طبق پیش کشی 18 میلیون تومانی تازه عروس !+ تصویر

طبق پیش کشی 18 میلیون تومانی تازه عروس !+ تصویر

طبق پیش کشی تازه عروس در شب یلدا چقدر آب می خورد؟

 

 هر ساله در آخرین روز آذر ماه و شب اول زمستان ،طبق یک رسم سنتی، اهالی خانواده دور هم جمع می شوند و میوه‌هایی همچون انار، خرمالو و هندوانه به همراه انواع تنقلات و آجیل و شیرینی بر سر سفره‌ها گذاشته می‌شود.

 

گفتنی است شب یلدا برای تازه عروس و دامادها رنگ و بوی دیگری دارد چرا که خانواده داماد در این شب همراه با طبق های پیش کشی از خوراکی های تزئین شده مرسوم این آیین باستانی راهی خانه عروس می شوند و طولانی ترین شب سال را در کنار عضو جدید خانواده سپری می کنند.

 

طبق پیش کشی 18 میلیون تومانی تازه عروس !+ تصویر

طبق پیش کشی 18 میلیون تومانی تازه عروس

 

بر اساس این گزارش با وجود اینکه این رسم دیرینه برای عروس و داماد خوش یمن است اما اگر با چشم و هم چشمی و تجملات بیش از حد همراه شود هزینه های هنگفتی روی دست داماد خواهد گذاشت؛

 

این روزها در بازار شاهد انواع خدمات تهیه خوراکی های شب یلدا همچون حکاکی هندوانه، کدو حلوایی و تزئینات میوه و آجیل هستیم که بسته به انصاف فروشنده ها و میزان تجملات به کار رفته ، نرخ های متفاوتی دارد.

طبق پیش کشی 18 میلیون تومانی تازه عروس !+ تصویر

طبق پیش کشی 18 میلیون تومانی!

 

گزارش میدانی خبرنگار حاکی از آن است که در محله های اعیان نشین شهر به طور مثال یک بسته هدیه لوکس شب یلدا برای عروس خانم شامل یک سبد گل لیلیوم و ارکیده،

 

انواع اقسام آجیل و شکلات خارجی،میوه های پرتقاضا این شب و شیرینی و کیک مخصوص، ماهی و مرغ در ظرف های سنتی خاتم همراه با حکاکی ، کتاب نفیس دیوان حافظ و دیگر خرید ها 18 میلیون تومان برای داماد هزینه در بر دارد.

 

طبق پیش کشی 18 میلیون تومانی تازه عروس !+ تصویر

طبق پیش کشی 18 تازه عروس

 

همچنین در یک مورد دیگر هزینه سبد گل رز و لیلیوم، آجیل و شیرینی، حکاکی لبو، کدو حلوایی، هندوانه با دیگر میوه های مخصوص این شب 3 میلیون تومان عنوان می شود.

 

بر اساس این گزارش در محله های متوسط اما قیمت ها کمی منطقی تر به نظر می رسد چراکه عموم مردم یا توان خرج چند میلیونی برای رسم شب یلدا را دارند و یا صرف این هزینه هنگفت را برای یک شب مناسب نمی دانند.

طبق پیش کشی 18 میلیون تومانی تازه عروس !+ تصویر

بر این اساس یک فرد ارائه دهنده خدمات تزئینی گفت: قیمت تزئین انواع میوه  در این شب بسته به سلیقه مشتری و انصاف فروشنده متفاوت است اما به طور متوسط نرخ حکاکی هندوانه 30 تا 50 هزار تومان، کدو حلوایی 30 تا 40 هزار تومان و سبد میوه شامل انار ،اناناس، خرمالو، موز ،هندوانه ،ازگیل 100 هزار تومان تا 400 هزار تومان است.

 

وی همچنین قیمت تزئین سبد آجیل و شیرینی را از 80 هزار تومان تا 200 هزار تومان عنوان کرد و افزود : تمامی خدمات اگر همراه با گل آرایی باشد هزینه 100 تا 200 هزار تومانی اضافه دارد.

 

طبق پیش کشی 18 میلیون تومانی تازه عروس !+ تصویر

بر اساس این گزارش هرچند این روزها برخی افراد به دنبال تجملات و صرف هزینه هنگفت در تمامی مراحل ازدواج از جمله شب یلدا هستند اما پرواضح است که این اقدامات  نه تنها تضمین کننده خوشبختی زوجین نیست بلکه ممکن است در مواردی دردسرهایی را هم برای آنها ایجاد کند.

 

لازم به ذکر است هستند افراد زیادی که با صرف هزینه منطقی و متعادل البته با صرف سلیقه ای نیکو، با ارزش ترین سفره شب یلدا را برای نوعروس خود تهیه می کنند و بلندترین شب سال را با خوشی در کنار خانواده می گذرانند.

 

جدیدترین مطالب سایت