دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

کف بینی و خطوط کف دست و خط فال سرنوشت و خط خورشید کف بینی و خطوط کف دست و خط فال سرنوشت و خط خورشید فال سرنوشت جالب و بامزه (فال سرنوشت ماه تولد) فال سرنوشت جالب و بامزه (فال سرنوشت ماه تولد) آموزش گریم صورت همراه با آرایش | آموزش کامل گریم صورت به همراه فیلم آموزش گریم صورت همراه با آرایش | آموزش کامل گریم صورت به همراه فیلم لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018 دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

کارینا پرواز

علت خستگی مداوم و عادات غذایی غلط چیست

مجموعه : پیشگیری از بیماری
تاریخ انتشار : 16 ژوئن 2017
علت خستگی مداوم و عادات غذایی غلط چیست

دلیل خستگی مداوم چیست

 

در برخی موارد انسان درارای خستگی و کوفتگی هستیم که نمیتوان بهبود بخشید
مصرف گوشت قرمز را برای دو بار در هفته در رژیم خوراکی تان در نظر بگیرید
احساس خستگی مداوم، نوعی واکنش بدن برای ذخیره انرژی در مواقعی هست که انرژی لازم و مورد نیازش را دریافت نمی‌ کند.

از طرف دیگر، این حالت باعث می‌ شود که متابولیسم بدن شما ضعیف ‌تر عمل کند و قطعا کسانی که می‌ خواهند وزن ‌شان را کم کنند
از چنین چیزی خوششان نمی ‌آید. در این جا ۶ عادت غلط خوراکی که به خستگی دامن می‌زند و باعث میشود
شما انرژی کمتری در طول روز داشته باشید، اکثر معرفی شده هست:

 

حذف وعده های غذایی:

خیلی از افرادی که برنامه هاي کاهش وزن را دنبال میکنند، تصمیم به قطع کالری از رژیم خوراکی میگیرند.
محققان کلینیک مایو هشدار میدهند که گرسنه ماندن بیش از ۴ ساعت بین وعده هاي خوراکی منجر به افت قند خون و احساس فرسودگی و خستگی می‌شود.
در عوض یک رژیم خوراکی سالم همراه با در نظر گرفتن میان وعده ها و خوراکی هاي سرپایی خوب از جمله میوه ها و سبزیجات فیبردار، از ایده هاي کاهش وزن پیروز با داشتن ذخیره انرژی در بدن هست.

 

تکیه بیش از حد به قهوه:

قهوه اگرچه برای داشتن صبحی شاداب تر و دور از کرختی خوب هست اما اگر مصرف آن بخصوص در هنگام بعد از ظهر هم ادامه یابد، اثر معکوس روی خستگی خواهد داشت.
پس سعی کنید به جای اضافه کردن قهوه به منوی بعد از ظهر، مواد خوراکی و نوشیدنی هاي حاوی انرژی اکثر و سالم تر را در نظر بگیرید.

عادت غلط خوراکی به خستگی دامن می‌زند و باعث میشود انرژی کمتری داشته باشید

 

اجتناب کامل از گوشت قرمز:

اینکه میگویند مصرف همۀ چیز باید در حد اعتدال باشد، در مورد گوشت قرمز هم صدق میکند و گذشته از اینکه از مصرف آن به طور کامل پرهیز کنید، باید این نکته را بدانید که گوشت قرمز منبع بسیار خوب از آهن هست؛
ماده معدنی که کمبود آن در بدن منجر به کاهش اکسیژن رسانی به خون و ایجاد خستگی و ضعف میشود. مصرف گوشت قرمز را برای دو بار در هفته در رژیم خوراکی تان در نظر بگیرید.

 

اجتناب کامل از مصرف مواد قندی:

گرچه که باید از منابع مخفی و آشکار قند حتی در مواد خوراکی بسته بندی شده و منجمد پرهیز کرد اما اجتناب کامل از مواد قندی حتی میوه هاي حاوی قند طبیعی منجر به کاهش سطح انرژی و تجربه خستگی و ضعف می‌شود.

 

کاهش مصرف کربوهیدرات ها:

درست هست که کربوهیدرات هاي ساده و قندهای پردازش شده خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهند ولی صرف نظر کردن از مصرف تمام کربوهیدرات ها نیز منجر به احساس خستگی و خواب آلودگی میشود.
یک رژیم خوراکی پیروز باید حاوی کربوهیدرات هاي پیچیده و غنی از فیبر باشد.

کربوهیدرات هاي ساده مثل آرد و شکر سفید، باعث افزایش سریع قند در خون می‌شوند.
این افزایش سریع قند، همان لحظه احساس خوبی را برای مدتی کوتاه به ما می بخشد اما پس از مدت کوتاهی، میزان قند خون مجددا پایین آمده و خستگی بیشتری را احساس میکنیم.

اما کربوهیدرات هاي پیچیده دارای فیبرهای خوراکی خاصی میباشند که افزایش سریع قند خون را کاهش میدهند و در حفظ انرژی بالای بدن بسیار موثرند. بهتر هست از برنج و غلات سبوس دار، کوینولا، بلغورو نان سبوس دار بهرهگیری کنید.

 

پرهیز از مصرف صبحانه:

شما ممکن هست این عادت را داشته باشید که هر روز با نوشیدن یک فنجان قهوه منزل را ترک کنید و اینکار باعث احساس خواب آلودگی در اواسط روز و اواخر بعد از ظهر خواهد شد. یک ایده خوب، ارزیابی اوضاع تغذیه شما در هنگام صبح هست.
یک صبحانه خوب باید حاوی مواد پروتئینی و کربوهیدرات هاي پیچیده برای تعادل قند خون و ثبات انرژی در تمام طول روز باشد.
چنین رژیمی بر سیستم گوارشی سنگین نبوده، به آرامی هضم می‌شود، سطح قند خون را حفظ کرده و در عین حال سیر کننده هست.

 

پرواز

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي