مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

حضور بهرام رادان در کنار مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور بهرام رادان در کنار مردم زلزله دیده کرمانشاه از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) از بین رفتن خودروها بعد از زلزله کرمانشاه (+تصاویر) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) تشکر روحانی با شاخه گل از پرستاران بیمارستان کرمانشاه (عکس) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) شعرهای ناب با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) متن های جدید ویژه رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) پیامک های انتظار ظهور در باب امام زمان (عج) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18  (عکس) لیونل مسی در کناره پسرش در حال بازی FIFA18 (عکس) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) کمک تهرانی ها به مردم زلزله زده کرمانشاه (+تصاویر) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) نقاشی پر سر و صدا از علی دایی که پذیرفته نشد (عکس) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات) از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ از چه روش هایی لینک ها را کوتاه کنیم ؟ تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند تصاویر آتلیه ای و جالب بازیگر حدیث فولادوند عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (110) مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او مصاحبه داغ با فرزاد حسنی در مورد متاهل بودنش تا زمینه کاری او تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه تصویر غمگین بیرون کشیدن یک نفر از زیر آوار کرمانشاه ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) ملیکا شریفی نیا 31 ساله شد (عکس) تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان تصاویری جذاب از بلند ترین چرخ و فلک مدرن و مرتفع در جهان ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) ملکه زیبایی بریتانیا تغییر جنسیت داد (عکس) انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع لباس های جذاب و شیک آنجلینا جولی بر روی فرش قرمز انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018 انواع طراحی های ناخن شیک و جذاب ویژه پاییز و زمستان 2018
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

متدهای مناسب و موثر برای ترک خود ارضایی

مجموعه : زناشویی
تاریخ انتشار : 5 دسامبر 2015
متدهای مناسب و موثر برای ترک خود ارضایی

راه های صحیح و درست برای ترک خودارضایی را یاد بگیرید و هر چه سریع تر این عادت بد را کنار بگذارید. یکی از مشکلات و دغدغه برخی از جوانان در جوامع مختلف خود ارضایی است که این موضوع یک بیماری روانی محسوب می شود و اگر جوان مجرد و احیانا متاهلی دچار اعتیاد به خود ارضایی شده باشد باید سریعا درمان شود تا از عواقب خود ارضایی لطمه نخورد.

 

قضاوت راجع به خودارضایی همواره سخت بوده است. از طرفی بسیاری از افراد خودارضایی را عامل بوجود آمدن بیماری های جسمی و روحی می دانند و از سویی دیگر برخی به شدت معتقدند که خودارضایی دختران نشان از سلامت جنسی آن ها است.

 

موضوعی که به لحاظ علمی ثابت شده است، این است که خودارضایی در طولانی مدت و مخصوصا در زمانی که به شکل یک عادت روزانه تبدیل شود ممکن است منجر به بیماری آنورگاسمی در زنان شود. یعنی دختران در دوران نوجوانی و مجردی بتوانند با خودارضایی به اوج لذت جنسی دست پیدا کنند ولی بعد از ازدواج نتوانند لذت کامل از یک رابطه جنسی سالم ببرند. البته بیماری آنورگاسمی در دخترانی شایع تر است که با فرو کردن اجسام مختلف به داخل دستگاه تناسلی خود به آن آسیب‌ های برگشت ناپذیر وارد می کنند.

 

خود ارضایی

با این وجود، اصلی ترین عارضه‌ی خودارضایی در دختران تاثیرات روحی و روانی آن است. با وجود همه‌ی کسانی که خودارضایی را مفید می‌دانند، من سه دلیل دارم که باعث می‌شوند کمتر به سراغ این کار به نظر خودم زشت بروم:

 

1) خودخواهی جایگاهی در رابطه جنسی ندارد

خودارضایی مفهومی کاملا خودخواهانه است چرا که شخص خودش و فقط خودش در مرکز ارضای جنسی قرار گرفته است. به لحاظ بیولوژیکی رابطه جنسی بین زن و مرد به معنی یکتا شدن آن هاست و ذات ما، ما را تحریک می کند تا ارتباط جنسی را با همسرمان برقرار کنیم. این موضوعی است که خودارضایی قادر نیست پاسخگوی آن باشد. رابطه جنسی سالم و لذت بخش به معنای تسلیم و بخشش است و نه به معنای قدرت و تخسیر.

 

2) برخلاف باورهای مذهبی ماست

فارغ از اینکه به چه دین و مذهبی گرایش داشته باشید، اعتیاد امری غیرقابل قبول در تمامی ادیان است.  ما نباید برده‌ی هیچ چیز باشیم. حتی برده‌ی بدنمان که قرار است به معبدی برای پرستش خداوند تبدیل شود. حتی اگر فکر می‌کنید که اعتیاد ندارید به لحظه‌هایی که در حال خودارضایی هستید فکر کنید و اینکه کسی همچون خداوند در حال نظاره‌ی شماست و با خود می‌گوید: این مخلوق من است و من به وجودش افتخار می کنم…!!

 

3) خودارضایی با احترام به همسر منافات دارد

خانم های گل، به یاد داشته باشید که رابطه جنسی به معنای یکی شدن است و نه به این معنا که شوهر از زن استفاده کند و ارضا شود و زن نیز خودش، خودش را ارضا کند. خودارضایی نوعی بی احترامی و حتی خیانت به همسرتان است، چراکه باعث می‌شود شما بتوانید با دستان و یا یک جسم خارجی شرایطی را برای ارضای خود ایجاد کنید که همسرتان قادر به ایجاد آن فضا نباشد و در نهایت نتواند شما را ارضا کند. فکر می کنم که بهتر از من وضعیت زندگی‌هایی را بدانید که مردان قادر نباشند زنان شان را ارضا کنند، رابطه‌هایی سرد و بی‌روح که تفاوتی با طلاق ندارند.

 

جنگ با این تفکرات ساده نیست. قصد ندارم با نوشتن این ها شما را دچار عذاب وجدان کنم. فقط دوست دارم بدانید که نباید روی چشم هایمان نقاب بیاندازیم و خود را به خواب بزنیم، چرا که بیدار کردن فردی که خود را به خواب زده است، بسیار سخت است. چند پیشنهاد برای اینکه بتوانید با این موضوع کنار بیایید و برای همیشه آن را کنار بگذارید دارم:

 

1) واقع بین باشیم

در بیشتر مواقع خودارضایی ما زن ها بخاطر تخیلات فانتزی است که در ذهنمان شکل می‌گیرد. باید تا جای ممکن جلوی شکل گرفتن این فانتزی ها را بگیرید. واقعیت اینجاست. درست در روبروی شما قرار گرفته. فرار از واقعیت همیشه منجر به سقوط می‌شود. از تخیل ها بیرون بیاییم و فکر کنیم.

 

2) ضعف های خودمان را بشناسیم

ما زن ها و دخترها باید پی ببریم، چه چیزی است که ما را در معرض خودارضایی قرار می دهد. برای برخی افراد استرس محرک قدرتمندی است، برای برخی دیگر تنهایی یک عامل محرک است. برخی زن ها محرک عضبی خاصی ندارند و فضای اطرافشان است که آن ها را تحریک می‌کند، مانند یک فیلم یا عکس محرک و حتی یک لباس تنگ. مهم این است که این نقطه ضعف را در خودمان پیدا کنیم و اجازه ندهیم که تحریک و تشدید شود.

 

3) آن را تبدیل به کار راحتی نکنیم

تمامی کتاب های مذهبی به ما اخطار داده اند که شرایط گناه را برای خود فراهم نکنیم. من به شخصه انسان مذهبی نیستم ولی از اینکه قبح خودارضایی را در ذهن از بین ببرم می ترسم. در صورتی که زشتی این کار در ذهن ما از بین برود، به راحتی حاضر خواهیم شد که در طول هفته و روز بارها و بارها آن را تکرار بکنیم و با هر بار تکرار کردنش، بیشتر و بیشتر در لاک زندگی افسرده و غم زده‌ی خود غرق شویم. تا جای ممکن باید خودارضایی را عملی اشتباه تلقی کنیم تا ذهنمان انجام آن را ساده نپندارد. همچنین تمامی ابزارهای مرتبط با این کار را از خود دور کنید. مطمئن باشید که یک هویج یا ظرف شامپو جایگزین حس یک شوهر نمی‌شود. شما به خوبی می دانید که من راجع به چه چیزی صحبت می‌ کنم.

 

عواقب خطرناک برای دخترانی که خود ارضایی میکنند

چگونه از خود ارضایی توبه کنیم ؟

ترک عادت بد خودارضایی دختران و پسران

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو