دکتر تاج بخش

زيگيل

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

لاغري و کاهش وزن

طرز درست کردن مربای شقاقل

مجموعه : مربا و ترشی
طرز درست کردن مربای شقاقل

مربای شقاقل یک مربای خوشمزه می باشد که می توانید آن را درست کنید و به عنوان صبحانه میل کنید.

 

 

مواد لازم :

 

شقاقل     ۱۰۰۰ گرم
شکر      ۱۰۰۰ گرم

 

 

طرز تهیه :

 

شقاقل را بشوئید و دو روز در آب سرد بخیسانید و روزی سه بار آب آن را عوض کنید. سپس پوست آن را با چاقو پاک نموده آب را جوش آورده شقاقل ها را مدت یک ساعت بجوشانید.

 

آنگاه آبش را مجدداً عوض، نموده یک بار دیگر جوش داده خوب که شقاقل ها پخته شد، از روی گاز برداشته باز مدت دو روز در آب سرد بخیسانید و در طی این دو روز باز روزی سه بار آب آن را عوض کنید.

 

سپس شکر را مات نموده، شقاقل را از آب بیرون آورده در شکر مات شده ریخته مدت یک الی یک ساعت و نیم بجوشانید. (می توان به جای شکر از عسل استفاده کرد) در آخر کار مقداری گلاب و هل به آن اضافه کنید.

 

ریشه گیاه شقاقل از نظر طبیعت طبق نظرحکمای طب سنتی کمی گرم و تر می باشد و از نظر خواص بازکننده انسداد مجاری عروق، مبهی (افزاینده میل جنسی) و گرم کننده می‏ باشد و برای گرم کردن معده و کلیه و کبد تاثیر بسزایی دارد.

 

اشتها را کاهش می‏ دهد و ممکن است ایجاد سردرد نماید از این نظر باید با عسل خورده شود و مربای آن با عسل مضرات آن را برطرف می کند .

 

مقدار خوراک آن تا 20 گرم است .خواص دارویی آن تا 4 سال باقی می ماند.

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

برچسب‌ها:

مربا و ترشی

بیشتر بخوانید
طرز تهیه مربای زرشک آموزش طرز تهیه مربای زرشک   مواد لازم مربای زرشک: زرشک 3 کیلوگرم شکر 4 کیلوگرم _ آب 6 گیلاس وانیل 5 گرم هل و گلاب به مقدار کافی     طرز تهیه مربای زرشک: 3 کیلو زرشک قرمز بی ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

مثلث برمودا و حوادث معروفش !
مثلث برمودا و حوادث معروفش !
مشاهده بیشتر