مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

پذیرش دوستی قبل از ازدواج

مجموعه : نکات قبل از ازدواج
تاریخ انتشار : 29 مارس 2015
پذیرش دوستی قبل از ازدواج

کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با برنا هشدار داد

جامعه از آموزه‌های دینی دور شده است/پذیرش دوستی‌های قبل از ازدواج از سوی خانواده‌ها

 

کارشناس مذهبی و استاد دانشگاه گفت: باورهایی که امروز در ارتباط با ازدواج در جامعه داریم، خلاف دستورات مطرح شده در اسلام است.

 

حجت‌الاسلام سید علی بنی‌صدر در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی برنا درباره افکار انحرافی ایجاد شده در جوانان اظهار داشت: میان همه افکار اعتقادی و انحرافی که امروزه در جوانان شکل گرفته، نقطه مشترکی وجود دارد و آن منطبق نبودن این افکار با حقیقت است.

 

وی با بیان اینکه یکی از افکار انحرافی ایجاد شده در جوانان، دوستی های قبل از ازدواج است، تصریح کرد: امروزه ازدواج از حالت سنتی خود فاصله گرفته و درحال حاضر شاهد بروز شیوه های نادرست در امر ازدواج هستیم.

 

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه باورهای اعتقادی، باورهایی است که ذهن شخص با آن درگیر می شود و تصور می کند حرف دین است، بیان کرد: امروزه شخص برای فراگیری عقاید درست، وقت نمی گذارد و در نتیجه به آنچه دین خواسته، عمل نمی کند.

 

حجت‌الاسلام بنی صدر با اشاره به اینکه جوانان و خانواده های امروز برای آگاهی از نکاح درست و اسلامی، تلاش نمی کنند، خاطرنشان کرد: باورهایی که امروز در ارتباط با ازدواج در جامعه داریم، خلاف آنچه که در اسلام مطرح شده، است.

 

وی با بیان اینکه روابط و آموزه هایی که در شرع داریم، در خانه اجرا نمی شود، گفت: به طور مثال طبق روایات معصومانه کودک تا 7 سالگی پادشاه خانه است و از 7 تا 14 سالگی عبد خانه است و تا 21 سالگی وزیر و باید از او مشورت گرفت، اما در کدام یک از خانواده‌های ما اینگونه رفتار می شود؟

 

این محقق و کارشناس مذهبی با تأکید بر اینکه اجتماع به طور کلی از آموزه های دینی دور شده است، خاطرنشان کرد: دوستی های قبل از ازدواج در جامعه ما شیوع پیدا کرده، در صورتی که در گذشته این رفتار در جامعه ناپسند بود، اما رواج آن باعث شده یک امر طبیعی تلقی شود.

 

وی ادامه داد: ناگفته نماند آشنایی برای ازدواج، حرف دین است و نمی شود گفت 2 نفر بخواهند تا آخر عمر با هم زندگی کنند و نسبت به یکدیگر شناخت نداشته باشند. اما هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد به نام آشنایی، دختر و پسر به مدت زیادی روابط دوستانه داشته باشند و در آخر بگویند به تفاهم نرسیده اند، یا این آشنایی ها چند بار برای فرد تکرار شود یا همزمان با چند نفر با عنوان آشنایی ارتباط داشته باشند.

 

وی با اشاره به روش صحیح آشنایی قبل ازدواج اظهار داشت: اگر کسی بخواهد با دیگری ازدواج کند، باید ابتدا شرایط اولیه فرد را بپذیرد و با رعایت هنجارها نسبت به هم شناخت پیدا کند و در صورتی که دیداری اتفاق بیفتد، نباید در فضای نامتعارف صورت گیرد و حلال ها و حرام ها باید رعایت شود.

 

حجت‌الاسلام بنی صدر با بیان برخی راهکارها در این باره گفت: جوانان باید علم خود را بالا ببرند. دانش در هر زمینه ای می تواند در تصحیح افکار نادرست کمک کند، در واقع نجات از جهل مؤثر نیست، مگر با آمدن آگاهی و دانش.

 

 

منبع: سایت روز

 

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو