قاصدک

لاغری و کاهش وزن

تبلیغات

دکتر تاج بخش

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

گردشگری در ایران

گالری عکس

ریزش مو و رابطه آن با حملات قلبی

مجموعه : سلامت مو
ریزش مو و رابطه آن با حملات قلبی

ریزش مو و رابطه آن با حملات قلبی

به گفته محققان، ریزش‌مو علل زیادی از جمله استرس شدید، رعایت رژیم و كاهش وزن، بیماری‌های همراه با تب شدید با فاصله زمانی معمولا سه ماهه، زایمان، كمبود آهن و روی، مصرف برخی داروها، مشكلات تیروئید، بیماری‌های رماتیسمی، بیماری‌های پوستی و همچنین دلایل ارثی و هورمونی دارد.

 

همچنین استرس، آلودگی هوا و محیط، رژیم‌های غذایی غلط و غیرعلمی، شت‌وشوی زیاد مو و استفاده زیاد از سشوار، رنگ مو و بیگودی عواملی هستند كه می‌تواند موجب ریزش مو شده یا آن را تشدید كند.

 

ریزش مو و رابطه آن با حملات قلبی

ریزش مو در افراد روزانه رخ می‌دهد كه میزان آن با توجه به عواملی چون كم پشت یا پر پشت بودن موی افراد متفاوت است؛ به‌طور میانگین ریزش روزانه 100 تار مو  طبیعی است. محققان می‌گویند: ریزش موی ارثی در مردان سخت‌تر است و منجر به طاسی می‌شود كه درمان قطعی ندارد ولی می‌توان با درمان‌ تا حدودی آنها را به تاخیر انداخت.

 

همچنین مشكلات هورمونی تخمدان‌ها و غدد فوق كلیه سبب ریزش مو می‌شود. نتایج حاصل از مطالعه‌ای كه در یكی از دانشگاه‌های آمریكا انجام شد، نشان می‌دهد كه ریزش مو در قسمت بالای سر مردان، احتمال ابتلا به حملات قلبی را افزایش می‌دهد و هر چه میزان ریزش بیشتر باشد، این احتمال افزایش می‌یابد.

 

نتایج اولیه تحقیقات پژوهشگران آلمانی نیز نشان می‌دهد كه مصرف موضعی كافئین می‌تواند با مهار عوامل اصلی ریزش مو یعنی هورمون دی هیدروتسترون و آنزیم فسفودی استراز از ریزش موها جلوگیری كند. 

 

برچسب‌ها:
بهترین روش برای سشوار زدن موهای بی حالت در این بخش از آرایش مو به آموزش صحیح و روش مناسب برای موهایی که حالت ندارند و سشوار کردن آن سخت است می پردازیم مقاله ای جامع و کامل ...

آموزش شيريني و کيک

جدیدترین مطالب سایت

 گلستان سعدی

ختم این چالش با این کلیپ ! (چالش این بزرگوار از دست ندین)
ختم این چالش با این کلیپ ! (چالش این بزرگوار از دست ندین)
مشاهده بیشتر