شهر آنتالیا؛ مکان های دیدنی این شهر کجاست ؟

شهر آنتالیا؛ مکان های دیدنی این شهر کجاست ؟

یکی از کشورهای توریست پذیر و محبوب دنیا، ترکیه می باشد. این کشور به دلیل زیرساخت های موجود توانسته؛ در صنعت توریست موفق باشد. آنتالیا، جزء شهرهای زیبا و بسیار دیدنی این کشور است. پس از گذراندن روزهای سخت کاری سفر به آنتالیا خالی از لطف نخواهد بود. این شهر به دلیل جاذبه های گردشگری تاریخی و تفریحی توانسته توجه گردشگران خارجی را به خود جلب کند.

مناطق دیدنی آنتالیا ترکیه

این شهر به عنوان پرطرفدارترین شهر ترکیه نیز معرفی شده است. آنتالیا در هر فصلی از سال آب و هوای بسیار خوبی دارد؛ به همین علت بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. این شهر، نگینی ارزشمند در کشور می باشد؛ زیرا جاذبه های تفریحی و طبیعی بسیار متفاوتی دارد. درصد قابل توجهی از ایرانیان برای یک سفر ساحلی و متفاوت این شهر را انتخاب می کنند.

درباره شهر آنتالیا و مکان های گردشگری این شهر بدانید

آنتالیا چگونه شهری است؟

آنتالیا ترکیه مناطق دیدنی بسیار خاص و شگفت انگیزی دارد. پیش از سفر با یک برنامه ریزی دقیق و متفاوت می توان از تمامی این جاذبه های گردشگری خاص دیدن کرد. مناطق دیدنی آنتالیا محدود به چند مورد جزئی نیست. این شهر مناطق دیدنی بسیار زیادی دارد، که هر یک ساعت ها می تواند گردشگران را مشغول به خود کند. خوشگذرانی در سواحل جذاب و بی نظیر آنتالیا، عنصر عشق و هیجان را همراه با گردشگران خواهد کرد.

آنتالیا مناطق ترکیه

مناطق دیدنی شهر آنتالیا از دیدگاه مسافران

آنتالیا به عنوان یک بهشت خنک در قلب مدیترانه معرفی شده است. سفر به این شهر می تواند روح هر مسافری را جلاء ببخشد. شهر آنتالیا به دلیل شرایط فرهنگی متفاوت پذیرای مسافران خارجی از اقصی نقاط جهان می باشد. برخی از مراکز تفریحی فقط مختص این شهر است. همچنین این شهر با صفات برجسته و کاملا متفاوتی که دارد؛ در بین مردم و خصوصا ایرانیان محبوبیت لازم را کسب کرده است.

سفر به شهر آنتالیا کاملا رویایی و هیجان انگیز می باشد. سفر به آنتالیا و بازدید از مناطق دیدنی این شهر نیازمند به بودجه ریالی بسیار زیادی نیست. یکی از علل اصلی محبوبیت این شهر، هزینه بسیار کم سفر به آنتالیا می باشد. ساحلی ترین شهر هموار به ایران در قلب مدیترانه، آنتالیا است. از مقاصد گردشگری جذاب در سال ۲۰۲۳ از دیدگاه توریست ها می توان به این شهر اشاره کرد.

آنتالیا شهری رویایی و کاملا توریست پذیری می باشد. انتخاب اغلب گردشگران برای شروع یک مسافرت متفاوت و خاص، شهر آنتالیا است. برای مسافرانی که به هزینه سفرهای خارجی اهمیت می دهند؛ کشور آنتالیا بهترین گزینه است. برخی از مناطق دیدنی آنتالیا از دیدگاه مسافران شامل موارد ذیل هستند. بر اساس جدیدترین داده های آماری به دست آمده، این مناطق بیشترین میزان از بازدید را در سال های گذشته به خود اختصاص داده اند:

آنتالیا چگونه شهری است؟

منطقه کاله ایچی

یکی از مناطق تاریخی و دیدنی آنتالیا، محدوده کاله ایجی می باشد. برای افرادی که علاقه مند به جاذبه های تاریخی هستند؛ این مکان به شدت توصیه می شود. در این منطقه بافت قدیمی شهر آنتالیا را می توان مشاهده کرد. کاله ایچی شباهت بسیار زیادی به خانه های قدیمی شهر یزد دارد.

همچنین قدم زدن در کوچه های باریک و متفاوت این منطقه تفریحی لذت بخش می باشد. برای بازدید از این مکان باید از روز قبل بلیط تهیه کنید. تحت چنین شرایطی بدون اتلاف وقت می توان از منطقه کاله ایچی دیدن کرد.خانه های قدیمی این محدوده شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند.

همچنین تمامی خانه ها در یک ردیف مشخص پشت سر یکدیگر قرار گرفته اند‌. در این منطقه خیابانی به اسم مزیک وجود دارد. در این خیابان کافه و رستوران های بسیار مختلف و متنوعی وجود دارد. در بسیاری از این کافه ها برنامه های شبانه برگزار می شود. در رستوران های این منطقه غذاهای ترکی با قیمت بسیار مناسبی به فروش می رسند.

منطقه کاله ایچی

دروازه هادریان

از دیگر مناطق محبوب و دیدنی این شهر می توان به دروازه هادریان اشاره کرد. این دروازه با نام اوچ کاپلار نیز شناخته می شود. این مکان تاریخی در دو طبقه ساخته شده است. این دروازه ۱۳۰ سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده و شباهت بسیار زیادی به آثار تاریخی دوران روم باستان دارد.

به دلیل برخی از مشکلات موجود در طول تاریخ، فقط یک طبقه از این سازه باقی مانده است. کنار این دروازه دو عمارت مشابه به یکدیگر قرار دارند. عمارت سمت راست در دوران بیزانس مرمت شده است. در سایه این مرمت سازی جلوه های جدیدی از زیبایی نیز به سازه اضافه شده است.

دروازه هادریان

اسکله قدیمی آنتالیا

برای افراد علاقه مند به سواحل دریایی اسکله قدیمی آنتالیا بهترین پیشنهاد به شمار می آید. این اسکله تا قرن ۲۰ اسکله اصلی این شهر بوده است. این مکان پر از کافه رستوران های قدیمی در دل ساحل می باشد. همچنین  اسکله قدیمی آنتالیا مکانی جذاب برای عکاسی در کنار دریا است.

همچنین برنامه های خاص و تفریحی نیز به صورت شبانه در این اسکله برگزار می شود. در این اسکله غایق های کوچک چوبی را به راحتی می توان اجاره کرد. بسیاری از نوعروسان برای ایجاد صحنه های متفاوت در کلیپ های فرمالیته خود این اسکله را انتخاب می کنند.

اسکله قدیمی آنتالیا

مسجد ییولی

یکی از نمادهای اصلی شهر آنتالیا، مسجد ییولی است. تاریخ طراحی و ساخت این مسجد به قبل از سال ۱۳۲۰ مربوط می شود. یکی از قدیمی ترین مسجدهای شهر آنتالیا، بیولی می باشد. سبک طراحی این مسجد بسیار خاص و متفاوت است. همچنین نمای داخلی مسجد شباهت بسیار زیادی به نمونه های مشابه در ایران دارد.

این مسجد ۶ گنبد در ضلع های متفاوت دارد. بنابر گفته های تاریخی، در هر فصلی از سال در یکی از گنبدهای مسجد اذان اقامه می شد. این مسجد فقط از ترکیب خشت و گل طراحی و ساخته شده است. تزئینات موجود در این کافه بسیار منحصر به فرد و جذاب می باشد.

مسجد ییولی

منار شکسته

این مکان تاریخی از همان ابتدا با چالش های مختلفی مواجه شده است. منار شکسته برای مدت زمان طولانی یک مبعد رومی بوده و سپس بعد از ۷ قرن به کلیسا تبدیل می شود. معماری این کلیسا به سبک روم شرقی می باشد و دارای ۵ سالن گنبدی شکل است.

در هر سالن آثار تاریخی و قدیمی به جای مانده از گذشته وجود دارد. این کلیسه به دلیل حمله اعراب دچار شکستگی در گنبدهای مختلف می شود. در نهایت دو قرن بعد منار شکسته به طور کامل مرمت و بازسازی می شود.

منار شکسته در آنتالیا

آسپندوس

برای افرادی که علاقه مند به یک محیط متفاوت جهت عکاسی هستند؛ آسپندوس به شدت توصیه می شود. این بنا یک یادگاری ارزشمند و قدیمی از رومیان می باشد. همچنین این قلعه رومی شاهکاری از هنر و اصالت است. معمار و سازنده این سازه خوش ذوق نیز موفق به ازدواج با دختر پادشاه روم باستان می شود‌.

در منطقه آسپندوس مسابقات ورزشی مختلفی برگزار می شد. همچنین این منطقه کانونی امن و گرم برای برگزاری تئاترهای شبانه بوده است. این بنا در مقایسه با سایر آثار تاریخی کمتر دچار آسیب شده است.

آسپندوس

پرگا

در این منطقه دیدنی سازه های ساختمانی متعددی وجود دارد. ستون ها و سرستون های موجود در پرگا با نهایت دقت و ظرافت طراحی شده اند. همچنین این سازه از دوره هلنی به جای مانده است. به نوعی یک یادگاری بزرگ از روم باستان به شمار می آید.

در این سازه چندین نقش نگاره خاص وجود دارد، که مزین به طرح زن هستند. بر اساس حدس و گمان های تاریخی در این دوران زنان فعالیت گسترده ای در امور اداری و سیاسی داشته اند.

پرگا

موزه آنتالیا

برای مشاهده آثار تاریخی متفاوت و خاص می توان به موزه آنتالیا مراجعه کرد. این موزه راهی راحت و آسان برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و هنر ایرانی می باشد.  این موزه متفاوت و مجلل بیش از ۱۳ تالار دارد. در هر تالار آثار خاصی از دوره های گوناگون تاریخی نگهداری می شوند.

تعداد آثار موجود در این موزه بیش از ۵ هزار عدد عنوان شده است. همچنین از دوره های مختلف تاریخی آثار گوناگونی وجود دارد. طراحی کلی موزه نیز بسیار خاص و جذاب می باشد، به طوری که توجه هر بیننده ای را به خود معطوف می کند.

موزه آنتالیا

موزه مینی سیتی

در این موزه ماکت های جذاب و دیدنی آثار تاریخی مختلف شهر آنتالیا وجود دارد. محیط اطراف موزه نیز کاملا جذاب و دیدنی است. همچنین جاذبه های طبیعی موزه نیز مکانی مناسب برای عکاسی به شمار می آيد. همچنین این مکان شباهت بسیار زیادی به باغ موزه هنر ایرانی نیز دارد.

موزه مینی سیتی

موزه و خانه آتاتورک

یکی از شخصیت های تاثیرگذار در ترکیه آتاتورک می باشد. وی به دلیل فعالیت های متعدد تاریخی محبوبیت بی نظیری را در ترکیه به دست آورده است. موزه آتاتورک شامل دو طبقه می باشد و هر طبقه اسناد و مدارک دولتی نگهداری می شوند. در این موزه می توان با سبک زندگی آتاتورک بیشتر آشنا شد. هم اکنون خانه آتاتورک به یک موزه تاریخی تبدیل شده است.

موزه و خانه آتاتورک

ساحل لارا

در شرق شهر آنتالیا ساحلی جذاب و دیدنی به نام لارا وجود دارد. ساحل لارا تا آخر خرداد ماه هوای بسیار مطبوع و خوبی داشته و همچنین مکانی مناسب برای خوشگذرانی می باشد. این مکان برای شنا، آفتاب گرفتن و ریلکس کردن بسیار ایده آل است.

کافه و رستوران های ساحلی اطراف نیز بسیار جذاب و خاص هستند. تفریحات موجود در ساحل لارا محدود به چند مورد جزئی نیست. قایق سواری، اسکیت سواری و والیبال ساحلی تنها بخشی از تفریحات این ساحل هستند.

ساحل لارا

ساحل کمر

لوکس ترین و تمیزترین ساحل آنتالیا، کمر می باشد. بسیاری از کشتی های تفریحی در این ساحل پهلو می گیرند. همچنین از طرف اتحادیه اروپا تمیزترین ساحل کمر معرفی شده است. آب این ساحل بسیار زلال و شفاف می باشد؛ به طوری که کف دریا به راحتی دیده می شود. مراکز خرید مختلف و متعددی نیز در اطراف ساحل کمر وجود دارد.

ساحل کمر در آنتالیا

موزه اسباب بازی

این موزه اسباب بازی بسیار جذاب و دیدنی می باشد. همچنین موزه اسباب بازی ساعت ها کودکان و بزرگسالان را سرگرم خواهد کرد. پیش از مراجعه به این موزه حتما نسبت به خرید بلیط اقدام کنید. تحت چنین شرایطی بدون اتلاف وقت موفق به بازدید از قسمت های مختلف موزه خواهید شد‌.

موزه اسباب بازی

موزه زیر آب

برای افرادی که عاشق دنیای زیر آب هستند؛ موزه زیر آب به شدت توصیه می شود. همچنین بلیط این موزه بسیار مناسب و ارزان می باشد. در این موزه آبی اسکلت های هواپیماها در اعماق آب نگهداری می شوند.

موزه زیر آب

کلوپ گلف بلک

برای افرادی که علاقه مند به تفریحات لوکس و لاکچری هستند؛ کلوپ گلب بلک محیطی متفاوت برای گذران اوقات فراغت در دوران سفر خواهد بود. پس از پرداخت هزینه حق اشتراک از تمامی امکانات موجود در این کلوپ می توان بهره مند شد.

همچنین این مکان برای گلف بازان حرفه ای بسیار مناسب است. تعداد علاقه مندان به گلف در این شهر بسیار زیاد می باشد؛ به همین علت کلوپ گلف بلک هواداران بسیار زیادی دارد.

کلوپ گلف بلک

شنبه بازار

برای خرید لباس، کیف و کفش با ارزان ترین قیمت ممکن شنبه بازار محیطی متفاوت می باشد. بسیاری لباس های برند و اورجینال را با قیمت باورنکردنی می توان از شنبه بازار تهیه کرد. همچنین این بازار متشکل از چند بخش مختلف می باشد. این بازار پاتوق بسیاری از مسافران ایرانی برای خرید سوغاتی با قیمت بسیار مناسب و ارزان نیز می باشد.

شنبه بازار

ترا سیتی

یکی از مراکز خرید و تفریحی لوکس و در حد اعلاء آنتالیا، ترا سیتی می باشد. در این مجموعه هر یک از برندهای محبوب و پرطرفدار دنیا شعبه دارند. همچنین امکان خرید اجناس اورجینال با کمترین قیمت نیز فراهم می باشد. پس از خرید می توان از قسمت فودکورت می توان برای خوردن غذا استفاده کرد. محل خرید اجناس لوکس و برند، ترا سیتی می باشد.

ترا سیتی آنتایا

آکوا

یکی از کامل ترین پارک های آبی موجود در آنتالیا آکوا می باشد. در این پارک آبی تفریحات متعدد آبی موجود است. همچنین برای هر رنج سنی تفریحات خاصی در نظر گرفته شده است. سرسره های این پارک آبی بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. همچنین وسعت این مکان نزدیک به ۱۰ هزار متر مربع است.

تمامی تفریحات آبی موجود در این پارک کاملا استاندارد هستند. با خیالی آسوده در کنار خانواده می توان لحظاتی خوشی را در این پارک سپری کرد.

آکوا

غواصی در Dolphin Dive

غواصی تفریحی لاکچری و کاملا جذاب می باشد. برای غواصی اصولی همراه با تجهیزات می توان Dolphin Dive را انتخاب کرد. برای کسب مهارت بیشتر فقط کافی است، در کلاس های آموزشی این مجموعه شرکت کنید. پس از اتمام دوره آموزشی مدرک معتبری برای فرد صادر خواهد شد.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت