مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران تصاویری از دستگیری 320 نفر از اراذل و اوباش در تهران واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش واکنش هنرمندان به قدردانی از حاج قاسم سلیمانی و نابودی داعش شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه هایی در مورد زلزله روزهای آینده در تهران شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! شایعه های بعد از زلزله بدتر از خود زلزله است ! همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب همه چیز در مورد شهر کوچک سرپل ذهاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب نامه شکست داعش توسط سردار سلیمانی به رهبر انقلاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب همه چیز در مورد قدیمی ترین بنای تاریخی سرپل ذهاب شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! شهرهایی که با زلزله کرمانشاه لرزیدند ! حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه حضور صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله دیده کرمانشاه کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کتک خوردن عروس از داماد در ترکیه (کلیپ) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) کلیپ خوشگل ترین مرد ایران (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) مبلغ جمع آوری شده توسط علی دایی برای کرمانشاه (فیلم) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) فيلم لو رفته از مسكن مهر (طنز) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) سوتی جالب پیرمرد جلوی دوربین تلویزیون (کلیپ) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) هنرمندان و بازیگران ایرانی در کنار فرزندانشان (10) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) عکس های جالب بازیگران در شبکه های اجتماعی (111) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) زیباترین دختر شایسته سال 2017 هم انتخاب شد (+جزئیات و تصاویر) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) سری جدید عکس های خنده دار و بامزه ایران و جهان (71) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) تجاوز مکرر جنسی به دختران پرورشگاه (+18) سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال سرنوشت نامعلوم پسر 14 ساله گمشده بعد از هفت سال
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

ورود شارژر های Wifi به بازار زندگی را آسان میکند

مجموعه : موبایل ، لپ تاپ و تبلت
تاریخ انتشار : 16 فوریه 2015
ورود شارژر های Wifi به بازار زندگی را آسان میکند

هنگام شارژ بی‌سیم نه تنها دستگاه شارژ شونده باید در فاصله ۵ سانتی‌متری شارژر قرار داشته باشد، بلکه قدرت شارژر آنقدر زیاد نیست که هر دستگاهی را شارژ کند. پس دستگاه‌ها برای شارژ شدن محکوم به چسبیدن به دیوار از طریق یک سیم هستند؟

 

چان ریم، استاد مهندسی فیزیک هسته‌ای و کوانتوم در پژوهشگاه علم و فناوری پیشرفته در کره (KAIST) نظر دیگری دارد. ریم و تیم تحقیقاتی وی یک دستگاه شارژر بی‌سیم القایی ابداع کرده‌اند که می‌تواند پرتوهای انرژی را تا ۵ متر اطراف خود ارسال کند.

شارژر القایی در این دستگاه بر اساس مجموعه‌ای از سیم‌پیچ‌های فرستنده و گیرنده که در دیگر شارژرهای بی‌سیم کار گذاشته شده بود عمل می‌کند. اما استاندارد میزان نیرو در این شارژر قرار داده شده است، متفاوت است. کاری که این تیم تحقیقاتی انجام داده است تا به این نیرو برسد، ابداع یک مکانیسم جدید در سیم‌پیچ‌ها با نام سیستم سیم‌پیچ تشدید شده دو قطبی (DCRS) است.

 

از این فناوری قرار بود در یکی از پروژه‌های دانشگاه امی‌آی‌تی برای شارژ از فاصله دور استفاده شود و نیروی لازم برای شارژ دستگاه را تا ۲. ۱ متر ارسال کند، اما متاسفانه پروژه درگیر پیچیدگی‌ها و مشکلات عدیده‌ای شد.
شارژر بی‌سیم KAIST بر اساس یک سیم‌پیچ با دو مغناطیس دوقطبی ساخته شده است.

 

مغناطیس اصلی برای القای میدان مغناطیسی و دومی برای دریافت نیروی الکتریکی. طراحی این دستگاه بسیار ساده‌تر از دستگاه تولید شده در دانشگاه ام‌آی‌تی است. البته دستگاهی که توسط KAIST ساخته شده است ۳ متر طول و ۱۰ سانتی‌م‌تر عرض دارد! و نمی‌توان به این زودی به ورود این دستگاه به خانه‌ها امیدوار بود.

 

ورود شارژر های Wifi به بازار زندگی را آسان میکند

 

میزان و کیفیت نیرویی که دستگاه ارائه می‌کند به میزان فاصله بین سیم‌پیچ اصلی و سیم‌پیچ ثانویه بستگی دارد. بهترین عملکرد این دستگاه در فاصله ۳ متری بین دو سیم‌پیچ به دست می‌آید که برابر با ۱۴۰۳ وات و ۳۶. ۹ درصد کارایی است.

 

این میزان نیرو برای برق‌رسانی به چندین ورک‌استیشنن قوی و تقریبا ۱۲ دستگاه تلویزیون ال‌سی‌دی کفایت می‌کند. هرچه فاصله بین دو سیم‌پیچ بیشتر شود، از میزان کارامدی دستگاه کاسته می‌شود. مثلا در فاصله ۵ متری، میزان نیرو ۲۰۹ وات و درصد کارایی ۹. ۲ درصد خواهد بود.

 

اما برای اینکه کارایی دستگاه را در‌‌ همان فاصله ۵ متری هم به نمایش بگذارند، ریم و تیم او یک تلویزیون بزرگ ال‌سی‌دی و ۳ پنکه را با آن روشن کردند.

پس میزان کارایی خیلی اهمیتی ندارد و آنچه حائز اهمیت است، سهولت در شارژ کردن وسایل در خانه و برداشتن بساط سیم و سیم‌کشی است. فکر این را بکنید که یکی از این شارژر‌ها در خانه داشتید و در فاصله دیوار تا دیوار پذیرایی، هر چه بود و نبود را با آن شارژ می‌کردید.

هدف این تکنولوژی تولید دستگاه‌های شارژر وای‌فای است. تا با ورود شما به محدوده شارژ وای‌فای، گوشی در جیبتان خود به خود شروع به شارژ شدن کند. البته قطعا هنوز راه درازی برای رسیدن به اهدافی این‌چنین و ورود چنین دستگاه‌هایی به بازار در پیش است.

 

 

تهیه و تنظیم :موبایل کامپیوتر و اینترنت

 

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

درمان ریزش مو