مجتمع فنی تهران

قاصدک 24

فروش خودرو

درمان هموروئيد
مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی

مطالب پیشنهادی

علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ علت وقوع زلزله چیست و آیا پیش بینی زلزله ممکن است ؟ زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن زندگی زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) تیکه های طنز مهران مدیری در برنامه دورهمی (فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) انسانیت این مرد در داروخانه (+ فیلم) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) زندگی ساده پسر رئیس جمهور سابق ایران (عکس) تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف تصاویری داغ از الهام حمیدی در کنار مجری معروف از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او از سیر تا پیاز زندگی جنیفر لوپز به همراه عکس های داغ او گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش گفتگو عاشقانه با آزاده نامداری و همسر دومش روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! روشی از رژیم لاغری که میتواند عمر را طولانی کند ! شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار شعر خواندنی عاشقانه و خنده دار برای مسافرت این وسایل را بردارید ! برای مسافرت این وسایل را بردارید ! دلایل و درمان خارش بیش از حد سر دلایل و درمان خارش بیش از حد سر تصاویر داغ بازیگران ایرانی در سواحل برزیل تصاویر داغ بازیگران ایرانی در سواحل برزیل تست هوش به روش شطرنجی (+جواب) تست هوش به روش شطرنجی (+جواب) رقص زنان ایرانی در شهرهای مختلف ایران در مجالس رقص زنان ایرانی در شهرهای مختلف ایران در مجالس تیپ متفاوت با موهای بافته سحر قریشی در خیابان (عکس) تیپ متفاوت با موهای بافته سحر قریشی در خیابان (عکس) رقیب های پژو 2008 را بیشتر بشناسیم ! رقیب های پژو 2008 را بیشتر بشناسیم ! تصویری از خانه ی ویلایی که در زلزله کرمانشاه تخریب نشد ! تصویری از خانه ی ویلایی که در زلزله کرمانشاه تخریب نشد ! رونمایی از خودروی جدید سایپا با نام “کوییک خودرو” رونمایی از خودروی جدید سایپا با نام “کوییک خودرو” متن عاشقانه و خواندنی در وصف امام رضا (ع) متن عاشقانه و خواندنی در وصف امام رضا (ع)
گالری عکس

فروش خودرو

زیبایی بهروز

جذابیت

نان به شرط کتاب (عکس)

مجموعه : مطالب جالب و خواندنی
تاریخ انتشار : 27 آوریل 2015
نان به شرط کتاب (عکس)

 

این نانوایی به خاطر اقدام جالب نانوای خوش اخلاق و جوانش بسیار مشهور است که در ادامه با آن آشنا می شوید.

 

ناصر بلباسی نانوای خوش ذوقی است که تنها دغدغه اش برای مشتریان، آماده کردن نان سالم و با کیفیت نیست بلکه برای مشتریانش دغدغه دانایی دارد.

 

کمتر کسی است که در شهرک لاکانشهر واقع در ۵ کیلومتری شمال شهر رشت اسم ناصر بلباسی نانوای جوان شهرک را بشنود و دهانش به تعریف باز نشود. نه به خاطر اینکه بعد از مدتها آمده و نانوایی نیمه جان شهرک را راه انداخته است. حتی به خاطر اخلاق خوش و لب همیشه خندانش هم نیست. و یا حتی بخاطر نان های با کیفیت و شیرمال های خوش طعمی که به دست مردم می دهد. همه ناصر را بخاطر خوش ذوق و مبتکر بودنش می شناسند. نانوایی که به فکر دقایق معطلی مشتریانش در صف نانوایی است و برای آن دغدغه دارد.

 

توی نانوایی ناصر که پا می گذاری، اولین چیزی که نظر هر تازه واردی را جلب می کند کتابخانه کوچک گوشه نانوایی و پیامهای اخلاقی است که به دیوار زده است.

 

ناصر می گوید: زیاد کتاب می خوانم و هر وقت توی کتاب جمله جالبی می بینم جایی یادداشت می کنم که از آن استفاده کنم. این جمله ها هم که به دیوار نانوایی زده ام در کتابهای مختلف خوانده ام. خوشم آمد، یادداشت کردم و زدم به دیوار نانوایی تا دیگران هم از آن استفاده کنند.

 

برای اینکه مشتریان از وقتی که در نانوایی می گذرانند خوب استفاده کنند به فکرم رسید که تعدادی کتاب از کتابخانه شهرک قرض بگیرم و با کتابهایی که خودم داشتم، در اختیار مشتریان بگذارموی درباره کتابخانه کوچکش توضیح می دهد: تاثیر کتاب خواندن را در زندگی ام زیاد دیده ام و همه دور و اطرافیانم را هم به کتاب خواندن تشویق می کنم. به همین خاطر به فکر افتادم تا برای مشتریان نانوایی که وقت زیادی را اینجا می گذرانند، چاره ای بیندیشم.

 

نان به شرط کتاب (عکس)

نانوایی جالب

نان به شرط کتاب (عکس)

نانوایی کتابخانه ای

نان به شرط کتاب (عکس)

نان به شرط کتاب

نان به شرط کتاب (عکس)

نانوایی جالب و کتابخانه ای

نان به شرط کتاب (عکس)

عکس های نانوایی

نان به شرط کتاب (عکس)

نانوایی با ایده جالب

نان به شرط کتاب (عکس)

 

ناصر ادامه می دهد: برای اینکه مشتریان از وقتی که در نانوایی می گذرانند خوب استفاده کنند به فکرم رسید که تعدادی کتاب از کتابخانه شهرک قرض بگیرم و با کتابهایی که خودم داشتم، گوشه نانوایی گذاشتم تا مشتریان وقتی در صف نانوایی هستند، هرچند کم ولی از این کتابها مطالعه کنند.

 

وی درباره استقبال مشتریان از این حرکت جالب می افزاید: از روزی که این کتابها را توی نانوایی گذاشته ام، خیلی ها آمده اند و از کتاب ها استفاده کرده اند و حتی بعضی ها اینقدر از برخی کتابها خوششان آمده که آنها را به امانت برده اند. یادم هست روزهای اولی که کتابها را گذاشتم یکی از مشتریان وقتی کتابها را دید گفت: من خیلی کم مطالعه می کنم  ولی این حرکتت اینقدر جالب بود که از این به بعد مطالعه را در برنامه روزانه ام می گذارم و همین مشتری الان از طرفداران پرو پا قرص کتابخانه نانوایی است.

 

ناصر درباره انتخاب موضوعات کتابهای کتابخانه اش توضیح می دهد: مردم وقتی در تاکسی نشسته اند یا در صف نانوایی ایستاده اند حوصله شان زود سر می رود به همین دلیل باید کتابهایی را انتخاب می کردم که جذابیت داشته باشند به همین خاطر سراغ کتابهایی با موضوعات عمومی تر مثل روان شناسی، شعر، نکات پزشکی و تفریحات و سرگرمی رفتم که هم برای خوانندگان جذاب باشد و هم اینکه کمتر متوجه گذر زمان بشوند که خوشبختانه استقبال خوبی هم شد.

 

وی که تنها ۲۸ سال دارد، از آرزوهای بزرگی که برای کتابخانه نانوایی اش دارد می گوید: روز اول که کتابها را گذاشتم، یکی از دوستانم کلی دستم انداخت و به این کارم خندید ولی دفعات بعد که به اینجا می آمد و استقبال مشتریان را می دید خیلی خوشش آمد. همین مساله انگیزه ای شد که به فکر گسترش کتابخانه ام بیفتم.

 

در حال حاضر کتاب خوب کم پیدا می شود بخاطر همین مردم کمتر مطالعه می کنند و ترجیح می دهند بیشتر وقتشان را با گوشی هایشان بگذرانند.

 

نانوای خوش ذوق لاکانشهر می افزاید: هرچند که تعداد کتابهایم ۳۰- ۴۰ تا می شود اما دیگر تکراری شده اند. به این فکر هستم که تعداد کتابها و موضوعات آنها را بیشتر و متنوع تر کنم که مشتریان با رغبت بیشتری کتاب بخوانند و بخاطر تکراری شدن کتابها، مطالعه را کنار نگذارند.

 

وی ادامه می دهد: در حال حاضر کتاب خوب کم پیدا می شود بخاطر همین مردم کمتر مطالعه می کنند و ترجیح می دهند بیشتر وقتشان را با گوشی هایشان بگذرانند اما اگر کتاب خوب باشد، مردم هم سر ذوق می آیند و کتاب می خرند و مطالعه می کنند.

 

ناصر که این روزها جدای دغدغه نان، به فکر تامین کتابهای مناسب برای کتابخانه کوچکش هم هست بیان می کند: به این فکر هستم که تعمیرات اساسی توی نانوایی انجام دهم و یک قفسه زیبا برای چیدن کتابها درست کنم و بزرگترین آرزویم این است که روزی توی همه نانوایی های شهر، چند تا کتاب برای مطالعه پیدا بشود.

 

اگر چه دغدغه های ناصر برای کتاب خواندن مشتریان و توسعه و بهبود کتابخانه اش تمامی ندارد اما دستش خالی است و نیازمند دستان یاریگری است تا به آرزوهای بزرگش جامه عمل بپوشاند.

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

جدیدترین مطالب سایت

مطالب جالب و خواندنی

درمان ریزش مو