مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

5S نرم افزاری که خانه تکانی انجام می دهد

مجموعه : دانش و تکنولوژی
تاریخ انتشار : 24 ژانویه 2016
5S نرم افزاری که خانه تکانی انجام می دهد

5S نرم افزاری است که در کارهای خانه تکانی می تواند کمک بزرگی به شما کند.  اگر می خواهید به سرعت و بدون خستگی خانه تکانی عیدتان را انجام دهید از تکنیک زیر استفاده کنید. با استفاده از یک نظام مدیریتی به نام فایو.اس(S5) نه تنها خانه تکانی امسال تان یک خانه تکانی اساسی می شود، بلکه کلی جا اضافه می آورید و می توانید خرده ریزه هایتان را از زیر تخت یا بالای کمد بیرون بکشید!

 

1 –  پاکسازی(Seiso) :
اولین مرحله در «فایو.اس» پاکسازی است. معمولاً اطراف ما پر از وسایل ریز و درشتی است که به طور کلی یا دست کم در یک بازه زمانی مشخص از آن ها بی نیازیم. بر همین اساس پاکسازی در خانه تکانی یعنی شناسایی وسایل مورد نیاز از وسایل بدون استفاده.

 

2 – تفکیک (seiri) :
بعد از پاکسازی مسئله جداسازی مطرح می شود. وسایلی را که در مرحله پاکسازی درباره آن ها به این نتیجه رسیدید که به آنها نیاز ندارید، باید از محیط زندگی تان جدا کنید و تصمیم بگیرید که با آن ها چه کنید. یعنی با در نظر گرفتن میزان نیاز به آن ها، این موارد را در کل از چرخه زندگی تان خارج کنید یا آن ها را در جایی جاسازی کنید که در صورت نیاز، در زمان های مشخص و براساس دفعات مراجعه به سادگی بتوانید سراغ شان بروید.

 

3 – ترتیب و تنظیم (seiton) :
مرحله بعدی ترتیب و تنظیم است. در این مرحله وقتی که از شر وسایل غیرضروری خلاص شدید باید بین باقی مانده ها ترتیب ایجاد کنید، یعنی آن ها را بر حسب نیاز جاسازی کنید. به این ترتیب که لوازمی را که بیشتر نیاز دارید دم دست قرار بدهید و باقی را که در فاصله زمانی طولانی تر به آن ها نیاز پیدا می کنید در جاهای دور از دسترس قرار دهید.

 

4 – تداوم (seiketsu) :
مرحله بعدی تداوم در نگهداری است. بعد از انجام این ۳مرحله، لازم است تدبیری بیندیشید تا شرایطی که طی این مراحل ایجاد کردید، ثابت شود و پا برجا بماند آن وقت است که می توانید یک بار برای همیشه خانه تکانی کنید! مثلاً یک برنامه روزانه یا هفتگی برای خودتان تهیه و براساس آن خودتان را ملزم کنید که از این به بعد طبق این روش عمل کنید.

 

5 – آموزش(shitsukuke) :
مرحله آخر، آموزش و تمرین است. باید همه با هم یاد بگیرید که قرار نیست همه کارها را بگذارید برای وقت ضرورت یا همان دقیقه ۹۰ خودمان! باید جرات تفکیک و دور ریختن وسایلی را که بدون استفاده می ماند به خودتان بدهید و… از آن مهم تر این که با ساده کردن مفاهیم و در قالب یک کار گروهی در خلال تمیز کردن خانه مفاهیم اساسی مثل مدیریت زمان را به اعضای خانواده آموزش بدهید.

 

منبع : آکا

 

چمدان های هوشمند دنبال کننده انسان (عکس)

طراحی دستگاه نامرئی کننده اجسام

شغل هایی توسط تکنولوژی نابود می شوند

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو