مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

کمک کسبه ی ساختمان پلاسکو به مردم کرمانشاه (عکس) کمک کسبه ی ساختمان پلاسکو به مردم کرمانشاه (عکس) نماز اول وقت کمک رسانان هلال احمر در منطقه زلزله دیده (عکس) نماز اول وقت کمک رسانان هلال احمر در منطقه زلزله دیده (عکس) مکان های دیدنی و جذاب شهر زلزله دیده سرپل ذهاب مکان های دیدنی و جذاب شهر زلزله دیده سرپل ذهاب اعلام میزان خسارت به زلزله دیدگان کرمانشاه اعلام میزان خسارت به زلزله دیدگان کرمانشاه علی دایی به مناطق زلزله زده رفت (+ فیلم ) علی دایی به مناطق زلزله زده رفت (+ فیلم ) حرف های غم انگیز بازیگران زن از بازدید مناطق زلزله‌ زده حرف های غم انگیز بازیگران زن از بازدید مناطق زلزله‌ زده کار جالب سامسونگ برای زلزله زدگان (عکس) کار جالب سامسونگ برای زلزله زدگان (عکس) اموزش طرز تهیه اسنک پیتزایی با کالباس اموزش طرز تهیه اسنک پیتزایی با کالباس فواید گردو و تاثیر گذاری فوق العاده بر تناسب اندام و کاهش وزن فواید گردو و تاثیر گذاری فوق العاده بر تناسب اندام و کاهش وزن حضور زوج جوان ژاپنی در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب (عکس) حضور زوج جوان ژاپنی در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب (عکس) درخواست جنجالی مهناز افشار از ارسال نوار بهداشتی به کرمانشاه (عکس) درخواست جنجالی مهناز افشار از ارسال نوار بهداشتی به کرمانشاه (عکس) جاده اسلام آباد به سرپل ذهاب قفل شده است (عکس) جاده اسلام آباد به سرپل ذهاب قفل شده است (عکس) واژگونی پیکان در جاده شیراز 5 کشته داد (عکس) واژگونی پیکان در جاده شیراز 5 کشته داد (عکس) شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین کمک رسانی زلزله زدگان چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟ به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است به 6 دلیل قانع کننده آلمان بهترین کشور دنیا است فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) فوت مادر خواننده معروف کشورمان (عکس) شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد شایعه مرگ استاد مشایخی توسط همسرش رد شد فیلم زهرا امیر ابراهیمی بازیگر معروف درباره زلزله کرمانشاه فیلم زهرا امیر ابراهیمی بازیگر معروف درباره زلزله کرمانشاه ماجرای تجاوز به دختر جوان به واسطه استخدام در شرکت ماجرای تجاوز به دختر جوان به واسطه استخدام در شرکت
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

پذیرش دوستی قبل از ازدواج

مجموعه : نکات قبل از ازدواج
تاریخ انتشار : 29 مارس 2015
پذیرش دوستی قبل از ازدواج

کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با برنا هشدار داد

جامعه از آموزه‌های دینی دور شده است/پذیرش دوستی‌های قبل از ازدواج از سوی خانواده‌ها

 

کارشناس مذهبی و استاد دانشگاه گفت: باورهایی که امروز در ارتباط با ازدواج در جامعه داریم، خلاف دستورات مطرح شده در اسلام است.

 

حجت‌الاسلام سید علی بنی‌صدر در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی برنا درباره افکار انحرافی ایجاد شده در جوانان اظهار داشت: میان همه افکار اعتقادی و انحرافی که امروزه در جوانان شکل گرفته، نقطه مشترکی وجود دارد و آن منطبق نبودن این افکار با حقیقت است.

 

وی با بیان اینکه یکی از افکار انحرافی ایجاد شده در جوانان، دوستی های قبل از ازدواج است، تصریح کرد: امروزه ازدواج از حالت سنتی خود فاصله گرفته و درحال حاضر شاهد بروز شیوه های نادرست در امر ازدواج هستیم.

 

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه باورهای اعتقادی، باورهایی است که ذهن شخص با آن درگیر می شود و تصور می کند حرف دین است، بیان کرد: امروزه شخص برای فراگیری عقاید درست، وقت نمی گذارد و در نتیجه به آنچه دین خواسته، عمل نمی کند.

 

حجت‌الاسلام بنی صدر با اشاره به اینکه جوانان و خانواده های امروز برای آگاهی از نکاح درست و اسلامی، تلاش نمی کنند، خاطرنشان کرد: باورهایی که امروز در ارتباط با ازدواج در جامعه داریم، خلاف آنچه که در اسلام مطرح شده، است.

 

وی با بیان اینکه روابط و آموزه هایی که در شرع داریم، در خانه اجرا نمی شود، گفت: به طور مثال طبق روایات معصومانه کودک تا 7 سالگی پادشاه خانه است و از 7 تا 14 سالگی عبد خانه است و تا 21 سالگی وزیر و باید از او مشورت گرفت، اما در کدام یک از خانواده‌های ما اینگونه رفتار می شود؟

 

این محقق و کارشناس مذهبی با تأکید بر اینکه اجتماع به طور کلی از آموزه های دینی دور شده است، خاطرنشان کرد: دوستی های قبل از ازدواج در جامعه ما شیوع پیدا کرده، در صورتی که در گذشته این رفتار در جامعه ناپسند بود، اما رواج آن باعث شده یک امر طبیعی تلقی شود.

 

وی ادامه داد: ناگفته نماند آشنایی برای ازدواج، حرف دین است و نمی شود گفت 2 نفر بخواهند تا آخر عمر با هم زندگی کنند و نسبت به یکدیگر شناخت نداشته باشند. اما هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد به نام آشنایی، دختر و پسر به مدت زیادی روابط دوستانه داشته باشند و در آخر بگویند به تفاهم نرسیده اند، یا این آشنایی ها چند بار برای فرد تکرار شود یا همزمان با چند نفر با عنوان آشنایی ارتباط داشته باشند.

 

وی با اشاره به روش صحیح آشنایی قبل ازدواج اظهار داشت: اگر کسی بخواهد با دیگری ازدواج کند، باید ابتدا شرایط اولیه فرد را بپذیرد و با رعایت هنجارها نسبت به هم شناخت پیدا کند و در صورتی که دیداری اتفاق بیفتد، نباید در فضای نامتعارف صورت گیرد و حلال ها و حرام ها باید رعایت شود.

 

حجت‌الاسلام بنی صدر با بیان برخی راهکارها در این باره گفت: جوانان باید علم خود را بالا ببرند. دانش در هر زمینه ای می تواند در تصحیح افکار نادرست کمک کند، در واقع نجات از جهل مؤثر نیست، مگر با آمدن آگاهی و دانش.

 

 

منبع: سایت روز

 

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو