جستجو در تالاب

40 روش سریع برای کاهش وزن | بهترین روش لاغری سریع

40 روش سریع برای کاهش وزن | بهترین روش لاغری سریع

بهترین روش سریع برای کاهش وزن

سلامتی و تندرستی بیشتر از هر چیزی ارزش دارد در اینجا 40 روش سریع برای کاهش وزن را به شما خواهیم گفت. چاقی حاصل زندگی کم فعالیت مدرن امروزی است و باید به آن توجه داشته باشید تا سلامت شما حفظ شود در مجله تالاب همراه ما باشید با این 40 روش ساده برای کاهش وزن.

 

ولی در حال حاضر سلامتی بیش از چاقی ارزش دارد بهمین جهت رژیم‌هاي‌ غذائی و ورزش اهمیتی خاص پیدا کردند. البته وزن هر کس طبق قد، سن، وضعیت عمومی و استخوان‌بندی او متغیر است.

 

عوارض احتمالی رژیمهای غذایی لاغری

 افتادگی شکم ، چین و چروک پوست صورت
 افت قندخون و احساس ضعف
 افت فشار و سرگیجه
 ناراحتی معده
 ریزش مو
 یبوست
 سردرد

 

✅ مطالب مشابه : رژیم لاغری ۱۰ روزه برای آب کردن چربی های اضافه

 

بهترین راه ها برای لاغری سریع :

گرچه بنظر خیلی از چاق‌ها رسیدن به وزن ایده‌آل آرزویی دست نیافتنی است، اما رعایت چند نكته كلیدی می تواند تاثیر چشمگیری در تحقق رویای لاغری سریع داشته باشد.

 

1 – خوردن عرق نعنا یا جویدن آدامس اكالیپتوس میل به غذا خوردن رابه سرعت سركوب می‌كند و باعث لاغری سریع می شود.

 

2- كافئین اسیدهای چرب را آزاد می‌كند و شما میتوانید آسان‌تر چربی بسوزانید. پلی فنل موجود در چای سبز در كنار كافئین، موجب افزایش سوخت كالری می شود در نتیجه به لاغر شدن سریع شما کمک میکند.«البته اگر فشارخون بالا دارید این نكته را نادیده بگیرید.»

 

3 برای داشتن رژیم سریع لاغری از روغن زیتون استفاده كنید. این روغن هم سالم‌تر است هم موجب می شود غذای كمتری مصرف كنید.

 

4- كم‌آبی بدن می تواند متابولیسم شما را تا 3درصد كندتر كند. یعنی اگر 70 كیلو وزن داشته باشید، حدودا روزانه 45‌كالری كمتر خواهید سوزاند. به عبارت دیگر، سالی 2200 گرم بیشتر چاق میشوید. یکی از تکنیکهای ساده برای لاغری سریع نوشیدن آب است، پس آب كافی بنوشید.

 

5 حالا كه صحبت از آب شد، بدنیست یك بطری تهیه كنید و برای هنگامی كه از منزل خارج میشوید آنرا پر از آب كنید تا همیشه آب كافی در معرض داشته باشید .

 

کاهش وزن سریع و ساده

40 روش سریع برای کاهش وزن

 

✅ مطالب مشابه : روش هایی برای رژیم و تناسب اندام سریع و آسان

 

6 یکی از راههای لاغری سریع این است که هویج، كرفس، سیب‌زمینی رابه جای رنده كردن، به قطعات بزرگتر خرد كنید. این كار باعث میشود مدتی را صرف جویدن كنید و مقدار كمتری را بخورید.

 

7- به یاد داشته باشید كه شما می توانید روزانه تا 700 كالری انرژی بسوزانید.

 

8 نشان داده شده است كه نگاه كردن در آینه هنگام غذاخوردن باعث میشود كه 22 تا 32 درصد كمتر غذا مصرف كنید که خود باعث لاغری سریع شما می شود .

 

9 برای لاغری سریع بهتر است اگر تلفن منزلتان قابل حمل است، میتوانید بجای آن كه بنشینید و با تلفن صحبت كنید، هنگام صحبت كردن كارهای خانه را انجام دهید. ریختن لباس‌ها داخل خودرو‌ لباسشویی «68 كالری»، چیدن میز «85كالری» یا آب دادن گل‌ها «102 كالری» می تواند وزن بدن‌تان را كم كنند «مقادیر براساس یك فرد 70 كیلویی بیان شده‌‌اند.»

 

10 یک رژیم غذایی لاغری سریع: وزن غذا چیزی است كه باعث پر شدن شكم شما می شود. پس می توانید از پرتقال، توت فرنگی، گریپ فروت، طالبی، اسفناج پخته و بروكلی استفاده كنید.

 

11 می توانید یادآوری‌هاي‌ لازم برای كاهش وزن و لاغری سریع را روی تكه‌هاي‌ كاغذ یادداشت كنید ودر جاهایی كه آسان قابل دیدن است مانند روی یخچال و… بچسبانید تا همیشه به یاد داشته باشید برای داشتن لاغری سریع نباید زیاد غذا بخورید.

 

✅ مطالب مشابه : 10 رژیم لاغری سریع از سلبریتی های هالیوودی (رژیم غذایی بازیگران)

 

40 روش سریع برای کاهش وزن

بهترین روش لاغری سریع

دوست من ؛
هدف از کاهش وزن فقط تناسب اندام نیست!!

ببینید با کاهش وزن ، چه چیزهایی به دست می آورید

 

این توصیه‌ها رابه خاطر بسپارید و آن ها را رعایت كنید. پس از مدتی خواهید دید كه همین توصیه‌هاي‌ به ظاهر ساده، میتواند كمك بزرگی به لاغری سریع و کاهش وزن شما کند و شما را در زمینه‌اي كه مدت‌ها برای كسب موفقیت در آن تلاش می‌كردید به نتیجه برسانند.

 

12- چربی‌زدائی ازبدن:

هفته اول – حبوبات به‌جای گوشت‌هاي‌ سرخ کرده. اگر شما بیش از حد از گوشت گوساله یا اردک و غاز استفاده میکنید، سعی کنید در هفته اول کم کردن مقدار یک پوند از وزن بدن خویش، به میزان نیمی از مصرف گوشت و چربی مورد استفاده، از انواع لوبیاها، عدس و حبوبات استفاده کنید. حبوبات ضمن تأمین پروتئین مورد نیاز بدن ”فیبر“هاي‌ مورد نیاز بدن را تأمین و چربی آنرا کم خواهد کرد.

 

13- مواظب باشید:

اگر تصمیم گرفته‌اید در کلاس‌هاي‌ آموزشی تمرینات آکروباتیک شرکت کنید، سعی کنید کلاس‌هاي‌ مربوطه رابه‌دقت و با علاقه کامل بگذارید. یکی از محققین دراین باره می‌‌گوید: ”گذراندن کلاس‌ها و تمرینات مربوطه اعتماد به نفس بیشتری بشما می دهد و به‌علاوه، از خطرات این قبیل تمرینات می‌کاهد.“ تمرینات آکروباتیک به عقیده این محقق از بهترین راه‌هاي‌ کاستن از وزن بدن است.

 

14- بدن شما عادت می کند:

”فرددیک هاگرمن“ استاد علوم بیولوژیکی در دانشگاه اوهایو می گوید: ”بدن انسان به‌طور شگفت‌انگیزی به ”عادات“ پاسخ میدهد. پس اگر شما بدن تان را عادت داده‌اید که روزانه به‌طور مثال ده دقیقه ورزش کنید، سعی کنید این عمل شما همه ی روزه و به‌طور مداوم صورت بگیرد. بدن شما به این ورزش کوتاه مدت طوری عادت می کند که ترک عادت باعث ناراحتی و چاقی‌هاي‌ موضعی خواهد شد.“

 

15-  از خود ”انسان“ دیگری بسازید:

با داشتن یک رژیم غذایی برای کاهش وزن، انجام تمرینات مداوم، پرهیز از خوردن چربی‌هاي‌ مزاحم و مصرف روزانه چربی‌ها، از خود انسان تازه‌اي بسازید. ورزش مداوم و رعایت کردن تمهیدات غذائی به سلول‌هاي‌ بدن شما فرصت بازسازی و دوباره‌سازی میدهد. ورزش در مورد جوان‌سازی یاخته‌هاي‌ بدن نیز اعجاز خاص خودش را دارد.

 

✅ مطالب مشابه : راهکاری جدید برای لاغری سریع !

 

16- تمرینات بدنی، همه ی‌ جا:

وقتی برای خرید کالائی وادار هستید در صف بایستید، در صف بانک‌ها یا اتوبوس‌هاي‌ شهری، عضلات بدن به‌ویژه شکم و پاها و دست‌هاي‌ خودرا تکان دهید. حتی حرکت دادن عضلات مختلف بدن به مقیاس کوچک، به سوخت وساز بدن شما کمک میکند و تداوم این ورزش‌هاي‌ کوچک، نتایج بسیار مؤثری در سلامت بدن شما به‌بار خواهد آورد.

 

17- گوش کردن به آهنگ و رادیو:

حین انجام تمرینات می توانید به آهنگ ریتمیک مورد علاقه خود گوش بدهید. مهم نیست موسیقی مورد نظر چیست. آن‌چه اهمیت دارد آن است که تمرینات شما توأم با هیجان باشد و این از طریق آهنگ دارای ریتم میسر است.

 

40 روش سریع برای کاهش وزن

لطفاً به فكر كاهش درصد چربي باشيد نه كاهش وزنِ كلي… وزن كل يك عدد هست كه شامل: آب، عضله، استخوان، چربي. كه ميزان چربي وزن غير مفيد مي باشد.

 

18- از پروتئین سبز غفلت نکنید!

اگر تصمیم گرفته‌اید گوشت را از برنامه غذائی خود حذف کنید، به یک‌باره خودرا از کلیه پروتئین‌هاي‌ بدنساز محروم نکنید. یک لیوان لوبیای سبز حاوی هفت گرم پروتئین است، همین مقدار نخودفرنگی به اندازه یک دانه تخم‌مرغ دارای پروتئین است. پس درکنار گذاردن تدریجی پروتئین حیوانی، حبوبات به‌ویژه لوبیا، لوبیای سبز و نخودفرنگی را فراموش نکنید.

 

19- غذا هاي لقمه‌اي حاضر و آماده:

افرادی که مجبورند زیاد به مسافرت بروند، اغلب بیشتر از دیگران کالری و چربی مصرف می کنند.

این افراد ناگزیرند در میان راه مقابل رستوران‌ها توقف کرده و غذا هاي چرب و سنگین را روانه معده خود سازند که همین امر سبب چاقی، به‌ویژه چاقی‌هاي‌ موضعی در خانم‌ها می شود. برای پیشگیري از این امر می توانید ساندویچ‌هاي‌ کوچکی مثلا از مرغ سوخاری تهیه کنید و یا از سالادهای بدون چربی در حین رانندگی استفاده کنید.

 

20- اشتیاق برای غذاخوردن:

وقتی اشتیاق و علاقه شما برای صرف نوعی غذا به اوج میرسد، اگر کمی در برابر آن مقاومت کنید، طبق معمولً از میزان هوش و اشتیاق شما کاسته خواهد شد. برای ایستادگی بهتر میتوانید از شیوه‌هائی نظیر دوش گرفتن، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و یا هر کار دیگری مغایر با خوردن استفاده کنید. رابینسون می گوید: ”باوجود این شما به خوردن نیاز دارید و با رعایت مواردی می توانید اینکار رابه‌اسانی و بدون ترس انجام دهید“.

 

✅ مطالب مشابه : یک رژیم لاغری بین المللى سه روزه

 

21- پیاده‌روی اعجاز میکند!

پیاده‌روی، پیش از صرف غذا، بیش از تمرینات بدنی ورزشی در سوخت وساز بدن مؤثر است. البته اگر پیاده‌روی با حرکات ورزشی توأم باشد، اثرات مضاعف در پی خواهد داشت.

 

22- بهترین شیوه سوزاندن کالری بدن:

یک اتومبیل پله‌پیمائی، می تواند چند صد کالری را در طول یک ساعت بسوزاند. دامنه سرعت این خودرو به‌مراتب بیشتر از کارکرد معمولی پاهای یک فرد است. اگر برای حرکات و تمرینات عضلات پا به خودرو پله‌پیمائی دسترسی ندارید، سعی کنید قدم‌هاي‌ شما حین راه رفتن بلند و دارای ضرباهنگ یک اندازه باشد تا عضلات پاهایتان تقویت شود.

 

23- یادداشت بردارید:

”جاناتان رابینسون“ مدیر اجرائی مرکز داروهای ممنوعه میشیگان میگوید: ”زمانی که به هوس خود در خوردن یک غذای چرب لذیذ فایق آمده‌اید، این موفقیت را در دفترچه یادداشت خود قید کنید تا با یادآوری آن انگیزه مقاومت‌هاي‌ آینده را در خود تقویت کنید. این ساده ترین راه برای الگوسازی است“.

 

24- به عضلات خود استراحت دهید:

عضلات قوی داشتن یعنی برخورداری از سوخت و ساز منظم‌تر. اما با داشتن بدنی عضلانی، بدن شما باید در پی هر مرحله از تمرینات ورزشی استراحتی بخود بدهد. پس از استراحت دادن به عضلات خود، دوباره تمرینات را از سر بگیرید. بی‌تردید نتایج بهتری به‌دست می‌آورید.

 

25- سی دقیقه ورزش، ایده‌آل است:

تمرینات به سبک تمرکزی یوگا بسیار مؤثرند. سی دقیقه انجام حرکات ورزشی در طول روز ایده‌آل است. اما صرف این وقت ممکن است همیشه میسر نباشد. مایوس نباشید. سرانجام ۳ تا ۱۰ دقیقه ورزش در طول روز نیز به سلامتی شما کمک خواهد کرد.

 

✅ مطالب مشابه : رژیم غذایی سریع برای چاق شدن

 

26- غذا هاي کم کالری:

به‌منظور احتراز از غذا هاي پرچربی در طول شب ودر آشپزخانه اشتهاآور، خوراکی‌هاي‌ لقمه‌اي را در جاهای به‌خصوصی از خانه قرار دهید. برای مثال، مقداری ذرت بی‌نمک یا چوب‌شور روی گیرنده تلویزیون یا در گوشه‌اي از گنجه لباس‌ها قرار دهید و شب‌ها با خوردن آن‌ها هوس غذا خوردن در طول شب را در خودتان از بین ببرید.

 

27- برنامه مبارزه با چاقی:

از مؤثرترین اهداف رژیم خود، فهرستی تهیه کنید. «مصرف کردن غذا هاي ساده فاقد چربی، تدارک دیدن ناهار توسط خودتان و غیره». لیست را در پایان هرماه بررسی کنید. ”لیندا کروفورد“ کارشناس عادت‌هاي‌ تغذیه می گوید: ” ما اغلب از اهداف خود فاصله میگیریم و تنها راه پیشگیري ازآن بررسی ماهانه عملکرد ما در تغذیه بدنمان است.“

بهترین روش لاغری سریع

28- دست‌ها را آزاد نگه دارید:

هنگام بالا رفتن از پله‌ها، از نرده‌هاي‌ کنار پله‌ها استفاده نکنید. این عمل سرعت عمل کالری سوزاندن بدن شما را کاهش خواهد داد. پس موقع بالا رفتن از پله‌ها صحیح‌تر آن است که دست‌هایتان آزاد باشد.

 

29- در موقع گرسنگی آشپزی نکنید!

اگر چنین کنید، لقمه‌هاي‌ کوچک برای خود خواهید گرفت و به‌میزان پخت غذا نیز خواهید افزود. با خوردن یک دانه سیب یا یک برش لیمو و غیره به گرسنگی خود فائق آئید و بعد با خیال آسان غذا درست کنید.

 

30- نقش رنگ‌ها در تغذیه:

بهتر است غذا هاي خودرا در اتاقی که رنگ آبی دارد میل کنید و نه رنگ قرمز و تند.

بر پایه تحقیقات مؤسسات طبی دانشگاه ”جان هیکینز“ رنگ‌هاي‌ گرم و تند نظیر قرمز، نارنجی و زرد سبب می شود که غذا مطبوع‌تر جلوه کند. در نتیجه انسان احساس گرسنگی و ولع بیشتری می کند. رنگ‌هاي‌ سرد و ملایم مانند آبی و خاکستری درست نتیجه عکس رنگ‌ها تند رابه‌دست می دهد.

 

✅ مطالب مشابه : همه رژیم هایی که پزشکان به شما می دهند

 

31- اهمیت عضلات بدن:

داشتن عضلات قوی، کلید اصلی سوزاندن چربی‌هاي‌ بدن است، پس سعی کنید همواره در تقویت عضلانی خود بکوشید. اما این کم کردن وزن از طریق سوزاندن چربی‌ها رابه‌طور آهسته و تدریجی انجام دهید، تا با فشار آوردن به عضلات آن‌ها را تقویت کنید.

 کاهش وزن

 

32- آهسته و آرام غذا خوردن:

اگر عادت دارید غذا را سریع بخورید، ضرورت دارد که به این توصیه عمل کنید. هنگامی‌که غذا در دهان دارید، هرگز چنگال به دست نگیرید، چون این عمل سرعت غذا خوردن را زیاد می کند.

 

33- درس بگیرید:

اگر به دویدن علاقه دارید، به‌هنگام خسته شدن از دویدن زیاد، زمانی رابه تمرین دیگری اختصاص دهید. اگر ازآن تمرین هم خسته شدید با راکت، زمانی را توپ بزنید. پرداختن به حرکات و تمرینات متفاوت روش تمرینی شما را در حالت مثبت نگاه خواهد داشت.

 

34- آیا پس از غذا خوردن می‌دوید؟

اگر پاسخ مثبت است، پس در هفته دوم این رژیم ۵۰ هفته‌اي، این قاعده را تغییر دهید. تأثیر حرارتی موجود در غذا باعث دور برداشتن و فزونی گرفتن متابولیسم بدن می شود. در حالیکه اگر این نظم را معکوس کنید، یعنی پس از دویدن و ورزش غذا بخورید، متابولیسم مورد نظر در خدمت قدرت کاری بدن شما قرار خواهد گرفت.

 

✅ مطالب مشابه : رژیم شگفت انگیز دو هفته ای دکتر آز

 

35- پاروزنی، عامل مهم تناسب اندام:

پاروزنی، یا استفاده از خودرو‌هاي‌ پاروزنی در باشگاه‌هاي‌ ورزشی، به کوچک شدن شکم، از بین رفتن پیه و چربی دور شکم و بالاخره قوی تر شدن عضلان دست و بازو کمک خواهد کرد.

 

36- آهسته غذا بخورید:

زیرا کسانی که سریع غذا میخورند فرصت جذب کالری رابه اندازه کافی به معده خود نمی دهند و غذائی با حجم زیاد و کالری بیش از حد مصرف می کنند. در حالی که اگر آهسته غذا بخورید ممکن است دریک سوم زمان صرف شده کالری مورد نیاز دریافت کرده و از خوردن بیش از حد غذا بپرهیزید.

 

37- همواره سعی کنید با معده پر به خرید بروید:

زیرا افراد گرسنه در انتخاب غذا هاي مورد نیاز اغلب چربی‌ها و شیرینی‌جات را انتخاب میکنند، بدون این که به نیاز بدن خود به ویتامین‌ها و کالری توجه کنند. خرید کردن با شکم پر میتوانند توجه بیشتری را نسبت به ویتامین‌ها و کالری‌ها جلب کند.

 

38- سعی نکنید خیلی زود لاغر شوید:

زیرا کسانی که خیلی سریع لاغر می شوند با سرعت بیشتری دوباره اضافه وزن پیدا میکنند. لاغر شدن تدریجی و منظم امکان متعادل نگه داشتین وزن پس از رژیم غذائی را امکان پذیر میکند.

 

39- با نوشیدن مایعات خنک می توان برای لاغر شدن گامی مهم برداشت:

بدین ترتیب که نوشیدن آب سرد و نوشیدنی‌هاي‌ خنک باعث مصرف انرژی می شود. در نتیجه بدن بصورت تدریجی لاغر میشود.

 

✅ مطالب مشابه : برنامه غذایی که به سرعت شما را لاغر می کند

 

40- غذای بسیار گرم نخورید:

پزشکان توصیه میکنند که از مصرف غذا هاي بسیار گرم پرهیز کنید، زیرا هضم غذای سرد به سهولت صورت نمیگیرد و باید بدن آنرا گرم کند و اینکار مستلزم مصرف کالری قابل توجهی است. به این ترتیب روند هضم و جذب کند انجام میگیرد و از گرسنگی زودرس پیشگیری می شود.

 

41. هرگز وعده غذائی را حذف نکنید:

در واقع این عمل روش ساخت چربی‌هاي‌ ذخیره رابه‌کار می‌اندازد. بهتر است به‌مقدار کمتر اما در چندین نوبت غذا بخورید.

 

لاغری و کاهش وزن و تناسب اندام کمک به زندگی سالم در آینده شما خواهد بود.

 

گروه رژیم و لاغری تالاب

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)
تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)