دانلود آهنگ جدید

قاصدک

فروش خودرو

پرواز

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

دکتر تاج بخش

مطالب پیشنهادی

لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) لخت خوابیدن زن و شوهر (20 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها) مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر متن زیبا برای تبریک ازدواج | متن عاشقانه تبریک سالگرد ازدواج به همسر عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری عکس هایی از طبیعت فصل بهار و شکوفه درختان و طبیعت سبز بهاری خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین خصوصیات متولدین فروردین | ماه فروردین | متولدین فروردین | متولد فروردین | فال فروردین شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه شعر تبریک تولد متولدین فروردین ماه | اشعار زیبا برای تبریک متولد فروردین ماه رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون رازهای زندگی شخصی حامد همایون و همسرش + عکس و بیوگرافی حامد حمایون سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان سخنان زیبا از بزرگان اسلام در مورد زن | جملات زیبای اسلام در مورد زنان تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) تک تیر انداز باهر ؛ بهترین تفنگ تک تیر انداز جهان در ایران (+ فیلم) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) بهترین تفنگ های نظامی جهان ( کلیپ) آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان آشنایی با 50 نمونه از بهترین تفنگ های کلاسیک و مدرن جهان بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش بیوگرافی لاله مرزبان | تصاویر جدید لاله مرزبان و همسرش دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018 دختران زیبای ژاپن | جذاب ترین دختران مانکن ژاپنی در سال 2018 ماسک ترکیبی خانگی برای جوانسازی و لیفتینگ پوست ماسک ترکیبی خانگی برای جوانسازی و لیفتینگ پوست انواع ست کیف و کفش زنانه شیک مجلسی 1397 | مد سال 97 انواع ست کیف و کفش زنانه شیک مجلسی 1397 | مد سال 97 تعبیر خواب آدم خورای | تعبیر خواب خوردن گوشت انسان در خواب تعبیر خواب آدم خورای | تعبیر خواب خوردن گوشت انسان در خواب
گالری عکس

زیبایی بهروز

فروش خودرو

کارینا پرواز

گیاه آپارتمانی ارکیده

مجموعه : گیاهان و جانوران
تاریخ انتشار : 29 فوریه 2016
گیاه آپارتمانی ارکیده

گیاه ارکیده مناسب برای منازل اپارتمانی میباشد.

 

گیاه ارکیده

بر خلاف تصور عموم ارکیده به آسانی در منازل و آپارتمان ها قابل نگهداری است و به شرایط مختلف سازگاری نشان میدهد و تکثیر آن نسبتاً آسان است، به علت وضع خاص گل و نامنظم بودن و پراکندگی رنگهای مختلف در قسمت های متفاوت گلبرگ تشریح شکل گل و توضیح آن کمی مشکل است، شرایط نگهداری این ارکیده از بقیه ارکیده ها ساده تر است ولی دقت در وضع خاک از نظر زهکش به خاطر حساسیت شدید ریشه ها به باتلاقی شدن لازم و ضروری است. اواخر تابستان گل میدهد.

گیاه آپارتمانی ارکیده

 

نیازها:

نور : نورغیر مستقیم کنار پنجره را ترجیح میدهد، گیاه را در معرض تابش مستقیم آفتاب به خصوص در ظهر تابستان قرار بدهید.

 

دما : حداکثر دما در تابستان ۲۷ و در زمستان ۱۰ درجه است.

 

آبیاری : در تابستان هفته ای دو تا سه بار آبیاری نمایید، در زمستان هفته ای یکبار کافی است، در بهار سطح خاک گلدان همیشه باید مرطوب بماند.

 

رطوبت : در بهار و تابستان هر دو روز یکبار با آب ولرم و سبک فاقد املاح گیاه را غبارپاشی نمایید، جهت تأمین رطوبت دائمی و پایدار به زیر گلدانی حاوی سنگریزه آب اضافه نمایید. تا زمانی که در پائیز و زمستان گیاه در گل است و در صورت پائین بودن بودن درجه حرارت (۱۳ درجه) غبارپاشی مضر است.

 

تغذیه : از اول فصل رشد تا زمان پژمردگی گلها گیاه را با مواد غذایی مصنوعی گیاه زیستی طبق دستور سازنده تغذیه نمایید، بعد از پژمرده شدن گلها تا بهار آینده تغذیه را متوقف نمایید.

 

خاک مناسب : ارکیده به خاک مخصوص نیاز دارد، بهتر است خاک آن را به صورت آماده از متخصصین تقاضا کنید، مخلوطی از خزه اسفاگتوم و خاک لوم و پیت و شن، خاک خوبی برای ارکیده است.

 

تعویض گلدان : هر دو سال یکبار بعد از گلدهی احتیاج به تعویض گلدان دارد.

 

تمیز نمودن برگها: برگها را با پارچه نرم و یا اسفنج مرطوب تمیز نموده و از مواد براق کننده ی شیمیایی استفاده نکنید.

 

تکثیر : تشریح روش ازدیاد ارکیده ها به طور مختصر امکان ندارد.

 

گیاه آپارتمانی ارکیده

 

عوارض و درمان:

جوانه ها در شب صدمه می بینند :عامل آن حشره ی تریپس است، با سم حشره کش گیاه را هر هفته یکبار سمپاشی نموده تا علائم برطرف گردند. ممکن است به جای ماندن قطرات حاصله از غبارپاشی روی گلها همین علائم را بوجود بیاورند.

 

گلها ظاهر نمیشوند : گلدان ها خیلی بزرگ هستند، در کاشت های بعدی حجم گلدان ها را متناسب با وضع گیاه انتخاب کنید.

 

در زمستان گیاه سیاه می شود: شبها هوا سرد است، گیاه را به محل گرمتری منتقل نمایید و یا اینکه صدمه مربوطه، مربوط به استفاده از مواد شیمیایی براق کننده است، از آنها استفاده نکنید.

 

زخم های پنبه ای شکل سفید رنگ روی برگها و قاعده آنها تشکیل شده است: عامل آن حشره آفت است. گیاه را با سم حشره کش نفوذی هر چهارده روز یکبار سمپاشی نموده تا علائم برطرف گردند.

 

اگرچه رطوبت کافی است ولی برگ ها و گل ها خشک می شوند: عامل آن اشعه ی مستقیم خورشید است، گیاه را به محلی با اشعه ی غیر مستقیم ببرید.

 

غنچه ها منقبض شده و خشک میشوند: هوا گرم و خشک است، هر دو روز یکبار با آب ولرم و بدون املاح غبارپاشی کنید، با قرار دادن گلدان در گلدان بزرگتر و پر نمودن حد فاصل دو گلدان با پیت و خزه  مرطوب، رطوبت پایدار و دائمی ایجاد کنید.

 

برگ ها قهوه ای شده و گیاه در حال خشکیدن است: خاک خیلی خشک و گیاه تشنه است، گلدان ها را به مدت ۱۵ دقیقه درون سطل پر از آب قرار داده و سپس خارج کنید، خاک را در تابستان همیشه مرطوب نگه دارید، اجازه ندهید آب اضافی در گلدان ها باقی بماند.

 

گیاه آپارتمانی ارکیده

 

رشد گیاه متوقف است : هوا سرد است، گیاه را به محل گرمتری منتقل کنید.

 

سطح برگ ها وگل ها دارای تار عنکبوت است :کنه ریز قرمز عامل آن است، با اسفنج یا پارچه پشت برگها را طبق دستور با سم کنه کشی سمپاشی نموده تا علائم بر طرف گردد، تأمین رطوبت در کاهش آفت مؤثر است.

 

برگ ها میریزند : آبیاری بیش از اندازه و خاک باتلاقی شده، زهکش را بازدید و آب اضافی گلدان ها و زیر گلدانی را خارج نمایید.

 

 *تقسیم ساقه های زیر زمینی: این نوع ارکیده دارای اندام تکثیر زیر زمینی است، در صورتی میتوآن از این اندام به عنوآن منبع تکثیر استفاده نمود که گیاه حداقل دارای ۳ جفت برگ باشد،با خشک شدن گل گیاه را از گلدان ها خارج و خاک را به ارامی کنار بزنید،ریزوم ها را طوری تقسیم کنید که هر قسمت دارای ریشه و برگ بوده و جداگانه و به صورت افقی در گلدان ها با خاک مخصوص ارکیده کاشت نمایید، گلدان ها را آبیاری کنید و هر روز غبارپاشی نمایید.

 

 

وقت آزاد


بازی پادشاه

جدیدترین مطالب سایت

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي