جستجو در تالاب

بیوگرافی بازیگران سریال کوچه اقاقیا

بیوگرافی بازیگران سریال کوچه اقاقیا

سریال «کوچه اقاقیا» یک مجموعه تلویزیونی کمدی ایرانی اسـت کـه توسط رضا عطاران کارگردانی شده ودر سال ۱۳۸۲ تولید گردیده اسـت. این سریال بـه دلیل داستان جذاب و بازی خوب بازیگران محبوبیت زیادی پیدا کرده و بارها از شبکه‌هاي‌ مختلف پخش شده اسـت.

 

موضوع سریال کوچه اقاقیا چیست؟

موضوع سریال کوچه اقاقیا چیست؟

موضوع سریال «کوچه اقاقیا» درباره مردی بـه نام نصرت خان تهرانی اسـت کـه توسط منوچهر نوذری بازی می شود. او در خانه قدیمی خود زندگی میکند و همسرش گل‌نساء، با بازی کتایون امیرابراهیمی، چند سال پیش فوت کرده اسـت.

 

با این حال، گل‌نساء شب‌ها در خواب بـه نصرت خان ظاهر میشود و درباره مسائل مختلف با او صحبت می کند. این رؤیاها باعث نگرانی فرزندان نصرت خان میشود و ان‌ها را دور هم جمع میکند، کـه در نتیجه ماجراهای طنزی را رقم می زند.

 

سریال اقاقیا چند قسمت است؟

سریال اقاقیا چند قسمت است؟

سریال «کوچه اقاقیا» دارای ۹۰ قسمت اسـت. این مجموعه تلویزیونی کمدی ایرانی، کـه توسط رضا عطاران کارگردانی شده، درسال ۱۳۸۲ تولید و از شبکه پنج سیما پخش شده اسـت.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال سنجرخان «+ خلاصه داستان»


 

لیست بازیگران سریال کوچه اقاقیا

لیست بازیگران سریال کوچه اقاقیا

فهرست بازیگران سریال «کوچه اقاقیا» بـه شرح زیر اسـت:

 • منوچهر نوذری در نقش نصرت خان تهرانی
 • کتایون امیر ابراهیمی در نقش گلنسا
 • باقر صحرارودی در نقش میکاییل دربندی «سرایدار»
 • شهاب عسگری در نقش فریدون تهرانی
 • روشنک عجمیان در نقش گلچهره تهرانی
 • رضا شفیعی‌جم در نقش فرهاد تهرانی
 • یوسف تیموری در نقش علیرضا تهرانی «پسر فریدون»
 • رضا عطاران در نقش فرامرز تهرانی
 • علی صادقی در نقش شهروز
 • ساقی زینتی در نقش طلعت «همسر میکاییل»
 • مجید صالحی در نقش گُشتاسب «همسر دوم گلچهره»
 • شقایق دهقان در نقش نیلوفر میرغضب زاده اصل مطلق تاجر کلی و جزئی «همسر فرامرز»

 

منوچهر نوذری

منوچهر نوذری

منوچهر نوذری، یکی از چهره‌هاي‌ شناخته شده و محبوب در عرصه هنر ایران بود. او در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۱۵ در قزوین بـه دنیا آمد ودر ۱۶ آذر ۱۳۸۴ در تهران درگذشت. نوذری فعالیت هنری خودرا بـه عنوان گوینده رادیو درسال ۱۳۳۲ آغاز کرد و بـه عنوان یکی از نسل اول گویندگان تاریخ دوبله در ایران شناخته میشود.

 

او همچنین در سینما و تلویزیون فعالیت‌هاي‌ چشمگیری داشت ودر برنامه‌هاي‌ معروفی مانند «صبح جمعه با شـما» و سریال «کوچه اقاقیا» نقش‌آفرینی کرد. منوچهر نوذری بـه عنوان بازیگر، دوبلور، مجری و کارگردان، سهم بزرگی در پیش بردن هنر ایران داشت و یاد و خاطره‌اش همان‌ گونه در دل‌هاي‌ دوستداران هنر ایران زنده اسـت.

 

کتایون امیرابراهیمی

کتایون امیرابراهیمی

کتایون امیرابراهیمی یکی از بازیگران با سابقه و شناخته‌شده ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۱۸ در شهر سنندج بـه دنیا آمده اسـت. او فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۴۲ با بازی در فیلم «تار عنکبوت» آغاز کرد و تا بـه امروز در بسیاری از آثار سینمایی و تلویزیونی ایفای نقش کرده اسـت. امیرابراهیمی همچنین در سریال محبوب «کوچه اقاقیا» در نقش گل‌نساء، همسر فوت شده منوچهر نوذری، ظاهر شده و بازی درخشانی از خود نشان داده اسـت.

 

او در زمینه تئاتر نیز فعالیت داشته و با هنرمندان برجسته‌اي همکاری کرده اسـت. زندگی شخصی امیرابراهیمی نیز جالب توجه اسـت؛ پدرش کارمند وزارت امور خارجه بوده و مادرش اهل باکو و تحصیل‌کرده در شوروی اسـت. او همچنین دو دختر بـه نام‌هاي‌ نازی و نیلوفر دارد ودر خانواده‌اي هنردوست بزرگ شده اسـت. کتایون امیرابراهیمی بـه عنوان یکی از چهره‌هاي‌ ماندگار سینما و تلویزیون ایران شناخته میشود و نقش‌هاي‌ متعدد او در آثار مختلف، جایگاه ویژه‌اي در دل علاقه‌مندان بـه هنر ایران دارد.

 

باقر صحرارودی

باقر صحرارودی

باقر صحرارودی، بازیگر پیشکسوت ایرانی، در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۲۱ در شهر فسا بـه دنیا آمد ودر ۸ تیر ۱۳۹۳ در تهران درگذشت. او تحصیلات خودرا در دانشکده ادبیات فسا و شیراز و دانشکده هنرهای زیبای تهران بـه اتمام رساند و از سال ۱۳۳۴ فعالیت هنری خودرا آغاز کرد.

 

صحرارودی در طول دوران حرفه‌اي خود در بسیاری از آثار تلویزیونی و سینمایی بـه ایفای نقش پرداخت و بـه عنوان بازیگر، تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان فعالیت کرد. او در سریال‌هاي‌ محبوبی مانند «کوچه اقاقیا» در نقش میکائیل و «ترش و شیرین» در نقش آقای کتابی بـه ایفای نقش پرداخت و با بازی‌هاي‌ ماندگارش در خاطره‌ها ماند. درگذشت او پس از یک دوره بیماری و مشکلات ریوی، جامعه هنری ایران را در سوگ نشاند.

 


مطالب مشابه: برنده هر فصل از برنامه اسکار مهران مدیری چه کسی است؟


 

شهاب عسگری

شهاب عسگری

شهاب عسگری، بازیگر و دوبلور ایرانی، در تاریخ ۲ مرداد ۱۳۲۴ در تهران متولد شد. او فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۵۹ با بازی در تئاتر آغاز کرد ودر طول دوران حرفه‌اي خود در بسیاری از آثار سینمایی و تلویزیونی ایفای نقش کرده اسـت. عسگری بـه ویژه برای نقش‌آفرینی‌هایش در فیلم‌ها و سریال‌هایي مانند «کوچه اقاقیا» و «ستایش» شناخته شده اسـت.

 

درسال ۱۳۹۲؛ عسگری اعلام کرد کـه در کشور آلمان دچار عفونت ستون مهره‌ها و کیست شده و نزدیک بـه ۴۵ درصد ازبدن او فلج شده اسـت. با این حال، پس از درمان‌هاي‌ متفاوت، توانسته اسـت تا حد زیادی از فلجی خودرا برطرف کند و دوباره راه برود. شهاب عسگری بـه عنوان یکی از چهره‌هاي‌ ماندگار در عرصه هنر ایران، همان‌ گونه مورد احترام و تحسین قرار میگیرد.

 

روشنک عجمیان

روشنک عجمیان

روشنک عجمیان، بازیگر ایرانی، در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۵۵ در تهران متولد شده اسـت. او فعالیت هنری خودرا با کلاس‌هاي‌ بازیگری از سال ۱۳۷۲ آغاز کرد و نخستین کار تصویری‌اش در همان سال بود. عجمیان در سریال‌هاي‌ متعددی ایفای نقش کرده اسـت، از جمله در «کوچه اقاقیا» کـه در ان نقشی بـه یادماندنی داشت.

 

او همچنین در زمینه مجری‌گری فعالیت داشته و برنامه‌هایي مانند «چشم ‌انداز» و «جام جم در جام» را اجرا کرده اسـت. روشنک عجمیان متأهل اسـت و با مهریار حمیدی ازدواج کرده و دختری بـه نام آروشا دارند. او همچنین در رشته بازیگری لیسانس ودر رشته کارگردانی تئاتر فوق لیسانس دارد.

 

رضا شفیعی جم

رضا شفیعی‌جم

رضا شفیعی جم، بازیگر و کمدین ایرانی، در تاریخ ۱۰ تیر ۱۳۵۰ در تهران متولد شد. او فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۶۴ با بازی در تئاتر آغاز کرد و بـه سرعت بـه شهرت رسید، بـه ویژه با حضور در سریال‌هاي‌ کمدی محبوب دهه‌هاي‌ ۷۰ و ۸۰. شفیعی جم همچنین در زمینه خوانندگی تیتراژ فیلم‌ها فعالیت داشته و تجربه کارگردانی را نیز در کارنامه خود دارد.

 

او بـه خاطر نقش‌آفرینی در سریال‌هایي مانند «ساعت خوش» و «نقطه چین» و همکاری با هنرمندانی چون مهران مدیری، بـه یکی از چهره‌هاي‌ ماندگار در عرصه طنز ایران تبدیل شده اسـت. شفیعی جم با استعداد و توانایی خود در ایفای نقش‌هاي‌ متفاوت، توانسته اسـت جایگاه ویژه‌اي در دل مخاطبان ایرانی پیدا کند.

 

یوسف تیموری

یوسف تیموری

یوسف تیموری، بازیگر محبوب و شناخته‌شده ایرانی، در تاریخ ۶ دی ۱۳۵۸ در تهران بـه دنیا آمده اسـت. او فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۷۶ آغاز کرد و با بازی در مجموعه‌هاي‌ تلویزیونی کمدی مانند سیب خنده، مجید دلبندم و زیر آسمان شهر بـه شهرت رسید. تیموری همچنین در چندین فیلم سینمایی و تلویزیونی دیگر نیز ایفای نقش کرده اسـت. او بـه خاطر توانایی‌هاي‌ بازیگری‌اش در ژانر کمدی و همچنین نقش‌آفرینی‌هاي‌ جدی تر، مورد تحسین قرار گرفته و جوایز متعددی را دریافت کرده اسـت.

 

رضا عطاران

رضا عطاران

رضا عطاران، بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و خواننده ایرانی، در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷ در شهر مشهد متولد شده اسـت. او فعالیت هنری خودرا بـه‌عنوان بازیگر تئاتر در دهه ۱۳۶۰ آغاز کرد و با حضور در مجموعه‌هاي‌ تلویزیونی مهران مدیری مانند پرواز ۵۷ و ساعت خوش بـه شهرت رسید. عطاران همچنین در سینما فعالیت‌هاي‌ چشمگیری داشته و با بازی در فیلم‌هایي مانند خروس جنگی و ورود آقایان ممنوع، جوایز متعددی را کسب کرده اسـت.

 

علاوه بر بازیگری، عطاران در کارگردانی نیز فعالیت‌هاي‌ موفقی داشته و فیلم‌هایي مانند خوابم می‌آد و نهنگ عنبر را کارگردانی کرده اسـت. او بـه‌خاطر توانایی‌هایش در خلق آثار طنز و همچنین نقش‌آفرینی‌هاي‌ جدی تر، بـه‌عنوان یکی از بازیگران پرفروش و محبوب سینمای ایران شناخته می شود.

 

علی صادقی

علی صادقی

علی صادقی، بازیگر مطرح و محبوب ایرانی در زمینه کمدی، در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۵۹ در تهران متولد شده اسـت. او فعالیت هنری خودرا از دهه ۷۰ شمسی آغاز کرد و با حضور در سریال‌هایي مانند بهترین تابستان من و همکاری با رضا عطاران در سریال‌هاي‌ خانه بـه دوش و متهم گریخت بـه شهرت رسید.

 

صادقی در بسیاری از فیلم‌هاي‌ سینمایی و سریال‌هاي‌ تلویزیونی ایفای نقش کرده و بـه خاطر نقش‌آفرینی‌هاي‌ طنز و موقعیت‌هاي‌ کمیک مورد توجه قرار گرفته اسـت. او همچنین در آثاری مانند ۵۰ کیلو آلبالو و خوش‌نشین‌ها نیز بازی کرده اسـت.

 

ساقی زینتی

ساقی زینتی

ساقی زینتی، بازیگر ایرانی اسـت کـه در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۴۹ در شهر رشت بـه دنیا آمده اسـت. او فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۷۰ آغاز کرده ودر بسیاری از آثار سینمایی و تلویزیونی ایفای نقش کرده اسـت. زینتی همچنین بـه عنوان سفیر انجمن اوتیسم ایران فعالیت‌هایي دارد. زینتی در سریال‌هایي مانند پس از باران و ستاره میشود نقش‌آفرینی کرده و شهرت یافته اسـت.

 

مجید صالحی

مجید صالحی

مجید صالحی، بازیگر، کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده ایرانی، در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۵۴ در تهران متولد شده اسـت. او فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۷۲ آغاز کرده و بـه‌خصوص با حضور در سریال «مجید دلبندم» بـه کارگردانی رضا عطاران، بـه شهرت رسیده اسـت. صالحی همچنین برای نقش‌آفرینی در فیلم «شماره ۱۰»؛ برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر شده اسـت.

 

او در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ تلویزیونی ایفای نقش کرده و بـه‌عنوان یکی از بازیگران محبوب و پرطرفدار در زمینه کمدی شناخته میشود. صالحی همچنین در زمینه تئاتر فعالیت‌هاي‌ قابل توجهی داشته و از دانش‌آموختگان مکتب حمید سمندریان اسـت.

 

شقایق دهقان

شقایق دهقان

شقایق دهقان، بازیگر و نویسنده ایرانی، در تاریخ ۴ اسفند ۱۳۵۷ در شهر گیسن، کشور آلمان متولد شده اسـت. او بیشتر بـه خاطر بازی در نقش‌هاي‌ طنز شناخته شده و بـه دلیل بازی در نقش خانم شیرزاد در سریال ساختمان پزشکان بـه کارگردانی سروش صحت مشهور اسـت. دهقان همچنین در مجموعه‌هاي‌ تلویزیونی مهران مدیری مانند نود شبی و پاورچین بـه ایفای نقش پرداخته اسـت.

 

دهقان درسال ۱۳۸۳ با مهراب قاسم‌خانی، نویسنده، ازدواج کرد و از این ازدواج صاحب یک پسر بـه نام نویان شدند. این زوج درسال ۱۳۹۷ از یک دیگر جدا شدند. 

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال چهار چرخ «+ خلاصه داستان»


 

در پایان

سریال «کوچه اقاقیا» بـه دلیل داستان جذاب، شخصیت‌پردازی عمیق و بازی درخشان بازیگران، از جمله منوچهر نوذری و کتایون امیرابراهیمی، مورد توجه بسیاری از تماشاگران قرار گرفته اسـت. این سریال با موضوعات خانوادگی و طنز آمیز خود، توانسته اسـت نسل‌هاي‌ مختلف را بـه خود جذب کند و بـه عنوان یکی از سریال‌هاي‌ ماندگار در تلویزیون ایران شناخته شود. 

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
خوابگاه دانشگاه خوارزمی کرج، پس از زلزله (+ فیلم)
خوابگاه دانشگاه خوارزمی کرج، پس از زلزله (+ فیلم)