، باید در مورد سنگ ماه تولد زودیاک خود نیز بیاموزید. «سنگ هاي‌ ماه تولد زودیاک راهی منحصر بـه فرد برای کشف خواسته هاي‌ درونی، شخصیت و مسیر زندگی افراد بـه ما می‌دهند. “هر سنگ دارای ویژگی هاي‌ خاصی اسـت کـه بـه سرنوشت کسی بینشی می دهد.”

 

در حالی کـه این سنگ ها چیزی را در مورد شـما آشکار می کنند، قدرت واقعی آن ها در توانایی آن ها در تقویت هاله شـما نهفته اسـت – تقویت نقاط قوت شـما، تسکین عوامل استرس زا و افزایش احساس عشق بـه خود و اعتماد بـه نفس. این باعث میشود کـه آن ها خیلی بیشتر از یک لباس زیبا برای پوشیدن یا هدیه دادن بـه دوست عاشق طالع بینی خود باشند. پس چگونه پوشیدن سنگ تولد زودیاک می تواند دنیای شـما را تغییر دهد؟ برای یافتن مطالعه را ادامه دهید.

 

چرا علائم زودیاک سنگ تولد دارند؟

ممکن اسـت عصر جدید بـه نظر برسد، اما ریشه‌هاي‌ سنگ‌هاي‌ تولد زودیاک بـه دوران کتاب مقدس و کتاب خروج «600 تا 400 قبل از میلاد» برمی‌گردد. داستان یک کاهن اعظم را شرح می دهد کـه یک سینه بند باشکوه با 12 سنگ قیمتی منبت کاری شده بود. گفته میشود کـه این سنگ‌ها بـه صاحب ان قدرت الهی میدهد و این یک سنت شد کـه مردم خودشان سنگ‌ها را بپوشند. اما این فقط یک داستان اصلی اسـت.

 

بسیاری از فرهنگ هاي‌ دیگر نیز آداب و رسوم خاص خودرا در اطراف سنگ هاي‌ تولد زودیاک دارند. بـه عنوان مثال، اخترشناسان ودایی در هند هزاران سال از انها استفاده کرده اند تا انرژی یک فرد رابا نمودار تولد طالع بینی خود هماهنگ کنند، و متون باستانی هندو سنگ هاي‌ خاصی رابا سیارات خاص یا روزهای هفته مرتبط می کنند. در نهایت، این عمل بـه چیزی تبدیل شد کـه امروزه بـه عنوان علائم زودیاک می شناسیم.

 


✅ مطالب مشابه: چطور بفهمیم فال و طالع بینی ما درست است؟


 

چرا سنگ های تولد زودیاک با سنگ های تولد سنتی متفاوت است؟

سنگ هاي‌ تولد با ماه تولد شـما مرتبط هستند، اما از آنجایی کـه علائم زودیاک بـه طور مساوی بـه تمام 12 ماه سال تقسیم نمی‌شوند، مقداری همپوشانی وجوددارد. بـه عنوان مثال، در حالی کـه سنگ تولد آوریل یک الماس اسـت، اما همه ی متولدین ان ماه علامت زودیاک مشابهی ندارند.

 

سنگ هاي‌ تولد زودیاک با اختصاص یک سنگ قیمتی بـه هر علامت زودیاک این مشکل را برطرف می کنند. تمرکز سنگ‌هاي‌ تولد زودیاک نیز متفاوت اسـت، زیرا این سنگ‌ها در جهت ویژگی‌هاي‌ نجومی ذاتی شـما هستند. آیا با سنگ تولد زودیاک خود ارتباط برقرار نمیکنید؟ نگران نباش اخترشناسان میگویند کـه می‌توانید دیگری را امتحان کنید کـه بیشتر بـه ان علاقه دارید.

 

1. فروردین: سنگ خون

فروردین: سنگ خون

فروردینی ها بـه جسور بودن مشهور هستند. انها توسط مریخ، سیاره عمل و انگیزه، اداره میشوند، و وقتی ذهن خودرا بـه چیزی معطوف می کنند، هیچ چیزی نمیتواند انها را از تحقق رویاهای خود باز دارد. آن ها همچنین در اوایل یک نگرش سختگیرانه ایجاد می کنند، و این، همراه با دوز جدی انعطاف پذیری، بـه انها کمک می کند تا در زندگی دورتر بروند. سنگ خون برای انها سنگ تولد مناسب زودیاک اسـت، زیرا نشان دهنده شجاعت و قدرت اسـت.

 

فروردین هرگز دست از کار نمی‌کشد و سنگ خون بـه وضوح بـه انرژی مریخ محور این زودیاک و همچنین ارتباط ان با شجاعت و سرزندگی مربوط می شود. “این برای مصمم ترین علائم زودیاک مناسب اسـت.” اخترشناسان بر این باورند کـه سنگ خون قدرت آرام کردن و پاک‌سازی انرژی هاله افراد را دارد، بنابر این این سنگ‌ها می توانند فروردین را تشویق کنند کـه جلوی منفی‌گری‌ها را بگیرد و جسورترین و معتبرترین خود باشند. 

 

2. اردیبهشت: یاقوت کبود

اردیبهشت ها ممکن اسـت در خارج نگرش سختی داشته باشند، اما اجازه ندهید چهره هاي‌ پوکری انها شـما را گول بزند. این علامت سرسخت زمین کـه در زیر زهره، سیاره عاشقانه و زیبایی بـه دنیا آمده اسـت، مخفیانه یک نرم افزار بزرگ اسـت.

 

انها دوست دارند اطرافیان خودرا با کارهای خدماتی خراب کنند و با رسیدگی بـه نیازهایشان از انها مراقبت کنند. در حالی کـه سنگ تولد سنتی برای اردیبهشت، زمرد اسـت، اخترشناسان میگویند کـه سنگ ماه تولد زودیاک انها – یاقوت کبود آبی – برای آن ها مناسب اسـت.

 

گفته می شود کـه یاقوت کبود نماد بسیاری از چیزها از جمله صداقت، حقیقت، وفاداری، شرافت و حتی گشایش روح یک فرد اسـت. و انرژی موجود دراین سنگ ماه تولد زودیاک می تواند بـه نرم کردن ظاهر سخت اردیبهشت کـه بـه پوشیدن ان مشهور اسـت کمک کند.

 

بـه علاوه «یاقوت کبود با نظم و انضباط مرتبط اسـت. این ماهیت زمین‌دار گاو نر متمرکز بر امنیت را تکمیل می کند.» اردیبهشت یک علامت زودیاک سرسخت مشهور اسـت و وقتی انها ذهن خودرا بـه چیزی معطوف می کنند، هیچ چیز نمیتواند آن ها را از پیگیری ان باز دارد. یاقوت کبود می تواند بـه انها کمک کند تا صبر و تمرکز لازم برای رسیدن بـه موفقیت را حفظ کنند.

 

3. خرداد: عقیق

خردادها بـه خاطر عشق بـه تنوع و تمایلشان بـه تغییر سریع نظرشان مشهور هستند. از آنجایی کـه این علامت توسط عطارد، سیاره عقل و ارتباطات، اداره می شود، خردادها مهارت هاي‌ مشاهده دقیق و توانایی باورنکردنی برای انطباق دارند – دو چیز کـه آن ها را در جهت یابی در جهان اطرافشان عالی می کند.

 

با این حال، آن ها همچنین تمایل دارند بـه چیزها بیش از حد فکر کنند، و این می تواند باعث فرسودگی جدی شود، اگر مراقب نباشند. خوشبختانه، سنگ تولد زودیاک این علامت برای کاهش این مشکلات شناخته شده اسـت و می تواند بـه کاهش استرس انها کمک کند.

 

«عقیق برای نشان دادن تعادل برای خردادها عمل می کند. علامت دوقلوها همیشه نشان دهنده دو طرف چیزی اسـت و این سنگ برای حفظ ثبات مفید اسـت. عقیق بـه اشکال مختلفی وجوددارد و انرژی آرام و متمرکزی را بـه هر فضایی می آورد. این می تواند بـه شـما کمک کند تا انرژی خودرا با دنیای اطراف خود هماهنگ کنید، کـه بـه شـما امکان می دهد با خرد و قدرت درونی خود ارتباط برقرار کنید.

 


✅ مطالب مشابه: بهترین طالع بینی با گل | گل مورد علاقه شما نشانه شخصیت شماست


 

4. تیر: زمرد

در حالی کـه تیرها تمایل بـه احساساتی بودن و حساس بودن دارند، اما بـه‌طور باورنکردنی افرادی رانده و جاه‌طلب هستند کـه برای وفاداری، شفقت و مهربانی ارزش قائل هستند. انها تمام تلاش خودرا می کنند تا از دیگران مراقبت کنند، بـه همین دلیل اسـت کـه برای آن ها مهم اسـت کـه بـه طور منظم در مراقبت از خود شرکت کنند.

 

هر تصمیمی کـه می گیرند از صمیم قلب گرفته می شود و پوشیدن سنگ تولد زودیاک میتواند بـه ان‌ها کمک کند کـه در مواجهه با چالش‌هاي‌ اطراف خود اعتماد بـه نفس بیشتری داشته باشند.

 

زمرد با چاکرای قلب مرتبط اسـت و بـه خوبی با این نشانه متمرکز بر خانه و اسانی هماهنگ اسـت. “خواص ان شامل تشویق عشق بی قید و شرط و بـه اشتراک گذاشتن خنده با عزیزان اسـت.” زمرد همچنین یک انتخاب عالی برای هرکسی اسـت کـه می خواهد از جنبه حساس خود استفاده کند یا خودرا در برابر احساسات خود باز کند، کـه ان را بـه ویژه برای تر احساساتی خوب می کند.

 

5. مرداد: اونیکس

متولدین این علامت جاه طلبی هاي‌ بزرگ و حتی شخصیت بزرگ تری دارند. مردادها تحت فرمان خورشید، کـه بر انرژی نفس و خواسته‌هاي‌ قلبی حکومت میکنند، هر جا کـه می روند نمی‌درخشند و مردم رابا شوخ طبعی خود می‌خندانند. این علائم آتش سوزان می توانند دنیای اطراف خودرا روشن کنند و بـه دیگران کمک کنند کـه چگونه درخشندگی درونی خودرا در آغوش بگیرند.

 

شیرها بـه یک سنگ ماه تولد زودیاک نیاز دارند کـه بتواند قدرت آن ها را بازرسی کند و عقیق ظاهراً دارای قدرت شفابخش و ترمیم اخروی اسـت. این سنگ همچنین از خلاقیت و بازسازی حمایت میکند ودر عین حال میل را مدیریت میکند، و اعتقاد بر این اسـت کـه هر شخصی کـه ان را بپوشد با فراخوان بالاتر زندگی خود هماهنگ می شود و ان را بـه ابزار خوبی برای تجلی فراوانی و فرصت‌هاي‌ جدید تبدیل می کند.

 

مردادها با داشتن این گوهر در کنارشان هرگز دریک مسیر خلاقانه گیر نمیکنند یا بـه دنبال منبع الهام نمی‌گردند.

 

6. شهریور: کارنلی

کمال گرا بودن هیچ اشکالی ندارد – فقط از یک شهریور بپرسید! از مهارت‌هاي‌ برنامه‌ریزی دقیق گرفته تا سبک ارتباطی حرفه‌اي‌شان، هیچ چیز از این علامت زمینی رد نمیشود.

 

اما صرف زمان زیاد برای سر و کله زدن بر سر کوچک‌ ترین جزئیات می تواند باعث شود انها احساس استرس و گیجی کنند. بـه همین دلیل اسـت کـه برای شهریور ها مهم اسـت کـه سنگی را انتخاب کنند کـه شجاعت و اعتماد بـه نفس را افزایش دهد، و سنگ تولد زودیاک آن ها، کارنلین، اینکار را انجام می دهد.

 

Carnelian میتواند بـه پوشنده‌اش انگیزه دهد تا بدون ترس بـه دنیا قدم بگذارد، بدون این کـه تحت تأثیر قرار بگیرد یا فرسوده شود. «ویرجو کاملاً با انرژی زمین‌گیر و تثبیت‌کننده کارنلین تکمیل می شود». این سنگ کـه نمادی از استقامت و سلامت جسمانی اسـت، با ماهیت متمرکز و هدف‌محور شهریور هماهنگ اسـت.

 

از آنجایی کـه شهریور گاهی اوقات می تواند کمی از خود انتقاد کند، سنگ تقویت کننده اعتماد بـه نفس مانند کارنلین نیز بـه انها کمک می کند تا عشق بـه خودرا در آغوش بگیرند و فرصتی برای خود بگیرند. 

 

7. مهر: پریدوت

مهرها یک مورد جدی از FOMO دارند. ان‌ها میخواهند همه ی چیز را تجربه کنند، و می ترسند هر یک از لذت‌هاي‌ کوچک زندگی را از دست بدهند. مهر کـه توسط زهره، سیاره تجلی و احتمالات اداره می شود، همیشه در حال حرکت اسـت و بـه دنبال فرصت بعدی اسـت. احساس خوش شانسی و فراوانی طبیعی در مورد نحوه حرکت این علامت در جهان وجوددارد، اما این می تواند منجر بـه افراط و تفریط شود.

 

کلید ترازو در آغوش گرفتن تعادل و هماهنگی در تمام جنبه هاي‌ زندگی اسـت. پریدوت سنگی عالی برای تقویت اقبال، شانس و سعادت انها و همچنین برای تقویت شهود و قضاوت انها در هنگام رویارویی با تصمیمات سخت اسـت. این کاریزما و جذابیت کاربر را نیز افزایش میدهد و ان را بـه انتخابی عالی برای مهرهای جاه‌طلب تبدیل میکند.

 

8. آبان: آکوامارین

آبان ها کـه بـه دلیل شور و اشتیاق و شدت خود مشهور هستند، خستگی ناپذیر رویاهای خودرا دنبال می کنند تا زمانی کـه چیزی برای از دست دادن نداشته باشند. این می تواند منجر بـه احساس مکرر استرس و عدم تعادل شود. ایده خوبی برای متولدین این علامت اسـت کـه جنبه هاي‌ احساسی و حساس خودرا بپذیرند و اینجاست کـه آکوامارین وارد می شود.

 

آبان یکی از نشانه هاي‌ آب اسـت و بنابر این با شهود و قلمرو تمام انرژی هاي‌ نادیده مرتبط اسـت. سنگی کـه با این علامت تیز روحانی مرتبط اسـت، آکوامارین اسـت کـه بـه دلیل ترویج ارتباط قوی‌تر با موضوعات عرفانی و اعتقادی شناخته شده اسـت.

 

پوشیدن آکوامارین بـه تقویت تمرکز طبیعی، عزم، خلاقیت و اعتماد بـه نفس آبان کمک می کند ودر عین حال آن ها را تشویق می کند تا رویکردی قابل بازرسی و متعادل تر بـه زندگی را در پیش بگیرند. این کلید ایجاد یک سبک زندگی پایدار اسـت کـه با گذشت زمان از بین نمیرود زیرا بـه انها قدرت لازم برای رویارویی با چالش ها را می دهد. 

 

9. آذر: فیروزه ای آبی

آذر دوست دارد در مسیر سریع زندگی کند. یکی از برون‌گراترین نشانه‌هاي‌ زودیاک این دسته، آن ها هرگز اجازه نمیدهند دنیا عرق کردنشان را ببیند، اما برای این علامت آتش سوزی خیلی داغ و خیلی روشن آسان اسـت.

 

برای آن ها بسیار مهم اسـت کـه هر از چند گاهی سرعت خودرا کاهش دهند تا باتری هاي‌ خودرا دوباره شارژ کنند. بـه همین دلیل اسـت کـه آن ها از پوشیدن سنگ تولد زودیاک خود سود می‌برند، کـه آن ها را تشویق می کند تا هر از چند گاهی در برنامه شلوغ خود توقف کنند.

 

فیروزه تأثیر آرام بخشی بر افراد دارد کـه بـه آذر کمک می کند تا از احساس خستگی جلوگیری کند. همچنین ابزاری عالی برای کمک بـه نفس کشیدن، مدیتیشن و جملات تاکیدی مثبت اسـت.  فیروزه بـه دلیل خاصیت آرامش و شادی اش مورد توجه اسـت. “این یکی از سنگ هایي اسـت کـه با علامت آذر هم تراز اسـت، و بـه درستی، بـه نشانه عجول سنتور کمک می کند تا سرعت خودرا کاهش دهد و گل رز را بو کند.” و اگر تعجب کردید، فیروزه آبی راهی برای رفتن بـه این جا اسـت. این سنگ همچنین بـه رنگ سبز و زرد کمیاب اسـت.

 

10. دی: یاقوت سرخ

دی: یاقوت سرخ

موفقیت در ستاره ها برای دی نوشته شده اسـت. فرقی نمیکند کـه شانس‌ها در برابر انها انباشته باشد، این نشانه زمین سخت‌کوش هر بار روی خودش شرط‌بندی می کند. بـه نظر میرسد کـه دی کـه توسط زحل، سیاره تعهد و سخت کوشی اداره می شود، همیشه در اوج قرار می گیرند. بـه همین دلیل اسـت کـه آن ها بـه یک سنگ تولد نیاز دارند کـه بتواند بـه آن ها کمک کند تا همه ی چیز را در فهرست کارهایشان انجام دهند.

 

یاقوت بـه عنوان سنگ نشاط و فداکاری شناخته می شود کـه برای پرورش رویاها مفید اسـت. این بـه پوشنده کمک می کند تا اهداف خودرا با اتصال انها بـه خواسته هاي‌ قلبی خود آشکار کند. «کپریکورن بـه دلیل تلاش زیاد برای رسیدن بـه اهدافش شناخته میشود، و این با این سنگ شور و جاه‌طلبی تکمیل می شود. با این حال، از آنجایی کـه دی می تواند در شلوغی کارهای دنیوی گم شود، یاقوت ها می توانند آن ها رابا چیزهایی کـه برایشان شادی می آورد، دوباره مرتبط کنند.

 

11. بهمن: گارنت

بهمن: گارنت

بهمن فرزند شورشی آزاده زودیاک و یکی از باهوش ترین نشانه هاي‌ این گروه اسـت. تحت فرمان زحل، سیاره ساختار و نظم، و همچنین اورانوس، سیاره سردرگمی و هرج و مرج، افراد متولد شده دراین علامت دوست دارند خودرا بـه چالش بکشند و مسیرهای خودرا ایجاد کنند.

 

ودر حالی کـه مطمئناً از غافلگیر کردن همه ی با کارهایی کـه میتوانند انجام دهند هیجان‌انگیز هستند، رفتن بـه جاده‌اي کـه کمتر سفر کرده‌اند میتواند احساس تنهایی کند. با این حال، پوشیدن سنگی کـه انرژی فیزیکی، عاطفی، ذهنی و معنوی انها را متعادل می کند، می تواند کمک کننده باشد.

 

گارنت ثبات و تعهد بـه یک هدف را تشویق می کند و نه تنها انرژی منفی را مسدود می کند بلکه ان انرژی را بـه هاله اي محافظ تبدیل می کند. «گارنت می تواند انرژی فرد را کیمیا کند و تقویت کند. بهمن بـه دلیل روش هاي‌ بسیار منحصر بـه فرد و گاهی عجیب‌وغریب خود شناخته شده اسـت و آن ها می توانند از سنگی بهره ببرند کـه سرسختی را تقویت می کند. این سنگ آرامش‌بخش همچنین یک انتخاب عالی برای کمک بـه بهمن برای رفع تردید خود و حرکت با خاطرجمعی بـه جلو اسـت.

 

12. اسفند: آمیتیست

اسفند: آمیتیست

اسفندها اغلب در مورد چیزها قبل از وقوع خواب میبینند و حقیقت را در پشت نماها میبینند. آن ها خلاق و بی خیال هستند و دوست دارند در زندگی شناور باشند و ببینند دنیا آن ها را بـه کجا می‌برد. اما در حالی کـه آن ها مشغول یکی شدن با همه ی چیز اطراف خود هستند، می توانند در امواج گم شوند. خوشبختانه، آمتیست می تواند بـه انها کمک کند تا بـه ضمیر ناخودآگاه عمیق خود نفوذ کنند و آب هاي‌ بد خلق البروج ماهی ها را متعادل کنند.

 

آمتیست بـه دلیل توانایی‌هایش در بیرون کشیدن توانایی‌هاي‌ روانی و هدایای شهودی افراد مشهور اسـت، کـه ان را بـه ویژه برای تقویت استعدادهای طبیعی ماهی‌ها عالی میکند. «همچنین با همه ی چیز صلح و آرامش مرتبط اسـت. ماهی ها و آمتیست نه تنها ارتباط معنوی مشترکی دارند، بلکه دارای ویژگی هاي‌ پاک کننده هستند.

 

از آنجایی کـه اسفند ها بـه طور طبیعی بـه آمتیست کشیده میشوند، استفاده از این سنگ در تمرینات مدیتیشن روزانه یا حتی بـه عنوان دکور خانه برای کمک بـه تعادل انرژی آن ها می تواند مفید باشد.

 


✅ مطالب مشابه: طالع بینی متولدین این ماهها از این كارها اجتناب کنند


 

در پایان

سنگ تولد زودیاک شـما چه چیزی می تواند در مورد شـما آشکار کند و برای شـما انجام دهد؟ در این جا سنگ‌هایي کـه با کمیاب‌ترین علامت زودیاک، محبوب‌ترین ماه تولد و همه ی چیزهایی کـه دراین بین قراردارند، هماهنگ هستند و انچه باید بدانید.