طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

تصاویر طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

در طراحی و نیز انتخاب وسایل اتاق خواب باید توجه داشت و نیز هماهنگ کردن از عکسهای زیر بهرهگیری نمود الهام از طبیعت در تعداد زیادی از طراحی هاي داخلی اتفاق می‌افتد و عبارت تازه‌اي برای معرفی آن وجود ندارد.

 

هریک از ما به کمک حس خوبی که از طبیعت می گیریم، خواسته یا ناخواسته در پیرامون خود نشانی از آن را زنده می کنیم

 

به گزارش تالاب:گاه با یک کلکسیون کوچک از صدف‌هاي دریایی و گاه با تیرهای چوبی نمایان در سقف که با همان شکل نخست، خودنمایی کرده‌اند، اما در این جا میخواهیم به فضاهایی بپردازیم که طبیعت با قدرت بیشتری خود را نشان می دهد، فضاهایی که با مشاهده انها بلافاصله یکی از سردمداران این کره خاکی «دریا، کوه، بیابان و …» را به یاد می‌آوریم.

 

طراحی اتاق خواب خاکی

خاک با رنگ دلنشین خود میتواند یکی از برترین انتخاب‌ها برای طراحی دکوراسیون اتاق‌خواب شما با اساس طبیعی باشد. رنگ گرم و ملایم خاکی و ترکیب‌هاي جذاب آن با رنگ‌هایي مثل قهوه‌اي، سبز سدری یا زیتونی می تواند فضایی بسیار دل‌انگیز در اتاق‌خواب پدید آورد.

 

مطابق انچه در عکس می‌بینید بهرهگیری از کتیبه هاي نقش دار گِلي برای تزیین دیوار پشت تخت خواب، راه حلی خلاقانه در طراحی فضای خواب شما هست.

 

طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

 

خاک با رنگ دلنشین خود می‌تواند بهترین انتخاب‌ برای دکوراسیون اتاق‌خواب با زمینه طبیعی باشد

 

دکوراسیون اتاق خواب چوبی

وصف ارزش و زیبایی چوب سخنی گزاف هست، چرا که همۀ ما بر این موضوع واقفیم و در بیشتر منزل ها حضور این عنصر طبیعی را به‌وفور حس می کنیم. انچه این اتاق خواب را به صورت اغراق آمیزی چوبی نشان میدهد، بهرهگیری از الوارهای درشت و طبیعی چوب هست که از سقف گرفته تا کف و حتی مبلمان فضا نیز از آن بی بهره نمانده هست. بهرهگیری از چوب با این قدرت و شدت در فضا، به آن سبک روستیک می بخشد.

 

طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

استفاده از چوب با این قدرت و شدت در فضا، به آن سبک روستیک می بخشد

 

اتاق خواب ساحلی

برای آوردن حس و حال دریا به فضای خوابتان میتوانید از رنگ‌، طرح و بافت‌هاي دریایی و ساحلی بهرهگیری کنید. رنگ‌هایي مثل آبی در طیف‌هاي گوناگون و رنگ ماسه این حس را کاملاً به شما منتقل خواهند کرد. پیاده کردن طرح موج‌هاي دریا روی روتختی و روبالشی‌ها نیز ایده خوبی هست.

 

بهرهگیری از عناصری مثل طناب‌هاي ماهیگیری و صدف هاي دریایی نیز به کمک شما خواهند آمد. ضمناً یک عکس از دریا نیز میتواند چاشنی خوبی برای دکوراسیون دریایی شما باشد.

 

آیا می دانستید سبک ساحلی بعنوان یکی از سبکهای دکوراسیون داخلی شناخته میشود؟

 

طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

برای آوردن حس و حال دریا از رنگ‌، طرح و بافت‌های دریایی و ساحلی استفاده کنید

 

طراحی اتاق خواب مزرعه ای

شاید تبدیل اتاق خوابتان به یک مزرعه کوچک، آسان ترین و کم هزینه ترین کاری باشد که می توانید برای آوردن طبیعت به این فضا انجام دهید. فقط کافی هست تعداد زیادی گلدان کوچک و بزرگ با گیاهان سبز خریداری کرده و آن ها را در جای جای فضای خود جای دهید؛ از سقف گرفته تا کنار پنجره و تخت‌خواب و روی کف. بد نیست با انتخاب روتختی یا حتی دکوری‌هاي بزرگی با این رنگ، اندکی رنگ سبز چمنی نیز چاشنی فضای خود کنید.

 

طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

برای طراحی اتاق خواب مزرعه‌ای در همه جای آن گل و گیاه قرار بدهید

 

دکوراسیون اتاق خواب جنگلی

برای طراحی اتاق‌خواب با رنگ و بوی جنگل، باید پا را اندکی فراتر از حالت گذشته بگذارید و درختچه‌ها را جایگزین گیاهان کوچک کنید. بامبوها و شاخه‌هاي خشکیده درختان نیز می توانند در این اساس به شما کمک کنند. خزه‌ها و گیاهانی از این دست که در جنگل می‌رویند نیز انتخاب‌هاي خوبی میباشند. یادتان باشد در جنگل اضافه بر سبزینگی، چوب نیز قدرت زیادی دارد، پس در این فضا نیز از این عنصر معجزه‌گر غافل نشوید.

 

طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

برای طراحی اتاق‌خواب با رنگ و بوی جنگل، درختچه‌ها را جایگزین گیاهان کوچک کنید

 

اتاق خواب بیابانی

کویر و بیابان از پادشاهان قدرتمند زمین میباشند که گاهی فکر میکنم در حقشان زیادی بی توجهی می کنیم. این پهنه تهی وسیع، حرف‌هاي بسیاری برای گفتن دارد.

 

اگر از افرادی هستید که کویر را هم درست مثل دیگر عناصر طبیعت می‌ستایید، شاید بد نباشد با ایجاد حال و هوایی بیابانی در اتاق‌خوابتان، فضایی متفاوت خلق نمایید و آرامش و خلوت کویر را میزبان خواب آرام شبتان کنید. بازی با نور و سایه را در این خلوت دوست داشتنی فراموش از یاد نبرید.

 

طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

با ایجاد حال و هوایی بیابانی در اتاق خوابتان، آرامش و خلوت کویر را میزبان خواب آرام شبتان کنید

 

اتاق خواب غارنشین

غارها همۀ وقت مرموز به نظر میرسند. فضاهایی که با ورود به آن ها به یک باره با دنیایی اخیر رو به رو میشویم؛ دنیایی مخوف و در عین حال دنج و امن. اگر میخواهید اتاق خوابتان خیلی دنج باشد، توصیه من برای آوردن طبیعت به این فضا، الهام از غارها هست.

 

بنا بر سلیقه خود میتوانید غارهای روشن و نمکی را انتخاب کنید یا غاری تاریک و سنگی. وقتی فضای خوابتان را به این شکل طراحی نمایید، هرکسی با ورود به اتاقتان غافلگیر خواهد شد.

 

طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

بنا بر سلیقه خود می‌توانید غارهای روشن و نمکی را انتخاب کنید یا غاری تاریک و سنگی

 

طراحی اتاق‌خواب کوهستانی

من کوهستان را به شفافیت می شناسم؛ جایی که هوای آن رقیق تر از این جا و نورش زلال تر از هر جای دیگری هست، پس پیشنهادم این هست که اگر می خواهید فضای خوابتان شفاف و خالص باشد، اساس کوهستانی را برای آن انتخاب کنید.

 

سنگ هاي تراش نخورده در کنار پنجره هاي بزرگ و نورگیر می توانند این حس را به فضای شما القا کنند. بهرهگیری از منسوجات پوستی و پشمی نیز حس کوهستانی اتاق خوابتان را دوچندان خواهد کرد.

 

طراحی شیک و طبیعی اتاق خواب

اگر می‌خواهید فضای خوابتان شفاف و خالص باشد، زمینه کوهستانی را برای آن انتخاب کنید

جدیدترین مطالب سایت