دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

عکس پروفایل خداوند مهربان | عکس نوشته با موضوع خدا | پروفایل خدایا شکرت عکس پروفایل خداوند مهربان | عکس نوشته با موضوع خدا | پروفایل خدایا شکرت متن تبریک روز ارتش | نوشته تبریک روز ارتش | عکس نوشته تبریک روز ارتش متن تبریک روز ارتش | نوشته تبریک روز ارتش | عکس نوشته تبریک روز ارتش طرز تهیه کتلت میگو یک غذای دریایی خوشمزه طرز تهیه کتلت میگو یک غذای دریایی خوشمزه مشخصات پژو 207 صندوقدار + مقایسه پژو صندوقدار 207 با پژو ۲۰۶ صندوقدار وی۸ مشخصات پژو 207 صندوقدار + مقایسه پژو صندوقدار 207 با پژو ۲۰۶ صندوقدار وی۸ عکس نوشته عاشقانه دختر و پسر | عکس پروفایل عاشقانه دخترونه و پسرونه عکس نوشته عاشقانه دختر و پسر | عکس پروفایل عاشقانه دخترونه و پسرونه بیوگرافی مونا فائزپور همسر احمد مهرانفر | عکس های عروسی احمد مهرانفر با مونا فائزپور بیوگرافی مونا فائزپور همسر احمد مهرانفر | عکس های عروسی احمد مهرانفر با مونا فائزپور عکس های بازیگران ایرانی در سال 97 + عکس پروفایل بازیگران ایرانی عکس های بازیگران ایرانی در سال 97 + عکس پروفایل بازیگران ایرانی مشخصات تیگو 5 فیس لیفت با امکانات جدید در ایران (+ عکس) مشخصات تیگو 5 فیس لیفت با امکانات جدید در ایران (+ عکس) کشف جسد بی جان در خودرو آزرا در خیابان دماوند تهران کشف جسد بی جان در خودرو آزرا در خیابان دماوند تهران آغاز فروش اقساطی محصولات ایران خودرو (+لیست محصولات در جدول) آغاز فروش اقساطی محصولات ایران خودرو (+لیست محصولات در جدول) توقف اعدام یک جوان با دستور مقام معظم رهبری توقف اعدام یک جوان با دستور مقام معظم رهبری عکس های خنده دار و طنز | تصاویر خنده دار از سوژه های باحال و طنز عکس های خنده دار و طنز | تصاویر خنده دار از سوژه های باحال و طنز عکس پروفایل ماه تولد شما (عکس پروفایل متولدین تمام ماه ها) عکس پروفایل ماه تولد شما (عکس پروفایل متولدین تمام ماه ها) ازدواج مجری مشهور محمودرضا قديريان با بازیگر فرشته آلوسی (عکس) ازدواج مجری مشهور محمودرضا قديريان با بازیگر فرشته آلوسی (عکس) آشنایی با معشوقه جدید برد پیت بازیگر مشهور هالیوود (عکس) آشنایی با معشوقه جدید برد پیت بازیگر مشهور هالیوود (عکس) داماد خشمگین عروس را با گاز گرفتن به قتل رساند (عکس) داماد خشمگین عروس را با گاز گرفتن به قتل رساند (عکس)
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

پرواز

چند دانستنی جالب در مورد خواب

مجموعه : دانستنیها
تاریخ انتشار : 15 نوامبر 2015
چند دانستنی جالب در مورد خواب

یکی از پدیده های جالب زندگی خواب دیدن است که دانشمندان هر روزه روی آن تحقیقات بسیاری انجام می دهند. در این مقاله با ١٠ واقعیت درباره خواب که توسط پژوهشگران کشف شده است آشنا مى‌شویم.

 

۱-شما ۹۰ درصد خواب‌هایتان را فراموش می‌کنید.
با ۵ دقیقه پیاده روی پس از بیدار شدن از خواب نیمی‌از خوابتان فراموشتان می‌شود و پس از ۱۰ دقیقه ۹۰ درصد آن فراموش می‌گردد.

 

۲-افراد کور هم خواب می‌بینند
افرادی که کور مادرزاد نیستند، مانند بقیه خواب می‌بینند و در خواب تصاویری مشخص در برابر دیدگان آن‌ها ظاهر می‌گردد. افرادی که کور مادرزاد هستند تنها در خواب حس لامسه و بویاییشان کار می‌کند و می‌توانند‌‌ همان تجربه‌ای که در محیط عادی دارند را در خواب داشته باشند.

 

۳- خواب‌هایی که مردان و زنان می‌بیند با هم تفاوت دارد
همه انسان‌ها خواب می‌بینند اما آنچه زنان و مردان می‌بینند هم از لحاظ محتوا و هم از لحاظ واکنش‌های فیزیکی بدن با هم تفاوت دارد. مردان در خواب بیشتر مردان دیگر را می‌بینند اما زنان هم مردان و هم زنان دیگر را به طور مساوی در خواب می‌بینند. حالات جنسی زن و مرد در خواب به حالات جنسی آن‌ها رد واقعیت مرتبط است هر چه در واقعیت برای آن‌ها خوشایند است و رخ می‌دهد در خواب نیز‌‌ همان باری آن‌ها رخ می‌دهد.

 

۴-امکان ارضا شدن در خواب وجود دارد
این امکان تنها در زمانی که شما تصاویری واضح از رابطه و یا حس جنسی در خواب داشته باشید رخ می‌دهد. تمامی‌حالات فیزیکی مشابه در خواب رخ می‌دهد. اما به دلیل مجازی بودن احساسات به سرعت به نقطه اوج رسیده و به شدید‌ترین حالت این اتفاق رخ می‌دهد.

 

۵- ما تنها آنچه را که می‌دانیم خواب می‌بینیم
خواب‌های ما معمولا مملو از اتفاقات و چیزهای عجیب و غریب است اما نکته جالب اینجاست که تمام این عجایب و غرایب با آنچه که ما می‌دانیم و می‌شناسیم درست شده‌اند. شاید شی‌ای را در خواب ببینیم که هرگز ندیده‌ایم اما اجزا آن مسلما چیزهایی است که ما زمانی ملاقات و یا حس کرد‌هایم. همچنین بر طبق تحقیقات به عمل آمده تمامی‌چهره‌هایی که در خواب می‌بینیم در طول زندگی حتما مشاهده کرده‌ایم ولی شاید دیدار آنقدر کوتاه بوده که به خاطر نسپرده‌ایم.

 

۶- عده معدودی خواب‌های سیاه و سفید می‌بینند
۴ درصد افراد بینا در تمام طول عمر خود خواب‌های سیاه سفید می‌بینند و بقیه یا همیشه خواب‌های رنگی می‌بینند و یا گاهی رنگی و گاهی سیاه و سفید خواب می‌بینند جالب است در تحقیقی که در بین سال‌های ۱۹۱۵ تا ۱۹۵۰ انجام شد ۱۲ درصد افراد خواب‌های سیاه سفید می‌دیدند اما از همین افراد در سال ۱۹۶۰ مجددا تست گرفته شد و این میزان به ۴٫ ۴ درصد رسید، به نظر می‌رسد مشاهده تصاویر سیاه و سفید سینما و تلویزیون روی خواب افراد تاثیر می‌گذارد.

 

۷- خواب‌ها ممکن است سبب بیماری‌های روانی شوند
بر طبق تحقیقات به عمل کسانی که بیماری‌های روانی دارند خواب‌هایی مشابه آنچه بر آن‌ها می‌گذرد می‌بینند همچنین کسانی که خواب‌های پر استرس می‌بینند بیشتر در معرض بیماری‌های ناشی از استرس روانی قرار دارند.

 

۸- حیوانات هم خواب می‌بینند
مطالعه روی امواج مغزی حیوانات در حین خواب نشانگر آن است که حیوانات هم مشابه انسان خواب می‌بینند.

 

۹- خیلی مواقع در خواب فلج می‌شویم
بدن انسان می‌تواند در خواب به طور کامل فلج شود و سپس از پس از بیداری به سرعت از این حالت بیرون بیاید.

 

۱۰- ممکن است در خواب مرز واقعیت و خواب گم شود
تمامی‌اتفاقات و اصوات در محیطی که در خوابیده‌ایم ممکن است به صورتی دیگر توسط مغز تصویر شود. مثلا در‌هال خانه خوابیده‌ایم و موسیقی از تلویزیون پخش می‌شود شاید تصور کنیم که در کنسرتی بزرگ هستیم.

 

یک تحقیق علمی‌نشان داد که ۳۰ درصد افراد به طور متوسط اعتقاد دارند آنچه در خواب دیده‌اند به طور تمام و کمال در مواقعی برای آن‌ها رخ داده است. برخی این مقدار را بین ۶۳ تا ۹۸ درصد افراد جامعه می‌دانند. هنوز هیچ توجیه علمی‌برای این موضوع پیدا نشده است.

 

۱۲- اگر خر و پف می‌کنید خواب نمی‌بینید
این موضوعی است که منابع بسیاری در اینترنت به آن اشاره کرده‌اند اما من هیچ منبع علمی‌برای این موضوع پیدا نکردم

 

نکاتی جالب و خواندنی از فواید خندیدن

دانستنی های جالب (20)

دانستنی های علمی

 

دانستنیها

بیشتر بخوانید
شاید تا به حال نخوانده اید… دانستنی های بسیار جالب   آیا میدانستید که جمیعت جهان تا ۵۰ سال آینده از مرز ۹ میلیارد نفر خواهد گذشت ؟   آیا میدانستید که ارتفاع برج ایفل در سرما و گرما بر ...

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي