6 مکان تفریحی بی نظیر برای تعطیلات + عکس

6 مکان تفریحی بی نظیر برای تعطیلات + عکس

با نزدیک شدن فصل تابستان، حتما یکی از برنامه های شما رفتن به مسافرت و تعطیلات است.

 

تالاب، در ادامه به معرفی 6 مکان عالی برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت پرداخته ایم.

 

1. تراموای آلاسکا

 

6 مکان تفریحی بی نظیر برای تعطیلات + عکس

گردشگران «جنگل ملی چوگاچ» در آلاسکا در زمستان از راه آبی «گلِی سیِر کریک» عبور کنند، اما در تابستان سطح آب بالا آمده و کار را مشکل می‌کند. بنابراین گردشگران و افراد محلی از تراموا (واگن برقی) بر فراز آن استفاده می‌کنند. این تراموا خطرات خود را به همراه دارد اما جایگزینی امن‌تر نسبت به عبور از راه آبی است. کسانی که می‌خواهند از اینجا عبور کنند باید سوار یک کابین شوند که تنها با یک کابل به بالا متصل است. سپس باید طناب را خودتان با دست بکشید تا کابین به جلو حرکت کند.

 

2. پل متحرک «رولینگ بریج» لندن

 

6 مکان تفریحی بی نظیر برای تعطیلات + عکس

انگلستان خانه پل‌های متحرک است. پل‌های متحرک قدیمی در قلعه‌ها و پل تاور بریج از نمونه‌های این پل‌ها در انگلستان است. اما پل متحرک رولینگ بریجِ لندن گوی سبقت را از رقیبان خود ربوده است. این پل زمانی که بلااستفاده است مانند یک هزارپا جمع شده و در صورت نیاز کاملا باز می‌شود. هشت لولای مثلث مانند این پل به راحتی جمع می‌شود و مانند یک دایره می‌شود. این پل متحرک بر روی یک کانال نصب شده و زمانی که قایقی می‌خواهد از روی آن عبور کند به راحتی جمع می‌شود.

 

3. جاده آبی آلمان

 

6 مکان تفریحی بی نظیر برای تعطیلات + عکس

قرار نیست تمام پل‌های دنیا برای عبور عابر پیاده یا ماشین ساخته شود؛ گاهی اوقات قایق‌ها هم به پل نیاز دارند! پل آبی 918 متری «ماگ‌دِبورگ» بزرگ‌ترین پل از نوع خود در جهان است. این پل قرار بود خیلی وقت پیش و در سال 1905 ساخته شود، اما دو جنگ جهانی و جنگ سرد ساخت آن را به تعویق انداخت. امروزه قایق‌ها و کشتی‌ها متناسب با این کانال می‌توانند از منطقه راین لند به راحتی به برلین بروند.

 

4. ماشین کابلی چرخان آفریقای جنوبی

 

6 مکان تفریحی بی نظیر برای تعطیلات + عکس

تا سال 1929، تنها راه رسیدن به قله کوه 1067 متری «تِیبل» در شهر کیپ‌تاون پیاده‌روی و کوه‌نوردی بود. در آن سال یک پل‌ تلفريك ساخته شد که سطح کیفیِ آن تاکنون سه بار ارتقا یافته است. کابین‌های «روتیر» در سال 1997 وارد بازار شدند که کف آن چرخشی است و یک نمای 360 درجه را برای مسافران خود به ارمغان می‌آورد. حتی در مسیر بالا و پایین کابین احتمال سکته قلبی مسافران نیز وجود دارد، پس بهتر است خود را آماده کنید!

 

5. چرخ و فلک دریایی اسکاتلند

 

6 مکان تفریحی بی نظیر برای تعطیلات + عکس

دهه‌ها بود که قایق‌ها باید برای فاصله 35 متری بین دو کانال «فورث و کلاید» و «یونیِن» حدود یک روز منتظر می‌ماندند. اما در سال 1994، مهندسین اسکاتلندی طرحی را پیاده کردند که این کار سریع‌تر انجام شود. در نهایت «چرخ فال‌کرک» ساخته شد. فال‌کِرک تنها بالابر چرخان قایق در جهان است که با بارگیری شناور در یک کانال و چرخشی آهسته آن شناور را به سطح کانال دیگر منتقل می‌کند تا اختلاف سطح دو کانال انتقال قایق‌ها را کند نکند.

 

6. پل‌های او ناتورِل هند

 

6 مکان تفریحی بی نظیر برای تعطیلات + عکس

اغلب زیرساخت‌ها در جهان به مرور زمان فرسوده می‌شوند، اما اینجا شرایط فرق می‌کند. این پل‌ها قرن‌ها پیش توسط قبیله مگالایا وارکاسی با کمک ریشه درختان لاستیک هندی (درخت کائوچو) ساخته شده‌اند. آن‌ها ریشه این درختان را به سمت کناره رودخانه‌ها هدایت کردند و باقی کار را به طبیعت سپردند. مرور زمان و بارش باران به تدریج پل‌هایی را در این منطقه پدید آورد که رفته رفته قوی‌تر می‌شوند. در حال حاضر در برخی قسمت‌ها طول «پل‌های او ناتورل» یا پل‌های طبیعی به 30 متر می‌رسد و می‌تواند همزمان وزن 50 نفر را هم تحمل کند.

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

جدیدترین مطالب سایت