بروزرسانی : 29 خرداد 1403

فواید شگفت انگیز بوسیدن چیست ؟ (+ فواید بوسه)

فواید شگفت انگیز بوسیدن چیست ؟ (+ فواید بوسه)

با شگفت انگیز ترین فواید بوسه آشنا شوید

یکی از راه های ابراز علاقه نسبت به طرف مقابل، بوسیدن یکدیگر می باشد. به کمک انواع بوسه می توان احساسات عمیق قلبی را با طرف مقابل به اشتراک گذاشت. همچنین بوسیدن باعث افزایش حس رضایت از شریک عاطفی خواهد شد. هر روش از بوسیدن فواید بسیار زیادی دارد.

بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام گرفته در دانشکده پزشکی کالیفرنیا آمریکا توسط گروه تخصصی ADA، فواید بوسه محدود به چند مورد جزئی نیست. به نوعی بوسیدن به دلیل فواید بسیار زیادی که دارد، به یکی از ارکان اصلی روابط عاشقانه و حتی اجتماعی تبدیل شده است. از دیدگاه روانشناسی نیز بوسه فواید بسیاری زیادی برای روح انسان دارد.

به نوعی با بوسیدن پهنای جدیدی از سلامت جسمی و روحی را هر فردی تجربه خواهد کرد. بوسه، چاشنی عشق و علاقه را به هر رابطه ای اضافه خواهد می کند. همچنین در سایه بوسیدن می توان تمامی احساسات طرف مقابل را تحت الشعاع خود قرار داد.

بر اساس تحقیقات میدانی، بوسه دروازه ای جهت ورود به دنیای عشق و احساسات می باشد. با بوسیدن شریک عاطفی به صورت مداوم در طول روز می توان از چنین فواید و مزایایی برخوردار شد.

جلوگیری از بیماری ها توسط بوسه زدن

فواید بوسه + رازهای نگفته در مورد این سیگنال عاشقانه

فواید بوسه برای تمامی افراد فعال در حوزه پزشکی و روانشناسی به طور مشهور ثابت شده است‌. همچنین هر فردی در سایه بوسه می تواند چاشنی جدیدی از احساسات را تجربه کند. هم اکنون بوسیدن، به عنوان بخش مهمی از زندگی روزمره شناخته شده است. اگر قصد ارتقاء و رشد روح جاودان خود را دارید؛ عنصر بوسه را به زندگی خود اضافه کنید.

هر روش از بوسیدن فواید مخصوص به خود را دارد. به نوعی بوسیدن حس جدید و متفاوتی از جاودانگی، شادابی و طراوت را به زندگی فرد اضافه خواهد کرد. بوسیدن مرزهای عشق و محبت را در هر دو طرف تغییر خواهد داد. همچنین به دلیل‌ فواید بی شمار بوسیدن، جایگاه بسیار ارزنده ای را در روابط مختلف به دست آورده است.

بر اساس تحقیقات انجام گرفته در سال ۲۰۱۱ در کشور فرانسه، در سایه بوسیدن می توان سلامت جسمی را به شکلی متفاوت تجربه کرد. این سیگنال عاشقانه تجلی از روح و عشق الهی در انسان می باشد.

همچنین برای یادآوری میزان علاقه نیز می توان از این روش کمک گرفت. برخی از فواید بوسیدن که در سال های گذشته به اثبات رسیده اند؛ شامل موارد ذیل هستند. اگر شما نیز قصد بهره مندی از این فواید را دارید؛ بوسه را به عنوان یک رکن اساسی از روابط خود در نظر بگیرید.

با شگفت انگیز ترین فواید بوسه آشنا شوید

کاهش میزان استرس و اضطراب

بوسه، نقش کلیدی در کاهش میزان استرس و اضطراب دارد. به نوعی بوسه باعث ترشح هورمون خاصی در بدن تحت عنوان، اکسی توکسین می شود. این هورمون در یک پروسه زمانی کوتاه مدت باعث افزایش آرامش روحی خواهد شد.

همچنین برای رهایی از دامن استرس بهترین راهکار بوسیدن می باشد. اگر بعد از یک روز سخت و پر از استرس کاری به دنبال آرامش هستید؛ بوسه را از خود دریغ نکنید. پس از بوسه حس جدیدی از آرامش روحی را با تمامی وجود لمس خواهید کرد.

همچنین این مزیت از بوسه بارها در تحقیقات علمی و گروهی مختلف به اثبات رسیده است. بوسه باعث تکرار حس دلبستگی در فرد خواهد شد و این مسئله خود باعث کاهش استرس می شود.

بوسه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود

تنها با یک بوسیدن ساده می توان سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد. پس از هر بار بوسیدن میزان گلبول های سفید خون افزایش پیدا می کند؛ در نتیجه سیستم ایمنی بدن تقویت می شود. بوسیدن باعث افزایش تولید میزان آنتی بادی در بدن خواهد شد‌. این آنتی بادی از بدن در برابر عوامل بیماری زا محافظت خواهد کرد.

تنها راه مقابله با بسیاری از بیماری های رایج ویروسی بوسه است. همچنین بوسه به دفع سموم و پاکسازی بدن کمک می کند. تحت چنین شرایطی میزان ایمنی بدن تا حد قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. بهترین راهکار برای رهایی از بیماری های جسمی مختلف و تقویت سیستم ایمنی بدن، یک بوسه ساده می باشد. این حس ناب و سرشار از عشق را نباید از شریک عاطفی خود دریغ کرد.

با بوسه زدن کاهش میزان استرس و اضطراب

تغییر و بهبود خلق و خو با بوسه

یکی دیگر از فواید بوسه بهبو خلق و خو می باشد. بوسیدن باعث ترشح حجم قابل توجهی از هورمون دوپامین در مغز می شود. این هورمون میزان باعث افزایش انرژی و شادی خواهد شد. همچنین به بهبود اخلاق فرد کمک خواهد کرد.

در دوران بعد از بارداری برای تغییر خلق و خو و جلوگیری از افسردگی بعد از زایمان بوسه بهترین راهکار است. میزان ترشح هورمون دوپامین را بدون مصرف مواد شیمیایی و تنها با یک بوسیدن ساده می توان کنترل کرد.

همچنین این هورمون میزان رضایت، شادی و احساس سرزندگی را افزایش می دهد. برای رهایی از حس تاریکی بوسیدن راهکاری قطعی و علمی می باشد.

بهبود ارتباطات عاطفی

برای بهبود روابط عاطفی فقط یک بوسیدن ساده می تواند کمک بسیار زیادی کند. به نوعی بوسه باعث افزایش حس صمیمیت در طرف مقابل خواهد شد. این حس ناب را تحت چنین شرایطی فقط می توان احساس کرد. بوسه باعث بهبود روابط عاطفی، جنسی و حتی خانوادگی خواهد شد.

برای رفع کدورت و دوری بوسیدن راهکاری مطمئن و سرشار از عشق می باشد. برای افرادی که در روابط عاطفی خود دچار مشکل شده اند؛ بوسیدن به شدت توصیه می شود. به نوعی بوسه یک مقدمه سرشار از عشق برای رسیدن به صمیمت و لمس قلب طرف مقابل می باشد.

در سایه بوسه می توان ارتباطات بهتری را با طرف مقابل برقرار کرد. برای رهایی از حس سردی و یکنواختی در روابط عاطفی می توان از بوسه کمک گرفت.

با بوسه زدن افزایش ارتباط عاطفی

افزایش ارتباط عاطفی

در روزهای اول میزان صمیمیت در بین زوجین بسیار کمتر است. صمیمیت، عشق و علاقه راز جاودان پایداری یک رابطه عاطفی می باشد. برای افزاس ارتباط عاطفی تنها راهکار بوسیدن می باشد. بوسه ریشه های عشق را در قلب طرف مقابل تحکیم می کند.

همچنین باعث جاری شدن علاقه ای زلال و جاودان در روح و قلب می شود. برای تقویت مهارت های ارتباطی با شریک عاطفی می توان از بوسه کمک گرفت. بوسه نقش مهمی در تقویت یک ارتباط سالم با شریک عاطفی دارد.

افزایش جاذبه

یکی از اولین رفتارهای ناشی از صمیمت در بین افراد بوسه می باشد. به نوعی از فواید اصلی بوسه می توان به افزایش جاذبه در طرف مقابل اشاره کرد. به نوعی شریک عاطفی حس نیای به طرف مقابل خواهد داشت. این حس سرشار از عشق می تواند ابعاد جدیدی از علاقه را رقم بزند.

بوسه میزان انرژی مثبت را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. برای رها شدن از حس پوجی و بیهودگی بوسیدن را نباید فراموش کرد.

بوسه افزایش میزان رضایت در روابط بلند مدت

افزایش میزان رضایت در روابط بلند مدت

متاسفانه در روابط بلند مدت میزان بوسه کاهش پیدا می کند. به نوعی با کاهش تعداد بوسه میزان علاقه و صمیمیت نیز به همان مقدار کاهش پیدا خواهد کرد. بوسیدن مطابق با شیوه های مختلف شعله های عشق و علاقه را در قلب های دو طرف جاودان خواهد کرد‌.

همچنین بوسیدن مداوم باعث کاهش حس یکنواختی خواهد شد. یکی از اصل های بسیار مهم برای افزایش میزان ارتباط در روابط بلند مدت بوسه می باشد.

کاهش خطر ابتلاء به افسردگی

یک شریک عاطفی خوب و فعال می تواند خطر ابتلاء به افسردگی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. افسردگی به نوعی در اثر حس ناشی از ترد شدن و پوچی در فرد ایجاد می شود. حس همراهی می تواند ریشه های این بیماری روحی را در فرد برای همیشه نابود کند.

بوسیدن شور روابط عاطفی را افزایش خواهد داد. همچنین بر اساس داده های آماری بوسیدن خطر ابتلاء به افسردگی را تا ۹۱ درصد کاهش خواهد داد. بوسه به همراه نوازش عاشقانه تمامی آن چیزی است که یک شریک عاطفی احتیاج دارد.

بوسه زدن افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس

از دیگر فواید بوسه افزایش اعتماد به نفس در افراد مختلف می باشد. در بوسیدن به توانایی های خود به عنوان یک شریک عاطفی باید تکیه کنید. همچنین حدود ۹۷ درصد از افراد بعد از بوسیدن اعتماد به نفس چند برابری به دست می آورند.

بوسه حس جذاب بودن را به فرد القا خواهد کرد؛ زیرا ارتباط تنگاتنگی با افزایش اعتماد به نفس دارد. در بوسیدن مقید به قانون خاصی نباشد؛ زیرا هر مهارتی می تواند افزایش اعتماد به نفس فرد شود.

تحریک جنسی

بوسیدن باعث افزایش میزان هورمون های جنسی در آقایان و بانوان می باشد. به نوعی بوسه با برانگیختگی جنسی ارتباط تنگاتنگی دارد. پس از هر بار بوسیدن حس جنسی تا حد ۴۹ درصد بیشتر می شود. برای تحریک جنسی افراد سرد مزاج بوسه بهترین راهکار به شمار می آید.

همچنین پس از هر بار بوسه میزان هورمون های استروژن و تسترون موجود در بدن متعادل می شود. تحریک جنسی بیشتر مساوی با احساس رضایت عاطفی بیشتر خواهد بود. برای تحریک جنسی بیشتر انواع مختلف بوسه اعم از بوسه فرانسوی را حتما امتحان کنید.

بوسه زدن باعث افزایش احساس عزت نفس

افزایش احساس عزت نفس

بوسیدن به هر دو طرف احساس ارزشمندی می دهد. کورتیزل باعث کاهش عزت نفس در سنین بالای ۴۰ سال در آقایان می شود. پس از هر بار بوسیدن میزان هورمون کورتیزل در بدت متعادل خواهد شد. همچنین حس ارزشمندی به بهبود شرایط یک روابط عاطفی نیز کمک زیادی خواهد کرد.

از نظر روانشاسی بوسه باعث افزایش عزت نفس در آقایان و بانوان می شود. برای افزایش این حس، حتما در طول روز بیش از ۳ بار شریک عاطفی را بوسید.

کاهش میزان فشار خون با بوسیدن

پس از هر بار بوسه میزان پمپاژ خون از قلب افزایش پیدا می کند. همچنین بوسیدن به کاهش میزان کلسترول یا LDL خون کمک خواهد کرد. بوسیدن باعث جلوگیری از انسداد رگ های خونی خواهد شد. برای افرادی که از پرفشاری خون رنج می برند؛ بوسیدن راهکار درمانی امن و مطمئنن است.

فشار خون زیاد می تواند سلامت جسمی فرد را به خطر بیاندازد. برای مقابله با این مشکل همین امروز شروع به بوسیدن شریک عاطفی خود کنید. حس سرشار از لذت متعلق به افرادی است که بوسیدن را اولویت خود قرار می دهند.

بوسه زدن کاهش میزان گرفتگی عضلات

کاهش میزان گرفتگی عضلات

از دیگر فواید بوسیدن می توان به کاهش گرفتگی عضلات اشاره کرد. به نوعی بوسه، میزان اسپاسم و گرفتنی عضلات مختلف بدن را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. بوسیدن باعث کاهش میزان مواد شیمیایی در خون و عضلات خواهد شد. همچنین با تکرار بوسیدن فرد می توان ماهیچه ها و عضلات خود را تقویت کند.

بهبود کلی کلسترول

کلسترول بد خون می تواند باعث افزایش خطر ابتلاء به بیماری قلبی شود. همچنین کلسترول خطر ایتلاء به سکته قلبی و مغزی را افزایش خواهد داد. وضعیت کلسترول خون زوج هایی که ارتباط عاشقانه بهتری دارند؛ به مراتب بهتر است.

این تحقیق توسط گروه جامعه پزشکی کشور ایتالیا به اثبات رسیده است. در نتیجه نهایی تحقیقات ثابت شد که بوسیدن میزان کلسترول بد خون را کاهش خواهد داد.

بوسه زدن درمان برای  سردرد

درمان سردرد

سردردهای میگرنی در اثر محرک های عصبی مختلف ایجاد می شود. برای رهایی از شر سردردهای همیشگی بوسه را نباید فراموش کرد. سردرد در اثر استرس و فشار عصبی تشدید می شود. برای درمان سردرد بوسه درمانی را اولویت اول خود قرار دهید.

افرادی که اوقات بیشتری را در کنار همسر خود سپری می کنند؛ کمتر دچار سردرد عصبی می شوند. برای درمان سردرد بوسیدن راهکاری علمی و قطعی می باشد.

جلوگیری از پوسیدگی دندان

یکی از راه های کاهش میزان پوسیدگی دندان، بوسیدن می باشد. پس از هر بار بوسیدن باکتری های مفیدی در بزاق دهان تولید می شوند. این باکتری های مفید باعث افزایش استحکام دندان خواهند شد. همچنین خطر پوسیدگی دندان را کاهش می دهد.

برای داشتن دندان هایی سالم باید به صورت روزانه بوسه ای سرشار از عشق و علاقه داست. همچنین این باکتری های مفید باعث هضم و بلع بهتر غذاها خواهند شد. به نوعی بوسیدن فعالیت های گوارشی مختلف را کنترل و نظم می بخشد. همچنین این باکتری باعث نابود شدن بقایای مواد غذایی در لای دندان ها خواهد شد.

با بوسه زدن جلوگیری از پوسیدگی دندان

تقویت عضلات صورت با بوسیدن

در صورت تقویت عضلات می توان احتمال بروز چین و چروک در سنین پایین را کاهش داد. بوسیدن یک نوع ورزش فیزیکی برای عضلات صورت می باشد. در واقع بوسه یک ماساژ طبیعی برای صورت است که باعث تقویت و تولید کلاژن بیشتر خواهد شد.

برای افزایش میزان شادابی و درخشندگی پوست بوسیدن را باید در اولویت اول خود قرار دهید. همچنین بوسیدن باعث حفظ خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری پوست خواهد شد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت